Podłączenie wiązki climatronic / klimatyzacji w AAZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zondah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2007 13:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Podłączenie wiązki climatronic / klimatyzacji w AAZ

Post autor: zondah » sob lis 08, 2008 00:00

Witam! Po długim przeszukiwaniu forum i czytaniu o "chęci montażu" klimy postanowiłem stworzyć nowy wątek żeby coś wiedzieć i w końcu stworzyć konkreta w dziale FAQ. Jednak nie obejdzie się bez waszej uprzedniej pomocy.

Sprawa wygląda nastepująco: Climatronik pochodzi z 2.0 GTI a ja mam AAZ (1.9TD). Łape dostałem taką jak potrzebuje czyli do dieselka, reszta wszystko się zgadza jedyne nad czym się zastanawiam jeszcze to sterowniki wiatraków czy na pewno podejdą.

Problemem ciężkim dla mnie do przejścia są trzy kabelki. Jak widać udało mi się już rozplątać po 2 godzinach pracy całą wiązke nienaruszoną do klimy jednak: 2 kabelki idą komputera silnika i wchodzą w piny nr 13(chyba-mam zapisany) oraz 39. Wiązka przypominam pochodzi od GTI 2.0 8V Pytanie następujące: czy konieczne jest podpięcie tych kabelków. Czy dla AAZ podpinam je w dokładnie te same piny do mojego komputera? Czy gdzieś indziej?
Następnie kolejny kabelek dla którego nie mam zastosowania to kabel dochodzący do bloku silnika... w AAZ nie ma tej elektryki zbyt wiele. Co z nim zrobic? (jest to 11pin przy silniku) Za co jest odpowiedzialny? jeżeli będe znał odpowiedzi na te pytania z resztą sobie poradzę. poniżej zdjęcia. Jeżeli ktoś wymyślił co do czego ma być niech pisze.

moja prośba tylko taka żeby nie zadawać pytań czy warto i ile to kosztuje bo zazwyczaj tak kończy się większość tematów o klimie. Dzięki!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 15:47 przez zondah, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Grzegorz
Mk3 Variant TDI

Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » śr kwie 01, 2009 00:31

Podłączę się do pytania kolegi, czy każdy MK3 jest przygotowany na podłączenie klimy? Do 2.0 wkładamy 1.8 i zostaje klima - problem zaczyna się właśnie w czujnikach, kabelek od jedneo z nich wchodzi do ECU od 2.0 a w komputerze od 1.8 jest zaślepka i nie ma tam pina. Da się coś z tym zrobić?

Obrazek


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

pysio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 18:53
Lokalizacja: montreal

Post autor: pysio » czw kwie 02, 2009 18:43

jestem na tym samym etapie i chcialbym wiedziec jakie sa kolory kabli do sterownika silnika i w ktore piny je podlaczyc



Awatar użytkownika
zondah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2007 13:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: zondah » czw kwie 02, 2009 20:36

kupujesz pina za 10gr i wkładasz poprostu ;)
ja nie miałem kompa więc nic nie wkładałem i działa ;)


Pozdrawiam Grzegorz
Mk3 Variant TDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości