Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patrickexdiff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem

Post autor: patrickexdiff » pt lis 07, 2008 16:31

Witam kolegów forumowiczów!
Mam mały problem z ogrzewaniem w swoim Golfiku.Generalnie grzeje w środku ale nie jest to takie ogrzewanie jak być powinno-jest po prostu za słabe...Zastanawiam sie czy trzeba by było może nagrzewnice przepłukac-przeczyscic?Dziś rozkrecilem caly panel z pokretłami odpowiadajacy za powietrze itd Zobaczylem cos dziwnego mianowicie jak przekrecam srodkowe pokretło to mniej wiecej od polowy czyli jak zaczyna sie rozbic coraz cieplejsze wraz z linka przeciaga sie rownież pancerz linki :| Zaczalem sie zastanawic czy to nie jest przyczyna czy może nie otwiera sie do konca w nagrzewnicy ciepłe powietrze...
Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc w rozwiazaniu problemu!
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony ndz lis 09, 2008 12:06 przez patrickexdiff, łącznie zmieniany 1 raz.


chemikk

patrickexdiff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: patrickexdiff » pt lis 07, 2008 17:26

Ok sprawdze :) Probowałem też przytrzymać pancerz przy kreceniu gałką ale nic to nie dało slizgal sie razem z linką jakby sie do niej przykleił:| dziwne... Teraz tak ,zeby zobaczyc czy linka jest dobrze przymocowana z drugiej strony to chyba czeka mnie rozbiorka deski rozdzielczej prawda? bo inaczej tam nie dojde zeby zobaczyć;/


chemikk

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob lis 08, 2008 02:07

Miałem to samo w swoim autku!!! na początek nie było ciepłego powietrza!!! potem nie latał na wszystkich biegach i nie miał mocy dmuchania!!! Wymieniłem pod nogami pasażera na dmuchawie czujnik odpowiadający za grzanie a co do mocy to banał, mianowicie spadł tunel pod wspomnianymi nogami i w filterku kabinowym 10 kilo śmieci!!!!!
dziś jest GIT POWODZENIA :bigok:



patrickexdiff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: patrickexdiff » sob lis 08, 2008 18:20

Dziś było płukanie nagrzewnicy...nadal jednak nie grzeje tak jak powinno.Jutro chce dokładnie sprawdzic czy na pewno jest w porzadku z tymi linkami i czy jakaś sie nie odczepiła.Jeżeli bedzie OK to myśle ,ze bedzie trzeba wymienić nagrzewnice na nową ;/


chemikk

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » sob lis 08, 2008 22:00

Przymocuj pancerz linki opaską zaciskową plastikową (ja przymocowałem tzrema żeby dobrze sie tzymał) do drugiego pancerza na pewno pomoże. Pancerz będzie unieruchomiony i będzie grzało. Musi byś unieruchomiony. Pewnie Ci mocowanie pancerza pękło jak obracałeś nadmuchem na najwyszszym biegu wentylatora. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

patrickexdiff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: patrickexdiff » sob lis 08, 2008 23:11

do LASOT'a; to fakt pancerz musi byc unieruchomiony ale wtedy nie wychodzi linka z niego,probowałem przytrzymac na probe ostatnio obcążkami pancerz to nie dało sie dalej krecick pokrętłem ,linka nie chciała wychodzic:| tak jakby sie zablokowala gdzies wewnatrz pancerza.Dziwne prawda? ajjj juz nie wiem co tym poradzic ale dzieki wszystkim za rady -PRóBUJE DALEJ :) a jak mi sie uda dojsc co było przyczyna dam znać :)


chemikk

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 09, 2008 02:00

jaka klapka płynu

[ Dodano: 09 Lis 2008 01:01 ]
lipasvw pisze:[ Dodano: 09 Lis 2008 00:56 ]
patrickexdiff pisze:pancerz musi byc unieruchomiony ale wtedy nie wychodzi linka z niego,probowałem przytrzymac na probe ostatnio obcążkami pancerz to nie dało sie dalej krecick pokrętłem ,linka nie chciała wychodzic:| tak jakby sie zablokowala gdzies wewnatrz pancerza.Dziwne prawda?
wymień linkę i wtedy zobaczysz co się będzie działo, a możesz jeszcze zobaczyć czy ta klapka odsłaniająca czy przepuszczająca płyn się nie blokuje.
mk3 ma jakąś klapke płynu


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 09, 2008 02:04

lipasvw pisze:chodzi mi o taki zawór który steruje wlotem płynu do nagrzewnicy
mk3 nie posiada takowego zaworu

[ Dodano: 09 Lis 2008 01:05 ]
jest tylko sterowanie co odsłania nagrzewnice i zasłania

[ Dodano: 09 Lis 2008 01:07 ]
ręczne



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 09, 2008 02:11

wszystko możliwe


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości