rozruch zimnego silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 23, 2008 02:11
Lokalizacja: wroclaw

rozruch zimnego silnika

Post autor: lukasz.g » śr lis 05, 2008 02:31

Witam mam pytanko dotyczace rozruchu auta w niskich temperaturach jest teraz na dworze temperatura z rana ok 6-9 stopni (czyli bez grzania swiec) Czy normalne jest ze musze przytrzymac kluczyk przez ok. 2-3sekundy zanim zapali i przez nastepne 2-3sekundy silnik pracuje nierowno? po odpaleniu jest troszke bialego dymku ale nic strasznego jak silnik jest choc odrobinke cieply pali na dotyk Mk4 tdi 110km



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr lis 05, 2008 08:33

lukasz.g, kazdego diesla trzeba odpalac w taki sposob ze grzejesz mu swieczki przez pare sekund, a pozniej dokrecasz kluczyk i zapala..

jak go odpalisz to sie trzesie? czy jest glosniejszy? jakie objawy masz?
lukasz.g pisze:po odpaleniu jest troszke bialego dymku
a nie jest to przypadkiem para wodna? wazne ze nie kopci na niebiesko



lukasz.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 23, 2008 02:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: lukasz.g » śr lis 05, 2008 12:56

swiece zaczynaja grzac dopiero od 5stopni w dol kontrolka swiec gasnie razem z pozostalymi po przekreceniu kluczyka plynu w chlodnicy nie ubywa mi ani odrobinka a od wymiany oleju zrobilem 8tys km i dolalem 300ml oleju (z tego co wiem to normalne ze disel spala troszke oleju) i wszystkie filtry byly wymieniane wyciekow nie mam auto ma najechane prawie220tys. km acha jezdze dosyc dynamicznie nie oszczedzam kazdej kropli ropy po odppaleniunie nie trzesie za glosno tez nie chodzi ale mam wrazenie jak by nie zalapywal odrazu na wszystkie gary mam takie odczucie poniewaz mialem wczesniej poczciwego mk1 1.6d z mocno juz zajechanym silniczkiem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości