Nie przechodzi badania spalin

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lokki13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 20, 2008 19:49
Lokalizacja: mikołów

Nie przechodzi badania spalin

Post autor: Lokki13 » śr lis 05, 2008 01:24

Na poczatku chciałem się z wszystkimi przywitać, ponieważ jestem tu nowy :pub:

A teraz do sedna. Byłem na badaniu pojazdu NCT ( 3 raz zresztą ) i nie przeszło mi już kolejny raz z powodu emisji spalin, a konkretnie co i hc. Co 6,5 %, Hc 335ppm ( przy 2800 obr/min) na wolnych obrotach jest ok.
Byłem u mechaniora po 1 przegladzie, powiedział że może być kat, wymieniłem na uzywke, ale ten sam ból, zadnej poprawy. Pomyslałem, że może czujnik temperatury, ale wymieniłem na nowy - zero efektu. Świece + przewody nowe, filtr powietrza nowy. Po odpaleniu na zimnym stoi chwile tak na 1200 obr i po chwili spada na ok 850 i takie trzyma, nie faluja. Ma moc, nie muli się. Spalanie chyba w normie na baku robie ok 500km, większość po mieście na krótkich trasach, nawet bardzo krótkich.
Co do mankamentów jakie zauwazyłem:
-Kopci -ciężko stwierdzic jaki kolor dymu, powiedziałbym, ze siwy, byc moze lekko niebieski (wody nie ubywa)
-bierze olej, ale to chyba standart w tym modelu.
-jak dać mu porządnie w piz#@$ na postoju (na luzie) to potem jakies dziwne stuki dochodza z silnika, coś jakby popychacze
-chyba zafajdana jest odma, bo jak wymieniałem filtr powietrza to ten plastik gdzie wchodzi
przewód gumowy z odmy był całkiem zatkany przez maź, także wyobrażam sobie jak odma wygląda.
-olej w filtrze powietrza, tzn nie w samym filtrze, ale obok - tam gdzie jest przepustnica, ale po bokach na sciankach, sama przepustnica nie była zafajdana.

Mój problem to te spaliny, co może być przyczyną? jutro prowizorycznie wymienie sonde lambde ( na badaniu wyszła 1.026) moze za bogata mieszanka i nie dopala paliwa.
jutro tez bede miał kabelek i vaga wiec kukne czy są błędy.

Dziękuję z góry za wszelkie porady

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Re: Nie przechodzi badania spalin

Post autor: AndrzejYankes » śr lis 05, 2008 13:13

Lokki13 pisze:Mój problem to te spaliny, co może być przyczyną? jutro prowizorycznie wymienie sonde lambde ( na badaniu wyszła 1.026) moze za bogata mieszanka i nie dopala paliwa.
Lambda > 1 to zubożona mieszanka
Lambda < 1 to jest za bogata mieszanka

U Ciebie jest nieznacznie zubożona mieszanka.

A czy silnik przed badaniem spalin był nagrzany do odpowiedniej temp.?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości