wymiana czopa oraz lozyska tylnego kola w MK III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

wymiana czopa oraz lozyska tylnego kola w MK III

Post autor: Mentos » śr lip 27, 2005 01:13

jak to zrobic step by step by nie spitolic...ten czop sie trudno wymienia ? auto to golf 3 wersja bez absu



sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » śr lip 27, 2005 22:20

Ja mam MkII ale o ile wiem bębny z tyłu się nie różnią. Zdejmujesz koło, później zaślepkę śruby. Odkręcasz śrubę kluczem 24 (wcześinej trzeba zdjąć blokade przeciw przekręcaniu śruby), zdejmujesz bęben i zdejmujesz łożysko wewnętrzne i zewnętrzne. Mogą ciężko schodzić te części, które są w bębnie ale z przecinakiem i młotkiem sobie poradzisz. Masz już teraz stare łożysko zdjęte i zakładasz nowe. Najpierw wbijasz części w bęben, poźniej wszystko obficie smarujesz smarem zakładasz odpowiednie części łożyska na półoś, zakładasz bęben, wzrucasz podkładkę, zakręcasz śrubę, zakładzasz blokadę, do zaślepki ładujesz smaru i ją zakładzasz. Potem koło i łożysko jest wymienione.



Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Post autor: Mentos » czw lip 28, 2005 01:36

a czop na ktorym trzymaja sie lozyska jak sie wymienia?


venom24 - zawieszenia sportowe.
Projekt VW Golf MK1 Retro Rabbit - opis projektu na facebook-u

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » czw lip 28, 2005 10:53

z tego co wiem to sie wybija



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt lip 29, 2005 18:03

Wybija się bieżnie łożysk. Czop w GII, vento, passacie, seacie ibiza, toledo jest przykręcany - zależnie od wersji na 4 lub 6 śrub do belki zawieszenia. W golfie III powinno być tak samo jak w MK 2 czyli po prostu 4 śruby do odkręcenia kluczem "17" (robiłem to w MK II i Passacie, nie sądzę żeby mk 3 miało inaczej) Jeżeli masz już czop do mk3 i ma on kołnież z otworami pod śruby, to jest przykręcany. Po zdjęciu bębna 10 minut roboty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości