lewe powietrze czy silnik krokowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
barnaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt mar 11, 2008 01:05
Lokalizacja: Warszawa

lewe powietrze czy silnik krokowy?

Post autor: barnaba » pn lis 03, 2008 13:54

chyba wiem co goferowi, dolega, ale...
Odpalam rano auto, jadę jakiś kawałek i zauważam, że coś mi auto szarpie. Myślę sobie "nierozgrzany bolid". Niestety po ok. 5 minutach jazdy przy dojeździe do świateł - a więc przy hamowaniu :chytry: - silnik gaśnie. Odpala do razu, ale obroty wariują na biegu jałowym. Kiedy trzymam je powyżej tysiąca - nie gaśnie. Puszczam gaz - obroty po chwili spadają do zera.
Autko ma też instalację lpg - po tym jak silnik przełączam na gaz, na biegu jałowym obroty są stałe - 2 tys. Podczas jazdy silnik na lpg pracuje bez zarzutu.
Silnik krokowy? a może lewe powietrze się jakoś dostaje? to drugie wydaje mi się mniej prawdopodobne, bo mam monowtrysk, no a z korkowym już miałem problemy, pomogło jednak wyczyszczenie. Może tym razem zdechł...
Jak to sprawdzić?
pzdr.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lis 03, 2008 14:11

a co z czujnikiem temperatury ?? sprawdzałes go ????



Awatar użytkownika
barnaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt mar 11, 2008 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: barnaba » pn lis 03, 2008 16:31

O czujniku nie pomyślałem - był wymieniany parę miechów temu. Jest jakiś domowy sposób, by go sprawdzić? No to skoro czujnik temperatury, to może być też czujnik halla?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lis 03, 2008 16:35

Czujnik temperatury przy temperaturze kilku stopni (tak jak teraz bywa na dworze) powinie mieć rezystancję 3-4 kiloomów. Sprawdź dowolnym omomierzem ile pokazuje czujnik przy wypiętym złączu.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » pn lis 03, 2008 16:44

Czujnik halla masz dobry skoro na gazie ci chodzi.Silniczek krokowy sprawdza się w następujący sposób: włączasz zapłon unosisz jarzmo przepustnicy do góry naciskasz trzpień silniczka(powinien się schować) opuszczasz jarzmo przepustnicy (trzpień silniczka powinien wysunąć się ok 1cm). Jeśli silniczek jest sprawny to poszukaj nieszczelności (lewego powietrza), ewentualnie przewody czyjnika temperatury (ale to raczej odpada bo silnik nie powinien gasnąć tylko przejść w tryb awaryjny).
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=467970746
Ostatnio zmieniony pn lis 03, 2008 16:47 przez rjxt, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
barnaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt mar 11, 2008 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: barnaba » pn lis 03, 2008 17:19

dzięki za rady :) z tym krokowym brzmi dość skomplikowanie, ale w czwartek mam wolne to powalczę z problemem...
dziś za to zbadam jeszcze ten czujnik temperatury - tylko czy jeśli faktycznie byłby to on, to na gazie nie powinien też wariować? no a na zegarach mam 90 stopni
Ostatnio zmieniony pn lis 03, 2008 17:33 przez barnaba, łącznie zmieniany 1 raz.



horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » pn lis 03, 2008 19:18

Jeśli na gazie chodzi równo i nie gaśnie to krokowy tym bardziej jeżeli masz ślicznie 90 stopni. Masz typowe objawy krokowego, przechodziłem przez to i jak dla mnie przynajmniej to kwalifikuje się do wymiany ( nie jestem wybitnym specjalistą hehe ). Nie wiem jak u ciebie ale pamiętam że u mnie problem też był początkowo z linką gazu mianowicie pancerz sie zadarł lekko i linka nie odchodziła jak powinna, sprawdź czy jest aby dobrze naciągnięta. Ale pewnie się łudzę ;)



Awatar użytkownika
barnaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt mar 11, 2008 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: barnaba » pn lis 03, 2008 20:03

no to chyba mamy winnego :chytry: sprawdziłem czujnik temperatury fachowym miernikiem marki meratronik i za każdym razem wychodzi ok. 4,3 kiloohma, jutro pobawię się z krokowym... nie wiecie ile mniej/więcej nowy może kosztować?



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » wt lis 04, 2008 00:28

barnaba pisze:nie wiecie ile mniej/więcej nowy może kosztować?
Około 4ech stówek tylko sprawdź czy masz na cztery czy na sześć pinów . 6-cio pinowy jest droższy. Ale ja polecam oryginał używkę.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

crossfire78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 30, 2008 13:30
Lokalizacja: lublin

Post autor: crossfire78 » wt lis 04, 2008 13:03

witam mam podobny problem gaśnie na wolnych obrotach , chodzi trochę nierówno(poprawoło sie po czyszczeniu silnika krokowego) na gazie gaśnie w 80% na wolnych obrotach iw związku tym pytania

1.gdzie szukać czujnika temp i jaki ma kolor ?
2. jak sprawdzić 'lewe powietrze"
3.czujnik halla co to gdzie szukać (na forum wyskakuje 675 stron wiec nie odsyłaj mnie do czytania)

nie jestem mechanikiem a auto to mk3 1,6 1996 AEE
dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
barnaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt mar 11, 2008 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: barnaba » wt lis 04, 2008 17:31

nie wiem czy u ciebie pod maską znacząco różni się od mojego, ale łopatologicznie tłumacząc: czujnik temperatury znajdziesz mniej więcej na wysokości pierwszej świecy z prawej strony, to taka wtyczka włożona od góry, odpinasz ją luzując dwa blaszane zatrzaski.
Takie zdjęcie znalazłem na forum:
http://www.iv.pl/images/wa7ijsxr24l9qn6kl5i1.jpg
czujnik halla - na kostce aparatu zapłonowego
:grin:

update: od dwóch dni samochód śmiga... wszystko gra... w sumie ciężko się wnerwiać w takiej sytuacji, ale... sami rozumiecie, jutro jadę podpiąć go pod kompa

update2: wszystko jest ok, wariacje obrotów to pewnie efekt tego, że auto dużo jechało na lpg i potem "ciężko przestawić się" na pb, taka pokrętna teoria, ale inaczej tego wytłumaczyć nie umiem, grunt że śmiga :grin:
Ostatnio zmieniony pt lis 07, 2008 11:17 przez barnaba, łącznie zmieniany 4 razy.



wiktor309
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 00:42
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wiktor309 » pt lis 21, 2008 23:04

siemka mam taki problem,jak odpale na benzynie to niewchodzi na obroty prawie gasnie dopiero po krutkim czasie wejdzie na normalne obroty,a jak przełącze na gaz,to ma wysokie obroty ponad 2tys. czasem spadną w czasie jazdy na normalne ale w miescie na swiatłach rosną znowu niewiem co sie dzieje a niechce kupowac zawczasu silniczka krokowego bo sporo kosztuje a morze jest dobry, co morze mu byc


RADZIO

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » pt lis 21, 2008 23:19

barnaba pisze:no to chyba mamy winnego :chytry: sprawdziłem czujnik temperatury fachowym miernikiem marki meratronik i za każdym razem wychodzi ok. 4,3 kiloohma, jutro pobawię się z krokowym... nie wiecie ile mniej/więcej nowy może kosztować?
Faktycznie do wymiany,jesli chodzi o sam czujnik to ja do swojego 2.0 dalem 70zl u mechaniora :bajer: hmm... w autach z gazem jest to czesta usterka mialem audi 100 w gazie i bylo to samo tez czyscilem naprawialem az w koncu kupilem nowego krokowca... z tego co tu widze to golfiki z lpg cierpia na to samo :(



wiktor309
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 00:42
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wiktor309 » sob lis 22, 2008 00:15

własnie niewiem co mam zobic,bo mnie denerwują te obroty,morze ktos ma na to pomysł albo jak sprawdzic co sie dzieje


RADZIO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 368 gości