Montaż ESP (dla golfa 4 mającego ASR i ABS)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Montaż ESP (dla golfa 4 mającego ASR i ABS)

Post autor: research1 » pt paź 31, 2008 20:01

Czy montował już ktoś dodatkowo ESP do golfa 4 gdy w samochodzie jest ASR oraz ABS? Jakie i ile kosztują części aby zmontować taki układ?

Mój golfik to 1.9tdi 130KM (ASZ) z 2003 roku.

Pozdrawiam i proszę o rady :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 31, 2008 20:08

Z tego co wiem żeby w aucie było ASR wymagane jest ESP czyli że jak masz ASR to ESP też...



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pt paź 31, 2008 20:20

Qto pisze:Z tego co wiem żeby w aucie było ASR wymagane jest ESP czyli że jak masz ASR to ESP też...
Ja niestety słyszałem że jest na odwrót tzn że ESP jest jakby zarządcą systemu ABS i ASR, integrując ze sobą te dwa układy. Byćmoże się mylę dlatego proszę o opinię ludzie bardziej obeznanych ode mnie ;)
Na desce rozdzielczej mam wyłącznik od ASR. Patrząc na naklejkę w bagażniku i odczytując wszystkie kody na (gdzies na jakiejś stronie w necie) okazuje się że auto ma ASR, ABS i EDS ale układu ESP raczej nie.
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 20:22 przez research1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 31, 2008 20:31

research1 pisze:Na desce rozdzielczej mam wyłącznik od ASR
ja mam przycisk ESP i nie mam ASR (z tego co wiem), koła mielą jak głupie, ale jak jest śnieg lub lód to czuć jak odcina napęd, jednak dopiero kiedy przodem zaczyna rzucać na boki. Pamiętam był kiedyś temat w którym sam brałem udział i ludzie mądrzy pisali tam, że jak masz przycisk ASR to masz systemy ESP i ASR a jak jest ESP to tylko ESP. Pewnie zaraz ktoś potwierdzi (lub nie)...czy masz ESP możesz sprawdzić na jakimś placyku, najlepiej mokrym albo piaszczystym co by auta nie przemęczać...ja sprawdzałem i mam a ASR...tak jak pisałem wyżej, wydaje mi się że nie mam.



greg

Post autor: greg » pt paź 31, 2008 20:40

na forum seata leona jest porada jak to zamontować (jakby co użyczę bo oczywiście sobie zapisałem :grin: :bigok: - oczywiście po polsku



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 31, 2008 20:41

greg, czyli że jak mam ESP to mam też ASR ?? Czy te systemy są niezależne od siebie?



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pt paź 31, 2008 20:56

greg pisze:na forum seata leona jest porada jak to zamontować (jakby co użyczę bo oczywiście sobie zapisałem :grin: :bigok: - oczywiście po polsku
Też mam tą poradę po polsku ale tam jest opisane jak zamontować ESP do auta mającego tylko abs (bez ASR) dlatego też podejrzewam że w moim przypadku niektórych części nie musiałbym już wymieniać. Na pewno musiałbym zamontować czujnik przyspieszenia bocznego samochodu (pod fotelem kierowcy) ale nie wiem jak z resztą podzespołów :/



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » pt paź 31, 2008 21:10

Panowie krotko i zwięźlę jesli w samochodzie jest przycisk ESP to jest również ASR,jesli jest ASR to jest tylko ASR bez ESP.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pt paź 31, 2008 21:16

dodo14 pisze:Panowie krotko i zwięźlę jesli w samochodzie jest przycisk ESP to jest również ASR,jesli jest ASR to jest tylko ASR bez ESP.
Dzięki za wyjaśnienie :pub:
Pozostała jeszcze kwestia zamontowania systemu ESP :hmm:



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » pt paź 31, 2008 21:29

research1 pisze:
dodo14 pisze:Panowie krotko i zwięźlę jesli w samochodzie jest przycisk ESP to jest również ASR,jesli jest ASR to jest tylko ASR bez ESP.
Dzięki za wyjaśnienie :pub:
Pozostała jeszcze kwestia zamontowania systemu ESP :hmm:
Kolego to nie jest takie proste masa przewodów sterowniki czujniki itp itd ale jest to do przejścia.
Masz tu link jak gość zrobił to w USA w VW Jettcie
http://forums.tdiclub.com/showthread.php?p=864980 po angielsku



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pt paź 31, 2008 21:38

no i ja coś dorzucę - manual z fotkami po angielsku z tdiclub :bigok: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=95576


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pt paź 31, 2008 21:48

dodo przypuszczam że jest z tym dużo roboty ale w tym linku jest opisane jak założyć ESP ale nic nie pisze czy gościu miał już ASR. Wydaje mi się że mająć już ASR jest mniej roboty z założeniem ESP niż bez posiadania w acuie kontroli trakcji.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob lis 01, 2008 14:38

Jak już jest temat ESP to napisze jaki mam problem. Jakoś na początku tego roku zmieniałem koła, po zmianie zauważyłem że świeci się kontrolka od ESP. Zgasiłem auta, zapaliłem i kontrolki już nie było. Jakoś latem znowu zmieniałem koła i sytuacja się powtórzyła. Jakoś miesiąc później zapaliła mi się kontrolka po umyciu auta, zgasła po ponownym odpaleniu. Później zapalała się po wjechaniu w dziurę lub coś w tym stylu. Teraz zapala się coraz cześciej, nawet na prostej drodze. Po ponownym odpaleniu auta kontrolka gaśnie.
Znalazłem sporo tematów związanych z ESP. Jednak za każdym razem problemem była kontrolka która świeciła się cały czas. Powodem świecenia się kontrolki był niesprawny czujnik na kolumnie kierownicy.
Myślicie że u mnie też padł ten czujnik czy może coś się poluzowało? Jakaś wtyczka? Gdzie ewentualnie mogę szukać przyczyn?



greg

Post autor: greg » sob lis 01, 2008 16:49

Qto pisze:Gdzie ewentualnie mogę szukać przyczyn?
połączenia - wtyczka czujnik lub obejrzeć przewody czy nie nadłamane/przetarte



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości