Brzeczy i mruga kontrolka oleju w ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Brzeczy i mruga kontrolka oleju w ABD

Post autor: mar_tec » wt lip 26, 2005 12:40

Kochani! przejechałem 20km i zaczęła brzęczeć i mrugać mi kontrolka oleju. Zatrzymałem się, ponownie uruchomiłem silnik, przejechałem jakieś kilka metrów i znowu.
Wymieniłem olej - dalej piszczy, pojechałem do mechanika na pomiar ciśnienia i okazuje się ze na wolnych obrotach ma 0,5 a na wyższych obrotach 1,5. Jakie jest prawidłowe wskazanie ciśnienia? Co mam zrobić? Czy pozostaje tylko szlif wału, panewek itp??? POMOCY!!!
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 22:32 przez mar_tec, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » wt lip 26, 2005 20:52

A czujnik ciśnienia oleju wymieniłeś ?



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » wt lip 26, 2005 22:46

Witam. Mialem dokładnie taki sam problem jak ty. Tez mam 1.4 MK3 i działo mi sie to kilka razy. Wymień oby dwa czujniki oleju. Czrny i brazowy bonajrze. TEN TYP TAK MA. Ale nie przejmuj sie



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr lip 27, 2005 00:17

ale cisnienie to chyba masz zaniskie, powyzje 2000 to chyba powinno byc powyzje 2.0 ale glowy sobie za to ucicac nie dam



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » śr lip 27, 2005 08:34

Niestety nie wymieniałem czujników, ale........... już rozkręciłem silnik :(
Na głównych korbowodach były rysy pośrodku, takie że można sobie paznokieć złamać.
"Szlifiarz wału" powiedział ze przyczyną jest jazda na złym oleju. Prawdopodobnie był mineralny i potem ktoś wlał syntetyk i tak jeżdził. To własnie ten syntetyczny olej wszystko wypłukał i narobił przy okazji dużo szkody.
Dałem wał do szlifowania. :(
Dzisiaj po pracy zabieram się za składanie trójeczki. Jeszcze nalezy kupic nowe panewki, nowy filtr i olej. Mam nadzieje, ze teraz będzie już wszystko OK.



miki156
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 18:17
Lokalizacja: Chociw

Post autor: miki156 » sob paź 20, 2007 20:53

mar_tec pisze:Niestety nie wymieniałem czujników, ale........... już rozkręciłem silnik :(
Na głównych korbowodach były rysy pośrodku, takie że można sobie paznokieć złamać.
"Szlifiarz wału" powiedział ze przyczyną jest jazda na złym oleju. Prawdopodobnie był mineralny i potem ktoś wlał syntetyk i tak jeżdził. To własnie ten syntetyczny olej wszystko wypłukał i narobił przy okazji dużo szkody.
Dałem wał do szlifowania. :(
Dzisiaj po pracy zabieram się za składanie trójeczki. Jeszcze nalezy kupic nowe panewki, nowy filtr i olej. Mam nadzieje, ze teraz będzie już wszystko OK.


[ Dodano: 20 Paź 2007 20:55 ]
skasuj inspekcje olejową mi pomogło mk3 1.4 cl



Awatar użytkownika
waldek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: waldek1981 » sob lis 10, 2007 15:24

A POWIEDZ MI JAKI MASZ FILTR OLEJU JAKIEJ MARKI! ja mialem ideentyczny prezypadek i pomogla wymiana filtra oleju na manna !!! kup taki1 i zmien i zobacz co sie bedzie dzialao! powino to momóc filtron po rozgrzaniu oleju ma za duzą przepustowwosc i spada cisnienie! ja zaczął bym od tego!!!! :bigok:



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » sob lis 10, 2007 16:40

dlatego zawsze mówię: Gdy coś zaczyna mrugać i brzęczeć to jechać zmierzyć ciśnienie mar_tec bardzo dobrze zrobiłeś. Obwinianie filtra czujników dopiero na drugim miejscu. Chociaż zaciekawiła mnie teoria o większej przepustowości i spadku ciśnienia przez to. Bardzo ciekawe


Obrazek Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości