Świecąca kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gk25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 15:07
Lokalizacja: podlasie

Świecąca kontrolka oleju

Post autor: gk25 » śr paź 29, 2008 23:19

Witam
Chodzi mi o włączajacą sie kontrolke oleju po rozgrzaniu silniki i w przedziale 2000 do 3000 obr/min w Golfie III. Dzisiaj odbierajac auto od mechaniora powiedzial mi ze raczej nie moga to byc panewki bo silnik ladnie i cicho pracuje (nadmnienie ze nie sprawdzal cisnienia oleju). Powiedzial za to ze moze jest to spowodowane jakas usterka elektryczna. Wiec moze ktos sie z takim przypadkiem spotkal gdyz juz wymienilem wszystkie czujniki na orginalne filtr tez orginalny a ona pyka i pyka. Dodam jeszcze ze taki stan panuje od ok 50 tys km kiedy to licznik kilometrow przeskoczyl 299999 km i zaczal liczyc od zera wiec to moze rzeczywiscie moze byc spowodowane jakims zwarciem we wskaznikach??? Pomozcie bo juz nie wiem co z tym robic a juz sporo hajsu wlozylem a jak narazie efektu nie widac.

P.S. Wiem ze temat byl juz poruszany ale nie znalazlem jeszcze trafnej odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 10:10 przez gk25, łącznie zmieniany 1 raz.


wruummm

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » śr paź 29, 2008 23:54

gk25 pisze:P.S. Wiem ze temat byl juz poruszany ale nie znalazlem jeszcze trafnej odpowiedzi.
odpowiedzi jest wiele, u mnie była wgniecona miska olejowa i smok nie miał jak zaciągać oleju


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » śr paź 29, 2008 23:59

Miałem identyczny problem,.Po zdjęciu misy olejowej i sprawdzeniu panewek głównych i korbowodowych okazało się że silnik był przytarty.Też cichutko pracował.


Jacek

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw paź 30, 2008 00:00

gk25, nic się nie martw u mnie też dzisiaj kontrolka dała o sobie znać, zamówiłem czujnik w serwisie u jutro go odbiram i zmieniam olej i filtr, mam nadzieje że u mnie się poprawi i ty też sobie dasz z tym radę. Napisz jeszcze czy występują u ciebie ubytki oleju czy jezdzisz od wymiany do wymiany??


Obrazek

gk25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 15:07
Lokalizacja: podlasie

Post autor: gk25 » czw paź 30, 2008 18:55

heh czyli zdejmowac mise i badac trzeba czy cos jest nie tak?? tylko najlepsze ze juz byla zdejmowana i wymieniona pompa (na uzywana jednak) niby stara juz slaba ale nic sie nie zmienilo musze jechac do lepszego mechaniora moze znacie dobrego w Bialymstoku?? Oleju doleje moze z pol litra na 10 tys km wiec jest w normie. Tylko zastanawia mnie to ze tyle juz sie przejechlo i jeszcze nie padl.
A ktos sie spotkal z tym ze licznik kilometrow sie sam wyzerowal bo u mnie ze stanu 299999 przeskoczylo na zero.
Pochwale sie jeszcze tylko ze chociaz akcyze odzyskalem z odsetkami za zloma jeden plus tego wszystkieho heh.


wruummm

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » czw paź 30, 2008 19:43

licznik - jak liczy od zera to sie ciesz - jak by sie pokazaly kreski, to by oznaczalo, ze masz juz przekulane 600 000 :)

co do piszczenia - co problem, to inne rozwiazanie.
u mnie pomoglo rozebranie pompy i dokladne wyczyszczenie.... a wymienialem juz wczesniej sporo (min. czujniki cisnienia, zegary, filtry, olej...)


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 336 gości