Brak mocy, szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darekocur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:36
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy, szarpie

Post autor: darekocur » śr paź 29, 2008 15:58

Dzisiaj chcąc się przejechać do centrum miasta (jestem z Gdańska) auto ledwie się rozgrzało i zaczęło ok. 4km od domu szarpać jak dodawałem gazu żeby przyśpieszyć.
Odjąłem gaz i samochód ledwie jechał, dodałem gazu i brak mocy szarpał, zjechałem z mostu i wjechałem w boczną ulicę żeby sprawdzić co się dzieje- podgazowałem silnikiem na postoju po chwili bardzo nierówne obroty.
Zgasiłem i uruchomiłem silnik dalej nierówne obroty próba ruszenia autem znowu zero mocy silnik nie dość że schodził z obrotów to prawie gasł, znów wyłączyłem silnik ale już nie mogłem go uruchomić.
Auto zepchnąłem na boczną drogę otworzyłem maskę poruszałem kablami od elektryki i przewodem prowadzącym od gaźnika (chyba od paliwa był) potem znowu uruchomiłem silnik miał nierówne obroty wyłączyłem, poruszałem przewodami, przycisnąłem mocniej przewody od świec poruszałem znowu przewodem prowadzącym do gaźnika, uruchomiłem silnik i obroty wyrównał się.
Ruszyłem bez problemu ale wróciłem do domu z obawy że znowu auto mi zacznie szarpać i nie da się jechać.
Co może być przyczyną opisanego zachowania silnika: pompa paliwowa, brudy w gaźniku albo benzynie, wilgoć na stykach elektryki?
Teraz nie pojadę do warsztatu nic nie wykryją bo działa a mogą jedynie oprzeć się na tym co im powiem, czekać aż coś tam się stanie?
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 10:14 przez darekocur, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » śr paź 29, 2008 16:00

nie ten dział :D



darekocur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darekocur » śr paź 29, 2008 16:03

a w jakim dziale ten temat mogę opisac?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » śr paź 29, 2008 16:13

techniczne



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » śr paź 29, 2008 23:33

Nawet mozna by powiedziec czy nie jest to od paliwa :bigok:

Dział Problemy Techniczne , Benzyna :) silnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości