Mk3 czy możliwe ze mam peknietą głowice??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krystek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob mar 12, 2005 17:29
Lokalizacja: Łęczyca

Mk3 czy możliwe ze mam peknietą głowice??

Post autor: Krystek » ndz lip 24, 2005 10:12

jakies 2 miesiące temu wymieniałem uszczelke pod głowicą ubywał mi płyn a nigdzie nie było wycieku jak odkreciłem swiece zobaczyłem wode na tłoku mechanior wymienił uszczelke auto sie nie grzeje ale tak raz na tydzien dolewam prawie litr wody i znowu nie mam nigdzie wycieku głowica była planowana i dokrecana drugi raz mysle ze znowu gdzies silnik połyka do oleju nie idzie bo nie przybywa silnik AAM 1,8



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz lip 24, 2005 16:42

Jeżeli ufasz mechanikowi że zrobił plan to może być pęknięta ale są takie firmy że mogą ci sprawdzić głowicę na szczelność.Weź to pod uwagę że może być mikorpęknięcie na bloku silnika i też będzie ubywało płynu.Skoro tak dużo dolewasz to musi lecieć biały dymek z rury o zapachu płynu a może gdzieś ci się leje z nagrzewnicy lub na innych wężach.Zobacz czy masz sucho pod nogami lub tam w okolicy nagrzewnicy.I dlaczego dokręcaliście drugi raz głowice chyba nie ma portrzeby a nawet można zaszkodzić.Rozejrzyj sie za drugą głowicą czasami jest to najtańszy sposób i włóż używkę.



greg

Post autor: greg » ndz lip 24, 2005 20:08

sparwdź ten sam cylinder co poprzednio ciekło. Jesli nie to postaw auto na suchym miejscu i obserwuj, albo wyciek po przewodzie - kolega miał tak że pryskało na kolektor i odparowywało, więc nikt nie wiedział skąd ubytek. Ewentualnie wyciek z nagrzewnicy - obejrzyj podłogę po stronie pasażera z przodu, czy nie jest mokro



Krystek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob mar 12, 2005 17:29
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Krystek » ndz lip 24, 2005 22:28

mysle ze mozecie miec racje z nagrzewnica popatrze jutro pon dogami pod wycieraczka teraz jak wykreciłem swiece nie widac wody na cylindrze przed wymiana normalnie zobaczyłem wode na tłoku a co jak bedzie pękniety? naprawia sie to jakos np wymiana tulei?



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Mk3 czy możliwe ze mam peknietą głowice??

Post autor: piotr1979 » pn lip 25, 2005 09:40

Krystek pisze:jakies 2 miesiące temu wymieniałem uszczelke pod głowicą ubywał mi płyn a nigdzie nie było wycieku jak odkreciłem swiece zobaczyłem wode na tłoku mechanior wymienił uszczelke auto sie nie grzeje ale tak raz na tydzien dolewam prawie litr wody i znowu nie mam nigdzie wycieku głowica była planowana i dokrecana drugi raz mysle ze znowu gdzies silnik połyka do oleju nie idzie bo nie przybywa silnik AAM 1,8
sprawdz tez chlodnice.jak jezdzisz to wytwarza sie cisnienie i jak bedziesz mial malutka dziurke w chlodnicy to przez nia bedzie sie woda ulatniala tak ze nawet plamy pod samochodem nie zobaczysz.poprostu paruje.a wody ani w zbiorniczku ani pod autem.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości