Problem z swiatlem w wewnatrz oraz wycieraczkami szyby przed

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djkamel

Problem z swiatlem w wewnatrz oraz wycieraczkami szyby przed

Post autor: djkamel » pt paź 24, 2008 00:17

Witam,

Widziałem ze temat oświetlenia wewnątrz pojazdu jest dość częstym mankamentem GOLF-a IV.
Probowałem dopasować któryś z prezentowanych problemów do mojej sytuacji. Niestety nie do końca pokrywały sie z moim problemem, który wygląda następująca.

Czasami nie mam światła w środku pojazdu, zarówno po otwarciu drzwi jak i po wciśnięciu na suficie nic nie świeci. Zdarza sie ze gdy zamknę samochód i go otworze z centralnego światło sie pojawia. Kilka razy zdarzyło sie iż światło sie świeciło, otworzyłem drzwi kierowcy i przestało świecić. Dodatkowo zamek przedni prawy nie otwiera z centralnego do końca (bolec wyskakuje do polowy), mechanicznie za pomocą raczki można go podnieść. Bylem u elektryka i stwierdził ze zamek prawy przód i lewy tył są zepsute a dokładnie krańcówki. Nie do końca chce mi sie w to wierzyć. Wyczytałem także ze może problem wynikać z diody w dziwach kierowcy (po otworzeniu drzwi nie piszczy biper od włączonych świateł). Dodatkowo podejrzenia rzuciły sie na wycieraczki przedniej szyby, a dokładnie o poziomy biegów. Mianowicie ustawiam jakiś bieg i bardzo nie równo pracują tzn (co 2s a za chwile nie włącza sie przez 20s na najwyższym biegu). To rzuca przypuszczenia ze może moduł komfortu. W vag-u jest inf ze nie prawidłowy sygn z zamka lewy przód i prawy tyl. Kilka błędów dotyczących otwierania szyb oraz pozostałych drzwi (z dopiskiem SPORADYCZNY).
Jeśli ktoś mógłby pomoc mi w tym temacie to byłbym bardzo wdzięczny. Bo nie chciałbym inwestować i wymieniać części które są dobre. proszę o poradę co mam robić, kupować zamki czy może cos innego.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt paź 24, 2008 00:33

djkamel Twój problem wcale nie jest odosobniony, jeśli czytałeś tematy o naprawie zamków drzwi (przelutowywanie lutów na płytce drukowanej zamka, wymiana diody, czyszczenie/wymiana mikrowłącznika) to to właśnie Ciebie dotyczy i mechanik powiedział prawdę ale jest jeden plus - na podstawie zamieszczonych w dziale FAQ porad można się z tym uporać samemu przy odrobinie chęci i cierpliwości;
druga sprawa - wycieraczki - przyczyną jest zacierający się mechanizm ich obrotu - stała przypadłość w Golfach Mk4 - również w FAQ jest świetna fotoporada greg'a,
na pocieszenie dodam, że obydwie przypadłości również przechodziłem i pierwszy raz wziąłem się za ich usunięcie właśnie na podstawie fotoporad z tego forum i poskutkowało, po kieszeni nie pociągnęło (tylko na własnym czasie) a satysfakcja z naprawy gwarantowana.


Obrazek

djkamel

elektryka

Post autor: djkamel » pt paź 24, 2008 09:37

Witam,


Dzieki za pocieszenie, powiedz mi od czego najlepiej zaczac. Mysle ze od lewych dzwi kierowcy bo tam wszystko sie zaczyna:). Jesli przechodziles tego typu naprawy to prosilbym cie o pomoc. tzn juz muje o co mi dokladnie chodzi:
- gdzie jest ta dioda (czy to jest ta dioda co mruga obok bolca w dzwiach kierowcy czy jest jakas inna), zamki slyszalem ze jest rzecz nie rozbieralna (tak mowili elektrycy:)) a ten mikrozlacznik, jesli to ten co mysle to jest na kabelkach poza zamkiem (w jaki sposob go przeczysciles). I jeszcze pytanko dotyczace zamka (sorki ze tak mecze:)) jak otwieram z centralnego to wyskakuje do konca ale lapie go w polowie i tak zostaje, zeby dzwi otworzyc trzeba go wyszrpac w gure lub mechanicznie raczka (myslisz ze to beda zimne luty?). I ostarniw pytanko:) jak zablokue tylne szyby zeby sie ie otwieraly to i tak lewa strona sie otwiera? czy to bedzie moze brak styku czy powiazanie z zamkami:) pozdrawiam i dzieki za porady.
Wiesz moze w jaki sposób sprawdzic czy mikrostycznik jest ok?
Ostatnio zmieniony pt paź 24, 2008 10:25 przez djkamel, łącznie zmieniany 3 razy.



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » pt paź 24, 2008 10:56

tu masz jak rozebrać drzwi http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/


Mirek

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: elektryka

Post autor: FILIP_1988 » pt paź 24, 2008 14:22

djkamel pisze:Witam,


Dzieki za pocieszenie, powiedz mi od czego najlepiej zaczac. Mysle ze od lewych dzwi kierowcy bo tam wszystko sie zaczyna:). Jesli przechodziles tego typu naprawy to prosilbym cie o pomoc. tzn juz muje o co mi dokladnie chodzi:
- gdzie jest ta dioda (czy to jest ta dioda co mruga obok bolca w dzwiach kierowcy czy jest jakas inna), zamki slyszalem ze jest rzecz nie rozbieralna (tak mowili elektrycy:)) a ten mikrozlacznik, jesli to ten co mysle to jest na kabelkach poza zamkiem (w jaki sposob go przeczysciles). I jeszcze pytanko dotyczace zamka (sorki ze tak mecze:)) jak otwieram z centralnego to wyskakuje do konca ale lapie go w polowie i tak zostaje, zeby dzwi otworzyc trzeba go wyszrpac w gure lub mechanicznie raczka (myslisz ze to beda zimne luty?). I ostarniw pytanko:) jak zablokue tylne szyby zeby sie ie otwieraly to i tak lewa strona sie otwiera? czy to bedzie moze brak styku czy powiazanie z zamkami:) pozdrawiam i dzieki za porady.
Wiesz moze w jaki sposób sprawdzic czy mikrostycznik jest ok?

Jesli nie dziala Ci brzeczek,to zapewne nie jest to wina diody i nie chodzi tu o ta ktora mruga w drzwiach kierowcy. Wszystko mozna rozebrac,moze byc tylko problem ze zlozeniem ponownym. Jesli jestes amatorem to nie polecam Ci rozbierania zamka,bo mozesz miec spory klopot z jego zlozeniem,przynajmniej ja mialem. 1)Wyjmij go,tu masz dobry link jak to zrobic:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... B3%B1cznik
2) przeczysc to miejsce miedzy mechanizmem zamka,a mikrostykiem i załoz
Jesli to byla wina mikrostyku to brzeczek i cala reszta po zalozeniu powinna dzialac,jesli nie dziala-to sa dwie opcje:
1) rozbior zamka i zabawa lutownicą
2) kupienie drugiego zamka
Ja skorzystalem z tej drugiej,kupilem na allegro i wszystko smiga znakomicie. Jesli chodzi o zamek przednich lewych drzwi to widzialem tam kilka dni temu za 80zł.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt paź 24, 2008 14:30

djkamel pisze:gdzie jest ta dioda (czy to jest ta dioda co mruga obok bolca w dzwiach kierowcy czy jest jakas inna),
to nie jest ta dioda mrugająca przy ryglu zamka tylko umieszczona w wiązce wewnątrz drzwi, to gdzie się ona znajduje jest w tej najlepszej fotoporadzie odnośnie rozbierania drzwi kierowcy i naprawy zamka :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0
djkamel pisze:zamki slyszalem ze jest rzecz nie rozbieralna (tak mowili elektrycy:))
nie jest to prawdą skoro ja jak i inni forumowicze zamek rozebraliśmy i naprawiliśmy,
djkamel pisze:a ten mikrozlacznik, jesli to ten co mysle to jest na kabelkach poza zamkiem (w jaki sposob go przeczysciles).
w nim zrywa się gumowa osłonka bolca uruchamiającego przełącznik i dostaje się tam brud, który można wydmuchać lub wybrać np. iglą ale u mnie dodatkowo od bolca tego mikroprzełacznika wyrobiła się bruzda w gumowej bieżni mimośrodu zamka, który steruje tym przełacznikiem i musiałem na ten mikroprzełącznik a konkretnie na bolec założyć metalową blaszkę co rzeciwdziała wpadaniu bolca w bruzdę bieżni mimośrodu,
djkamel pisze:jak otwieram z centralnego to wyskakuje do konca ale lapie go w polowie i tak zostaje, zeby dzwi otworzyc trzeba go wyszrpac w gure lub mechanicznie raczka (myslisz ze to beda zimne luty?
jeśli piszesz tutaj o ryglu wysuwającym się u góry poszycia drzwi przy mrugającej diodzie to nie jest to wina zimnych lutów tylko usterka mechaniczna, którą usuniesz jak zobaczysz co powoduje blokowanie plastikowej główki rygla zamka w otworze prowadzącym górnego poszycia drzwi,
djkamel pisze:jak zablokue tylne szyby zeby sie ie otwieraly to i tak lewa strona sie otwiera? czy to bedzie moze brak styku czy powiazanie z zamkami:)
brak styku,
a tu jest tutorial rozbierania tylnych drzwi :
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=960833

[ Dodano: 24 Paź 2008 14:36 ]
FILIP_1988 pisze:2) kupienie drugiego zamka
Ja skorzystalem z tej drugiej,kupilem na allegro i wszystko smiga znakomicie. Jesli chodzi o zamek przednich lewych drzwi to widzialem tam kilka dni temu za 80zł
z jednej strony jest to udogodnienie dla TYch, którzy są trochę leniwi lub przestraszeni rozbiórką zamka a z drugiej strony i chyba najważniejszej - nie mamy żadnej gwarancji, że taki zamek pochodzi nam sprawnie przez dłuższy czas bo nie wiemy w jakim stanie są luty na płytce drukowanej w jego wnętrzu a wtedy narażamy się na ponowne rozbieranie drzwi i zakup kolejnego zamka i tak w kółko
a jeśli zamek rozbierzemy i naprawimy sami to przynajmniej mamy pwność, że jest robota zrobiona solidnie i ja właśnie popieram tę opcję.


Obrazek

dabek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 20, 2007 00:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: dabek » śr paź 29, 2008 00:28

Witam.
Mam w swoim Golfie podobny problem jak djkamel -> przy otwieraniu drzwi kierowcy nie świeci się lampka w drzwiach,a co za tym idzie:
-nie zapala się światło wewnątrz ( poza tym działa jak bawie się tymi przyciskami przy suficie)
-nie piszczy biper od włączonych świateł
-przy zamykaniu auta(nieważne czy ręcznie czy z pilota) nie rygluja się drzwi kierowcy(dioda nie mruga)
Co ciekawe problem występuje tylko w drzwiach kierowcy i pojawia się okresowo,tzn. miesiąc jest wszystko OK ,a potem znowu się pierdzieli :/
Myślicie że jest to wina mikrostyku? Bo skoro problem pojawia się i znika to nie sądze,żeby to było coś bardzo poważnego.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady...również te powyżej.

BY THE WAY
djkamel jeśli chodzi o problem z wycieraczkami to jest dokladnie tak jak mówi Sztomel.Też miałem przyjemność ich naprawy,skorzystalem z fotoporady grega.Cała robota zajmuje max 1.5 h



djkamel

wycieraczki

Post autor: djkamel » sob lis 01, 2008 11:21

A moglbys podac lnka do tej fotoporady, albo opisac co trzeba zrobic i jakie problemy napotkales podczas naprawy wycieraczek.

Jesli chodzi o zamki to problem udalo mi sie naprawic malym kosztem. Najprawdopodobmniej masz taka przypadlosc jak ja - uszkodzony mikrostyk zamka. Proponuje kupic na allegro mikrostyk
http://moto.allegro.pl/item452331880_mi ... ch_vw.html
troche poglowkowac podmienic i powinno smigac. Jesli nie koszt zamka uzywki okolo 140zl.

Jak bedziesz potrzebowal zamek uzywke, to podaj meila przesle ci namiary do kolesia kory ma mnustwo uzywek do vw -z rozbieranych aut, koles jest spoko podelse ci podmienisz i powinno smigac.

Jeszcze przed tym wszystkim podlacz vag pod auto i zobacz jakie masz bledy w module komforu



greg

Post autor: greg » sob lis 01, 2008 17:05

djkamel pisze:A moglbys podac lnka do tej fotoporady,
a proszę porada



dabek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 20, 2007 00:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: dabek » ndz lis 02, 2008 21:14

Widzę że greg wstawił ten link.djkamel postępuj dokladnie tak jak jest na rysunkach,a robota nie potrwa długo.Krótko mówiąc mechanizm wycieraczek się "zapiekł"...trzeba go rozebrać tak jak to jest pokazane na zdjęciach,nasmarować poszczególne składowe jakimś smarem czy WD-40 i na nowo złożyć.Wycieraczki powinny śmigać jak nowe.Jedno co mnie denerwowało w tej naprawie to trudności w wyjęciu ramion wycieraczek z tych bolców( bo też były troche zapieczone) Ale pare uderzeń młotkiem od góry w te bolce i pomogło...wkońcu nie zawsze można się obchodzić z autem jak z kobietą :grin:

Co do tego zamka to spróbuje pokombinować z tym stykiem.W razie czego będę pisał...W każdym razie dzięki za poradę.
Pzdr



djkamel

Rozwiazanie problemu

Post autor: djkamel » śr maja 06, 2009 08:31

Udało się rozwiązać problem z oświetleniem wewn. auta. Nie chcąc sie powtarzać podaje linkt do forum gdzie opisałem swoje zmagania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=197345
Ostatnio zmieniony śr maja 06, 2009 08:31 przez djkamel, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 215 gości