Mrugająca kontrolka od oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DARQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 22, 2008 21:04
Lokalizacja: PRZEMYśL

Mrugająca kontrolka od oleju

Post autor: DARQ » czw paź 23, 2008 17:22

Koledzy mam problem ze swoim autkiem (1.6 16V + LPG AFT) polega on mianowicie na tym że gdy rano palę auto startuje bez problemu ale kontrolka od oleju nie przestaje mrugać bez różnicy czy na benzynie czy na LPG. Gdy lekko przygazuje tak do 2,5 tyś obr/min przestaje nie więcej bo wtedy oprócz mrugania włącza się brzęczek. Cała ta zabawa kończy się w momencie rozgrzania się silnika do temp. 90 stopni. Wtedy cały dzień jeżdżę bez problemu rano wstaję i od nowa dzieje mi się tak od trzech dni, od momentu jak dałem bratu auto na tydzień bo wyjechałem on zrobił nim 1800 km a nie wiedziałem o tym nie sprawdziłem sobie oleju ruszyłem przejechałem 300 metrów włączył się brzęczek, spoko sprawdziłem olej trochę dolałem zapaliłem auto i pojechałem nic się nie działo a na drugi dzień rano cała akcja jak już pisałem wcześniej! Pytałem wielu mechaników mówili o czujnikach wymieniłem obydwa i nic dalej się źle dzieje, a mówili coś o przytkanym smoku, albo że w desce rozdzielczej też co tam nie styka (w co wątpię) . A umówiłem się na piątek na mierzenie ciśnienia(oczywiście rano)! Może już ktoś tak miał proszę doradźcie coś bo już mnie to wkurza!!! Czekam na rady i z góry dziękuję, POZDRAWIAM...



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw paź 23, 2008 17:35

Zrób tą próbę i napisz co wyszło. Filtra marki Filtron nie masz przypadkiem założonego?


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » czw paź 23, 2008 19:14

zmienilo sie cos od wczoraj ze kolejny temat zakladasz :chytry: ? - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=195143


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 431 gości