Problem z temperatura silnika !!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Karpio

Problem z temperatura silnika !!!!!!!!!!

Post autor: Karpio » czw lip 21, 2005 20:28

Witam mam problem nie dziala mi czujnik temp. silnika co moze byc tego przyczyna?? i nie dziala tez wiatrak od chlodnicy.Pomozcie :pub:



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw lip 21, 2005 20:31

wymiana termostatu lub zapowietrzony układ



Karpio

temp.silnika

Post autor: Karpio » czw lip 21, 2005 20:37

miomio1 pisze:wymiana termostatu lub zapowietrzony układ
a ile taka wymiana kosztuje ?? :pub:



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » czw lip 21, 2005 20:43

Oryginalny termostat WAHLER ok 25 zł



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » czw lip 21, 2005 20:44

Nie wiedzialem ze termostat ma wplyw na nie dzialanie czujnika temperatury?? U mnie jak byl walniety termostat to czujnik wskazywal wyzsza temp niz powinien ale dzialal. Rzeczywiscie wentylator nie zalanczal sie przy odpowiedniej temp. Przeciez mogl sie popsuc czujnik temperatury i włącznik wentylatora (podobno czesto siadaja - 25zl). Sprawdzic termostat mozesz w nastepujacy sposob. Nagrzej silnik i sprawdz dolny waz odchodzacy od chlodnicy. jesli jest zimny to rzeczywiscie padl termostat a jesli cieply to wymien czujnik temperatury. Pozdrawiam



Karpio

temp.silnika

Post autor: Karpio » czw lip 21, 2005 20:48

dzikusek99 pisze:Nie wiedzialem ze termostat ma wplyw na nie dzialanie czujnika temperatury?? U mnie jak byl walniety termostat to czujnik wskazywal wyzsza temp niz powinien ale dzialal. Rzeczywiscie wentylator nie zalanczal sie przy odpowiedniej temp. Przeciez mogl sie popsuc czujnik temperatury i włącznik wentylatora (podobno czesto siadaja - 25zl). Sprawdzic termostat mozesz w nastepujacy sposob. Nagrzej silnik i sprawdz dolny waz odchodzacy od chlodnicy. jesli jest zimny to rzeczywiscie padl termostat a jesli cieply to wymien czujnik temperatury. Pozdrawiam
dzieki za pomoc jutro zaczynam dzialac :cool:



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » czw lip 21, 2005 21:35

Pewnie termostat. A dmuchawa ci nie wieje bo pewnie masz popsuty czujnk (włacznik) przy chłodnicy lub wogóle nie masz na nim pradu (moze bezpiecznik lub poj....na instalecja el.)



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » czw lip 21, 2005 22:57

jeśli nie działa wiatrak to do wymiany termowłącznik znajdujący się w chłodnicy. Po czym wnosisz że nie dział także czujnik temp. płynu??



Karpio

temp.

Post autor: Karpio » czw lip 21, 2005 23:16

majkel pisze:jeśli nie działa wiatrak to do wymiany termowłącznik znajdujący się w chłodnicy. Po czym wnosisz że nie dział także czujnik temp. płynu??
nie chodzi o temp. plynu tylko na desce rozdzielczej jest wskaznik temp silnika rozumiesz? i on mi wskazuje ze silnik jest zimny.



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » pt lip 22, 2005 08:50

wymien ten czujnik koszt tego to 18 zl mi tez niedzialal wymienilem i jest git


Danger War Machine Incoming

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: temp.

Post autor: majkel » pt lip 22, 2005 09:57

Karpio pisze:
majkel pisze:jeśli nie działa wiatrak to do wymiany termowłącznik znajdujący się w chłodnicy. Po czym wnosisz że nie dział także czujnik temp. płynu??
nie chodzi o temp. plynu tylko na desce rozdzielczej jest wskaznik temp silnika rozumiesz? i on mi wskazuje ze silnik jest zimny.
Rozumiem że sieświeci kontrolka??
To za mało płynu masz :crazy:
a jeśli chodzi o wskazówke to w jakiej pozycji jest?? Podnosi się wogóle?? Może zegary uszkodzone??A jak silnik odpala??



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt lip 22, 2005 11:07

U mnie był cały czas otwarty termostat ale u ciebie jest troche inaczej bo nic nie wskazuje !!!! a u mnie pokazywal tylko tem. była za niska.



Karpio

Re: temp.

Post autor: Karpio » pt lip 22, 2005 11:29

majkel pisze:
Karpio pisze:
majkel pisze:jeśli nie działa wiatrak to do wymiany termowłącznik znajdujący się w chłodnicy. Po czym wnosisz że nie dział także czujnik temp. płynu??
nie chodzi o temp. plynu tylko na desce rozdzielczej jest wskaznik temp silnika rozumiesz? i on mi wskazuje ze silnik jest zimny.
Rozumiem że sieświeci kontrolka??
To za mało płynu masz :crazy:
a jeśli chodzi o wskazówke to w jakiej pozycji jest?? Podnosi się wogóle?? Może zegary uszkodzone??A jak silnik odpala??
Wlasnie wskazowka temp silnika sie nie podnosi caly czas lezy w jednej pozycji a co do plynu to jest dolany i zadna kontrolka sie nie swieci a silnik odpala dobrze bo jest po generalnym remoncie pozdro



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: temp.

Post autor: majkel » pt lip 22, 2005 13:48

Karpio pisze:
majkel pisze:
Karpio pisze: nie chodzi o temp. plynu tylko na desce rozdzielczej jest wskaznik temp silnika rozumiesz? i on mi wskazuje ze silnik jest zimny.
Rozumiem że sieświeci kontrolka??
To za mało płynu masz :crazy:
a jeśli chodzi o wskazówke to w jakiej pozycji jest?? Podnosi się wogóle?? Może zegary uszkodzone??A jak silnik odpala??
Wlasnie wskazowka temp silnika sie nie podnosi caly czas lezy w jednej pozycji a co do plynu to jest dolany i zadna kontrolka sie nie swieci a silnik odpala dobrze bo jest po generalnym remoncie pozdro
A jak odpali to chodzi dobrze??
Czy dolna rura od chłodnicy nagrzewa się czy cały czas pozostaje zimna??
Jeśłi czujnik wogóle by nie działał to byłyby jakies problemy z obrotami lub coś takiego.
Ale wymień może to jednak to. Polecam sklep w Gdyni Auto Kram na witominie. Dużo tanich części



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości