Warkot w silniku 1.4 FSI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marsilver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 22:48
Lokalizacja: DEALER

Warkot w silniku 1.4 FSI

Post autor: marsilver » pt paź 17, 2008 23:32

Witam!

Nie znalazłem nigdzie problemu warkotu w silniku 1.4 FSI 90KM 2005r.więc spróbuje to przybliżyć.

Otóż wspomniany warkot pojawia się na rozgrzanym silniku tzn. jak dodajemy gazu słychać warczenie które zanika powyżej 3 tyś. lub gdy powoli jedziemy na 1,2 biegu też do 3 tyś. Najlepiej dziwny warkot słychać jednak gdy trzymamy nogę na gazie na postoju na obrotach 2,5 tyś.

Zgłaszałem ten problem z serwisie
-> za pierszym razem podobno była źle skręcona obudowa filtra
-> a za drugim razem podobno było wszystko OK, mimo że warkot jest nadal słyszalny a komputer nic nie pokazuje

Czy ktoś spotkał podobny problem w tym silniku, proszę o jakieś info?


Pozdr
marsilver

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10553
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Warkot w silniku 1.4 FSI

Post autor: doggie » sob paź 18, 2008 00:26

marsilver pisze:Witam!

Nie znalazłem nigdzie problemu warkotu w silniku 1.4 FSI 90KM 2005r.więc spróbuje to przybliżyć.

Otóż wspomniany warkot pojawia się na rozgrzanym silniku tzn. jak dodajemy gazu słychać warczenie które zanika powyżej 3 tyś. lub gdy powoli jedziemy na 1,2 biegu też do 3 tyś. Najlepiej dziwny warkot słychać jednak gdy trzymamy nogę na gazie na postoju na obrotach 2,5 tyś.

Zgłaszałem ten problem z serwisie
-> za pierszym razem podobno była źle skręcona obudowa filtra
-> a za drugim razem podobno było wszystko OK, mimo że warkot jest nadal słyszalny a komputer nic nie pokazuje

Czy ktoś spotkał podobny problem w tym silniku, proszę o jakieś info?
u mnie właśnie warkot był spowodowany obudową filtra powietrza a dokładnie przewodem doprowadzającym powietrze do filtra, silikon rozwiązał sprawę



marsilver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 22:48
Lokalizacja: DEALER

Post autor: marsilver » sob paź 18, 2008 11:20

Dzięki za podpowiedź sprawdzę czy to faktycznie to.

Na razie jest OK, ale jak zrobi się cieplej to pewnie temat powróci, jak to faktycznie to dam znać

Pozdr


Pozdr
marsilver

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości