Jakie rodzaje spawów przy blacharce?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Jakie rodzaje spawów przy blacharce?

Post autor: wojtek_sari » pt paź 17, 2008 21:29

Panowie powiedzcie mi tak mneij więcej jakie rodzaje spawów nalezy stosować przy pracach blacharskich? Wiadomo spaw ciagły i spaw punktowy, domyślam się że np podłoge można spawać punktowo, ale co z nadkolami? Dobrym sposobem jest nawiercenie dziurek powiedzmy srednicy 5mm i tam polozenie spawu(chcę tak zrobić przy progach i ewentualnie w srodkowej częsci nadkola) Jak łaczyć blachy na zakładke czy na styk z delikatna przerwą? Mowa o spawaniu migiem.

Za wszelkie info dziekuje i będe nagradzał ;]



Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Jakie rodzaje spawów przy blacharce?

Post autor: marepako » sob paź 18, 2008 00:26

wojtek_sari pisze:Panowie powiedzcie mi tak mneij więcej jakie rodzaje spawów nalezy stosować przy pracach blacharskich? Wiadomo spaw ciagły i spaw punktowy, domyślam się że np podłoge można spawać punktowo, ale co z nadkolami? Dobrym sposobem jest nawiercenie dziurek powiedzmy srednicy 5mm i tam polozenie spawu(chcę tak zrobić przy progach i ewentualnie w srodkowej częsci nadkola) Jak łaczyć blachy na zakładke czy na styk z delikatna przerwą? Mowa o spawaniu migiem.

Za wszelkie info dziekuje i będe nagradzał ;]
kazdy spaw pkt bedzie ci rdzewiec ( w miejscach gdzie nie masz spoiny)....najlepiej ciagiem..co do ciagu... wszystko zalezy czym spawasz...jak slysze ze migomat to mam mieszane uczucia...migomat migomatowi nie rowny. podstawa czy spawasz transformatorem czy prostownikiem (prad sinusoidalny czy ciagly).blachy o gr samochodowej spawam na codzien migomatem kemppi minarc i wiem ze mozna zrobic to dobrze nie przegrzewajac materialu... przy robotach blacharskich problem jest tego typu ze ludzie ktorzy to spawaja nie maja wiekszego pojecia o spawaniu i spawaja pierwszym lepszym migomatem ktory ktos tam gdzies powiedzial ze dobry....zwykle lapia sobie pkt wyznaczaja wysokosc i szerokosc a pozniej dom rzemiosla.kazda spoine kladzie sie inaczej (zaleznie od gr blachy,przeznaczenia i kata spawania -wzgledem grawitacji)...mowie ci to jako czlowiek nie robiacy blacharke tylko nad ktorym jest dozor...
Ostatnio zmieniony sob paź 18, 2008 00:21 przez marepako, łącznie zmieniany 1 raz.


One Man Crew

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz paź 19, 2008 01:21

Jak wstawiasz progi to nawierć sobie otworki,potem je ładnie zaszlifujesz.A spawy na boku tylko punktowo,na przemian żeby Ci nie pokrzywiło blachy tzn jeden spaw na jednym końcu,drugi np za10 cm itd.Blache daj sobie na 1 cm zakładke.Nadkola możesz spawać spawem ciągłym,ponieważ jest tam grubsza blacha i najlepiej pospawać z 2 stron.


Jacek

Awatar użytkownika
ksenonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksenonn » ndz paź 19, 2008 08:45

ja polecam spawanie do czola, spawy punktowo, spaw na poczatku i na koncu proga, idac w strone srodka, robiac coraz to gesciej spaw punktowy, zeby na koncu wyszedl jeden tak jakby ciagly spaw, pozniej szlifujesz spawy prawie do gladkiej powierzchni a nadmiar spawu delikatnie wklepujesz mloteczkiem :)
powodzenia


[url=http://img510.imageshack.us/my.php?image=29563915.jpg][img]http://img510.imageshack.us/img510/5739/29563915.jpg[/img][/url]

moj byly goofer - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194271

Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » ndz paź 19, 2008 11:33

zaleznie od elementu doberaj spaw...ale tak jak wyzej napisane zawsze pkt jest najwazniejszy przy rozpoczynaniu wszelkiej pracy-zabezpiecza to material przed sciagnieciem/deformacja.


One Man Crew

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości