Problem z tylnią wycieraczką w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mac

Problem z tylnią wycieraczką w MK2

Post autor: mac » czw lip 21, 2005 14:08

Witam wszystkich

Tym razem mam problem z tylnią wycieraczką. Po jej uruchomieniu nie wykonuje już całego obrotu (tzn. do końca szyby i z powrotem) tylko przesuwa się odcinkami (1/3 obrotu i staje, po chwili 1/3 obrotu i staje, itd.). Gdzie może tkwić przyczyna - w silniczku?, czy w przekażniku czasowym?
Pomóżcie (chcę zaoszczędzić na mechaniku)

Pozdrawiam i życzę wszstkim miłych wakacji. :bajer: , :pub:

Maciej



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw lip 21, 2005 15:45

Podczas jazdy i na postoju jest tosamo? Tzn. na postoju albo działa, albo nie działa wcale, a podczas jazdy losowo na raty? Może sprawdź kable przechodzące z nadwozia do klapy czy tam się coś nie oberwało (otwierasz klapę, one idą po lewej stronie, przy krawędzi dachu, w gumowej karbowanej osłonie).



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » czw lip 21, 2005 16:03

witam
problem tkwi w silniczku musisz rozebrć i wyczyścić "bieżnie i styki które po niej chodzą powinno pomuc ten temat już był koleś miał ten sam problem zrobił to co napisałem i chodzi dobrze


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » czw lip 21, 2005 16:31

Ja to bym sprawdził i silniczek i przekaźnik - nie zaszkodzi bo wiele roboty nie ma. U mnie wycieraczka tylna miała troche inny problem: raz sie właczała a raz nie - wina był po stronie przekaźnika, chociaż mądry "elektromechanik" (czytaj wymieniacz) chciał mi całe pióro wymienić bo było niby zapieczone... Nie ufajcie wymieniaczom :hmm:



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » czw lip 21, 2005 18:02

PAAANOWIE !!!! żaden tam silniczek tylko .... a zresztą poszukajcie....no dobra.... na połączeniu dachu z tylną klapą idą takie gumy b czarne....w tej z lewej strony idą przewody... i one się łamią .... nagminnie.... trzeba je wymienić na przewody np od głośników takie z miedzi tlenionej w koszulce z silikonu... pomaga.....pozdro i czytajcie forum.... nie tylko dwie pierwsze strony.... zagłębiając się dalej znajdziecie wiele odpowiedzi...... :okej:


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
gregor_oe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 20, 2005 22:28
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Post autor: gregor_oe » ndz lip 24, 2005 13:37

miałem to samo rozebrałem sworzen wycieraczki i go wyuczysciłem i nasmarowałem kable mozesz sprawdzic zachowawczo ale jesli wycieraczka ci chodzi to przeczyść ten sworzen


pozdro
gregor
www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
Jarni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 22:31
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: Jarni » ndz lip 24, 2005 17:08

miałem podobne objawy. dobrałem się do silnika i guzik znalazłem, po 17 latach eksploatacji jest jak nowy :grin: problemem okazał się przewód masowy w miejscu opisanym przez hyper74.


Na wszystko skutecznie pomaga woda.
Dwie, trzy krople na szklanke wódki

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » ndz lip 24, 2005 17:54

Jarni pisze:miałem podobne objawy. dobrałem się do silnika i guzik znalazłem, po 17 latach eksploatacji jest jak nowy :grin: problemem okazał się przewód masowy w miejscu opisanym przez hyper74.
Przerabiałem to 2 razy... najpierw wogle nie chodziła... a potem pękł minys powrotni i stawała gdzie chciała..... teraz wymieniłem wszystkie i mam nadzieje mieć spokój na kolejne 15 lat....heeee ... pozdro :bigok:


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 287 gości