mk2 1.8 RP sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mk2 1.8 RP sonda lambda

Post autor: Dehumanizer » pn paź 13, 2008 09:36

witam..

po sprawdzeniu sondy pracuje ona praktycznie niezmiennie przy cieplym silniku w zakresie 0,48 - 0,5 V... z tego co wiem powinna reagowac na dodanie gazu i wahac sie 01 - 09 V.(sona jest bez ogrzewacza i ma jeden czarny kabel)
mam pytanie czy to jednoznacznie oznacza ze jest ona do wymiany..czy mozna jeszcze cos grzebac ze sprawdzeniem masy, \reset kompa nie wiem jakies inne przyczyny moga stac za tym czy tez wymiana jej..jesli tak to czy ktos to juz robił??? da sie samemu to wymienic?? słyszałem ze na goraco sie ja odkreca.
dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 09:42 przez Dehumanizer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn paź 13, 2008 11:45

Nie wiem kiedy sprawdzałeś tą sondę ale mam nadzieje, że pamiętałeś iż do poprawnej jej pracy ona musi być rozgrzana.
Jak stoi i napięcie nie faluje(0,2-0,8V) to znak że jest padnięta. Te Twoje 0,48-0,5V to niby daje idealny współczynnik 1. Ale gdyby popatrzeć na wykres z pracy takiej sondy to powinno być tak, że przez te 0,48V przeskakuje bardzo szybko i w żaden sposób nie staje na tym poziomie. Na krótko przystaje jedynie na krańcowych zakresach 0,2V i 0,8V.
Tak samo jak patrzysz na wartość napięcia to po zwiększeniu obrotów powinieneś zauważyć chwilową zmianę napięcia w stronę mieszanki bogatej.
Dla pewności możesz jeszcze sprobować zmierzyć to jakimś innym miernikiem. Może Twój nie reaguje za szybko i nie widzi dokładnie tego co się dzieje. Pamiętaj o rozgrzaniu silnika przed pomiarami. Jak masz znajomych elektroników to chyba można było by sobie wykres napięcia pooglądać na oscylatorze. Byś widział na wykresie czy faluje czy stoi. Można też jak masz możliwość podjechać do kogoś kto zajmuje się instalacjami LPG. Oni też bez problemu powinni Ci potwierdzić jak Twoja sonda pracuje.
No i... gdy masz padniętą sondę to powinno Ci auto więcej palić. Pali więcej?


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » pn paź 13, 2008 12:39

a wiec tak:

sprawdzałem to oczywiscie na rozgrzanym silniku..
a co do spalania to zeby było ciekawiej rok czasu jezdziłem z odłaczona sondą (bez mojej wiedzy) i auto na trasie spalało 6,5 -7l w miescie 8-9..natomiast teraz jeszcze dokładnie spalania nie okresliłem, ale swiece sa ciemne i jak go przegazuje pojawia sie czarny dymek,za bogata miesznke dostaje..pozatym silnik chodzi b.ładnie nie muli nie przerywa-nic sie nie dzieje...jak nie bede miał wyjscia to pojade do kolejnego "fachowca" moze cos poradzic...choc to nie takie proste znalezc kogos
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 12:40 przez Dehumanizer, łącznie zmieniany 2 razy.



tasmanvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 23, 2007 08:32
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: tasmanvir » wt paź 21, 2008 17:47

jezdziłem z odłaczona sondą (bez mojej wiedzy) i auto na trasie spalało 6,5 -7l w miescie 8-9
szczerze powiem że nie wiem jak jest gdy sonda jest odłączona ale u mnie w RPku jak mi sonda padła to spalanie sięgło 20-25 litrów i ciągle śmierdziało benzyną bo go zalewało


Przeciwnik gazu - zwolennik PB 98 :D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 21, 2008 18:50

bo zalezy jak się zepsuje, mniejsza z tym.Dehumanizer, czym sprawdzałeś? Zwykły tani miernik cyfrowy nie nadaży za zmianami napięcia i może pokazywać srednie napięcie. Jeśli masz takie watpliwości: podjeźdż z tym do jakiegoś elektryka z lepszym miernikiem, testerem sondymlub oscyloskopem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 256 gości