Po odpaleniu strasznie glosno chodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Po odpaleniu strasznie glosno chodzi

Post autor: haps » pn paź 13, 2008 08:19

Witam, przed chwila odpaliem golfa i sie zdziwilem, bo silnik po rozruchu strasznie mocno brzeczal, tak jakby to byl jakis stary diesel, takie trwrrrrrrr.. i po chwili przestalo... cos tez w miare podobnego jakby rozlaczyl sie wydech zaraz za kolektorem, bo tak dosc glosno bylo, ale uklad wydechowy jest szczelny, hmm, zamiast kata mam strumienice, ale to raczej dzialoby sie juz wczesniej, te powiedzmy zawirowania, bo mam ja ponad rok, wiec obstawiam ze to cos w silnikowni sie dzieje nie tak jak byc powinno.. ostatnio zmienialem olej, teraz jest midland mineralny, moze to popychacze, za nim napelnily sie olejem to tak walilo, stukalo, bo to taki stukot byl, ale bardzo glosny, trwal krotka chwile, jak silnik cieply albo powiedzmy stoi pare godzin, 4-5 to nie stuka tak, ale jak juz cala nocke postoi to tak mu sie zdarza.. Jak myslicie co to moze byc?



Awatar użytkownika
e2rdd23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr lut 27, 2008 16:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: e2rdd23 » pn paź 13, 2008 08:25

A moze to jest osłona metalowa tłumika ?? przy korektoze wydechowym u mnie tez tak bylo i okazalo sie ze wlasnie ta osłona sie przepalila i dawala taki dziwny dzwiek. Jak ja przykrecilem na nowo to mam spokuj ale tez kombinowalem na rozne sposoby.


Moje GTI BYŁO JUŻ SPRZEDANE :(

Obecnie jest AUDI A4 AVANT 1,8 T

viewtopic.php?t=161546
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pn paź 13, 2008 08:27

e2rdd23, ale po odpaleniu tak warkoczal glosno i po doslownie krotkiej chwili przestawal?



Awatar użytkownika
e2rdd23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr lut 27, 2008 16:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: e2rdd23 » pn paź 13, 2008 08:31

bo moze ta blacha sie przesowa i jak sie uzozy to nie slychac jej a jak kazdu wie po nagrzaniu sie blachy sie rozciaga i wtedy moze nie chalasowac.

Najlepiej wjechac na kanal zajzec dotknac bedzie wiadomo czy to to czy nie :okej:
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 08:32 przez e2rdd23, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje GTI BYŁO JUŻ SPRZEDANE :(

Obecnie jest AUDI A4 AVANT 1,8 T

viewtopic.php?t=161546
Obrazek

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » pn paź 13, 2008 08:39

obstawiam że szklanki stukaja,zanim sie nie napełnią



Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » pn paź 13, 2008 08:44

dokładnie wydaje mi sie ze popychacze zaworów... to chyba nic strasznego.. zawsze cos przy odpaleniu na zimnym stuknie.. a po rozgrzaniu już jest ok.
ja w moim golfie gdy odpalę na zimnym to stuka przez 10min.. potem jak się popychacze zaleją mam spokój ;)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn paź 13, 2008 08:45

gumiś, ma racje to są w 100% szklanki... zanim olej je napełni to stukną parę razy... może już olej się troszkę rozrzedził i takie są objawy. ale według mnie to normalne i nie ma czym się stresować :) po wymianie oleju to powinno się uspokoić.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości