Licznik -szybka porada.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

elpatisone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:22
Lokalizacja: Sokółka

Licznik -szybka porada.

Post autor: elpatisone » sob paź 11, 2008 18:13

Witam. Sluchajcie, posiadam mk2 wersja Fire & Ice ze zwyklym licznikiem (predkosciomierz+ obrotomierz "bez MFA"). Popalily mi sie sciezki w liczniku z czego wynika ze mam BRAK podswietlenia, a nie chce mi sie bawic w roznego rodzaju przerabianie podswietlenia i chcialbym zostac przy standardowym podswietleniu.Mam na boku zapasowy licznik od wersji GT z MFA, ale z tym ze tam nie dziala obrotomierz i chcialbym zrobic tak ze do tego licznika z MFA chcialbym przelozyc swoj obrotomierz i ten licznik wstawic. Pytanie tkwi w tym czy od moich zwyklych zegarow bedzie pasowac obrotomierz do tego licznika z MFA, bop z tego co slyszalem to nie wszystkie zegary pasuja do innych wiec nie to ze wzial i przelozyl i juz. Jesli ktos sie orientuje w tego typu sprawach to prosil bym o odpowiedz, bede wiedzial czy warto wyjmowac zegary z deski. Z gory dzieki.
Ostatnio zmieniony sob paź 11, 2008 18:15 przez elpatisone, łącznie zmieniany 1 raz.


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw~! :D

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » sob paź 11, 2008 20:28

Ogólnie jeśli oba liczniki są pod taką samą instalkę (oba na 1 wtyk albo ona na 2), to powinno podejść. Obrotek w licznikach na 2 wtyki jest 4 pinowy i większy i inaczej zbudowany. W licznikach na 1 wtyk masz 3 grube bolce wlutowane w płytkę i na nie nasunięty jest obrotek. Ostrożnie go wysuń i nasuń na płytkę w drugim budziku. Wydaje mi się, że obrotek jest taki sam w budzikach z MFA i bez MFA. Prękdościomierz się różni, bo liczy spalanie i kilometry, ale obrotek nie.



gailbraith

Post autor: gailbraith » sob paź 11, 2008 23:44

Gwoli dodania- jeśli kolega ma Golfa Fire & Ice to ma licznik na jedną wtyczkę bo owa wersja specjalna ukazała się w 1990 roku.



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » sob paź 11, 2008 23:51

gailbraith pisze:Gwoli dodania- jeśli kolega ma Golfa Fire & Ice to ma licznik na jedną wtyczkę bo owa wersja specjalna ukazała się w 1990 roku.
:pub: Jasne, ale różnie bywa: swapy, rzeźby z elektryką itd.
Ostatnio zmieniony sob paź 11, 2008 23:52 przez wachelo, łącznie zmieniany 1 raz.



elpatisone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:22
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: elpatisone » ndz paź 12, 2008 13:41

aha no dzieki wielkie


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw~! :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości