Różnice przyspieszenia - zimny - ciepły

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Różnice przyspieszenia - zimny - ciepły

Post autor: DonKichot » sob paź 11, 2008 12:04

Witam
chodzi o samochód mk4 1.9 TDI 115 koni
wiem o tym że kiedy jest zimny to jeździ się spokojnie aż się rozgrzeje ale czasem zdarzy mi się lekko pociągnąć na zimnym i czuć wyraźną różnicę, to znaczy kiedy jest zimny to ma mniejsze przyspieszenie, czuć mniejszy ciąg, i po chwili kiedy się rozgrzeje do 90 stopni, przyspieszenie jest odczuwalnie większe.

czy to normalne ?
na ciepłym go sprawdzałem do setki i ma tak jak podaje producent, na zimnym go tak nie katuje ale czuć różnicę



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » sob paź 11, 2008 12:45

to calkiem normalne ;) kazdy silnik ma najlepsza wydajnosc w okreslonej temperaturze, dla Twojego silnika jest to 90*C i nie ma sie czym przejmowac ze jak jest zimny to jest slabszy :) po za tym dla dobra Twojego silnika nie obciazalbym go wtedy kiedy jest zimny, trzymaj sie niskich obrotow puki nie osiagnie 90*C a Twoj silnik pozyje dluzej i oczywiscie mniej spali ;)

pozdr!.



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » sob paź 11, 2008 12:49

aha to oki :)
jak go mam prawie rok to może 3 razy zdażyło się że go pociągłem na zimnym powyżej 3k obrotów na gazie do dechy, czasem jedynie jak się spieszę to trochę dynamiczniej w okolicach 2k jadę na początku..
a o silnik dbam :) nawet po długiej jeździe nie gaszę go przez 2minuty, mimo że koledzy się ze mnie śmieją :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości