wspomaganie układu kierowniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mayer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 23, 2004 23:13
Lokalizacja: Gliwice

wspomaganie układu kierowniczego

Post autor: mayer » wt lip 19, 2005 10:21

witam...nie mam knigi i zastanawiam sie co ile wymienic plyn w ukladzie wspomagania.prosze o podpowiedz.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt lip 19, 2005 12:09

W serwisach mówią że nie trzeba wymieniać oleju we wspomaganiu, on nawet to 10 latach spełnia swoje normy, pod warunkiem że nie ma wycieków. :smoke:



Adi20

Post autor: Adi20 » wt lip 19, 2005 13:21

niby nie trzeba wymieniac ale ja na wszelki wypadek wymienilem - koszt plynu niewielki 24zl



Awatar użytkownika
bor0wy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:01
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: bor0wy » wt lip 19, 2005 13:56

A jaki plyn lejecie?
Bo mi zalali w serwisie jeden plyn pojechalem do innego serwisu tam mi wymieniali m.in pompe wspomagania i powiedzieli ze ten olej to nie nadaje sie ze musi byc taki i taki. (nie pamieta dokladnie co to za oleje, w domu mam zapisane) ale wiem ze sa jakies czerwone/zielone :-)



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt lip 19, 2005 14:03

zielony to oryginał dostaniesz go w serwisie stosowany jest przeważnie w francuzach
czerwony natomiast to olej w klasie ATF IID. jest on używany do wspomagania i do automatycznych skrzyń biegów. jeżeli masz wymieniać możesz na ATF jest on dostępny praktycznie wszędzie i w razie problemów z wyciekami możesz go dostać na każdej stacji paliw. cena za litr około 12-14 złociszy
POZDRO :smoke:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości