Problem z odpaleniem auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Problem z odpaleniem auta

Post autor: erasures » wt paź 07, 2008 10:13

Odwiedzałem to forum wiele razy jako gość, ale przyszedł czas by sie zalogować...

Zacznę od początku, bo sam nie wiem co robić (nie umiem zdiagnozować przyczyny)...

Mam golfa 2, 1.8 Benzyna + Gaz (automat), od pewnego czasu pojawił się problem... Po dłuższej jeździe, i po wygaszeniu auta nie chciało mi odpalać, zdarzało mi się to kilka razy w trasie. Ale golf postał trochę z otwartą klapą i po kilku minutach znowu zapalał... Ale działo mi się to coraz częściej i nawet po przejechaniu kilku kilometrów...

Zauważyłem, że odpalało mi wtedy z innego auta (akumulatora) "na klemy" ale tylko pod warunkiem, że silnik 2 auta był na chodzie.

Dzisiaj mimo kilkugodzinnego zostawienia akumulatora pod prostownikiem, pojechałem do miasta, zgasiłem... i klapa :|... nawet nie zakręcił, musiałem dzwonić po brata, żeby zrywał się z roboty i przyjechał użyczyć mi prądu...

Co się dzieje (mam bardzo krucho z kasą, bo zacząłem studia). Chciałbym wiedzieć co jest nie tak, piszcie proszę, ja jestem przy aucie...
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 10:48 przez erasures, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt paź 07, 2008 10:29

a nie wiesz przypadkiem ile ma latek Twój akumulator ?



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » wt paź 07, 2008 10:34

Na odległość trudno coś powiedzieć być może alternator nie ma ładowania(zmierz), jakieś zwarcie w instalacji, albo masz nieprawidłowo zamontowany jakiś odbiornik np. radio, CB itp. Sprawdź też przewody idące na rozrusznik.
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 10:51 przez rjxt, łącznie zmieniany 1 raz.



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » wt paź 07, 2008 10:34

ja bym wymienił akumulator na nowy, idzie zima i później dopiero będziesz miał problem



Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: erasures » wt paź 07, 2008 10:41

Na akumulatorze nigdzie nie znalazłem daty, to zadzwoniłem do poprzedniego właściciela. Zapewnił mnie, że wymieniał zanim sprzedał. Czyli od 3 do 4 latek...
Obrazek

[ Dodano: 07 Paź 2008 10:45 ]
masuo pisze:ja bym wymienił akumulator na nowy, idzie zima i później dopiero będziesz miał problem
To było pierwsze co mi sie nasuneło, ale czy jakbym podłączył "na klemy" akumulator z innego auta (mimo rozładowania własnego) zakręcił by? A nie kręci chyba, że silnik 2 auta pracuje, a nawet czasem trzeba gazu dodać :/

[ Dodano: 07 Paź 2008 10:51 ]
rjxt pisze:Na odległość trudno coś powiedzieć być może alternator nie ma ładowania(zmierz), jakieś zwarcie w instalacji, albo masz nieprawidłowo zamontowany jakiś odbiornik np. radio, CB itp.
Zaraz odłącze cały sprzęt audio, i sie przejade, zobacze czy odpali...

[ Dodano: 07 Paź 2008 11:28 ]
Odłączyłem sprzęt elektryczny. Odpaliłem prostownikiem "na rozruch" przejechałem jakieś 12 km stanełem i nie zapala :/
2x Dźwięk zapłonu
i
Dźwięk zapłonu na prostowniku

Zauważyłem jeszcze coś, odpaliłem na prostowniku, potem zgasiłem i znów odpaliłem bezproblemu :? i tak 5 razy ale jak zrobie troche km silnik sie nagrzeje znów klapa :O
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 11:52 przez erasures, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt paź 07, 2008 15:17

musisz założyć dobry akumulator ( bo trzy lub cztery lata ) to dla niektórych jest spory wiek oraz masz do sprawdzenia rozrusznik , mogą być wyrobione tulejki



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt paź 07, 2008 15:23

Sprawa wydaje sie byc prosta. Albo masz juz padake akumulator ale raczej to wina regulatora napiecia w alternatorze.
Zacznij od zmierzenia napiecia ładowania i napiecia akumulatora. Odpowiednio 13,5v - 14,5 , a akumulator na zgaszonym silniku 12,5v.
Ja obstawiam na regulator. Padniety akum niedałby sie dobrze naladowac.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 07, 2008 17:49

erasures, Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale to przypadłość aut z automatyczną skrzynią biegów. Miałem podobny objaw. Jak było gorąco to auto nie odpalało.
Pierwsza sprawa która została zrobiona to przekaźnik na przewodzie od stacyjki do automatu rozrusznika. Chodzi o to aby prąd do elektromagnesu rozrusznika sze3dł z aku przez przekaźnik. Koszty znikome, przekaźnik od świateł poloneza to ok 5zeta. Jeśli nie wiesz jak to połączyć pisz na priw.
Druga sprawa to przewód który idzie od wybieraka biegów. W automacie jest to patent który zabezpiecza przed odpaleniem na biegu. Tam też prąd może "zginąć". Ja założyłem nowy przewód.
Od tej poiry nie mam problemu z odpaleniem.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt paź 07, 2008 18:45

erasures pisze:2x Dźwięk zapłonu
a mnie intryguje ten dźwięk - wydaje mi sie że tam słychać tylko cykniecie samego bendiksa, jeżeli aku słaby i styki w bendiksie nadpalone (zębem eksploatacji) to też może nie łączyć rozrusznika
erasures a zrób jeszcze tak gdy nie chce zapalić (cyka) to uderz w bendiks w momęcie przekręcania kluczyka - oczywiście potrzeba jest do tego druga osoba, ja tam miałem w swoim automacie - słaby aku i bendiks z nadpalonymi stykami


:-k ...

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: erasures » wt paź 07, 2008 18:48

bodzio_j pisze:...Miałem podobny objaw. Jak było gorąco to auto nie odpalało.
Pierwsza sprawa która została zrobiona to przekaźnik na przewodzie od stacyjki do automatu rozrusznika. Chodzi o to aby prąd do elektromagnesu rozrusznika sze3dł z aku przez przekaźnik. Koszty znikome, przekaźnik od świateł poloneza to ok 5zeta. Jeśli nie wiesz jak to połączyć pisz na priw....
Tkz bodzio_j
To jakby mi najbardziej pasuje, bo "zanik" prądu wiąże się właśnie w dużym stopniu z temperaturą silnika (co jest dla mnie bardzo dziwne :|) ale nie do końca. Pokombinuje z tym przekaźnikiem czy to coś da, jak sobie nie poradzę to napisze na priva... dzięki wielkie ;]

[ Dodano: 07 Paź 2008 18:58 ]
misiek10111 pisze:...
erasures a zrób jeszcze tak gdy nie chce zapalić (cyka) to uderz w bendiks w momęcie przekręcania kluczyka - oczywiście potrzeba jest do tego druga osoba, ja tam miałem w swoim automacie - słaby aku i bendiks z nadpalonymi stykami
Uderzenia nic nie dają, a styki nie wydają być się przepalone. Jutro poczyszcze je dokładnie, może są zaśniedziałe albo uszkodzone...

Posiedzę jutro przy tym trochę i jak będę wiedział coś więcej, od razu napisze tkz za odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 19:00 przez erasures, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 144 gości