Halasy podczas hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arek@oca.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 23:12
Lokalizacja: Oleśnica

Halasy podczas hamowania

Post autor: arek@oca.pl » ndz paź 05, 2008 23:35

Mam GOLFA 1,6 SR i od jakiegoś czasu pojawił mi się mały problem. Z przodu dochodzą niezidentyfikowane hałasy zwłaszcza przy hamowaniu lub najechaniu na skręconych kołach na np. krawężnik. Podczas wizyty na stacji diagnostycznej nic nie wykryto. Wymieniłem tarcze hamulcowe i klocki również nie pomogło. Efekt pojawia się w dni bardzo ciepłe i zanika gdy jest chłodniej. Najłatwiej jest zaprezentować go gdy przy hamowaniu kręci się kierownicą lewo prawo bardzo szybko takie (chrobotanie). Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i mi podpowie Dziękuję arek@oca.pl
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 08:29 przez arek@oca.pl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
qbationov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn maja 14, 2007 09:12
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: qbationov » sob paź 18, 2008 18:38

U mojego kolegi w passacie "chrobocze" przegub. Nie jest to typowy objaw zużytego przegubu, ale charakterystyczne drapanie. U niego powodem była uszkodzona osłona gumowa, szybko się połapał i wymienił na nową (obowiązkowo czyścił wszystko ze smaru i organoleptycznie sprawdzał jego stan). Przegub ma świeży smar i nową osłonę...niestety, problem pozostał.

Mam nadzieję, że problemem okaże się "tylko" jakaś skrobiąca gałka przy wahaczu, niemniej trzeba brać także i te gorsze wersje pod uwagę.


140KM / 317NM...i wreszcie bez lęku zerkam w stronę lewego pasa:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości