szyba przod

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

szyba przod

Post autor: abrams » sob paź 04, 2008 21:27

Witam .. problem taki ze nie wyciagalem nigdy szyby wiec nie wiem jak sie ja demontuje czy na kleju czy jak ?? potrzebuje bo chyba mam przeciek pod uszczelka :/ prosze o pomoc.. pozdro


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » sob paź 04, 2008 21:34

Rozumiem, ze chodzi o szybę czołową. Golf II nie ma m.in poduszek powietrznych zatem szyba jest osadzona w uszczelce a nie jest wklejana.

Weź kogoś do pomocy kto przytrzyma szybę. Usuń z uszczelki ewentualny klin i stopami wypchnij szybę przy brzegu po obwodzie z otworu okiennego.

Przy montażu w uszczelkę po obwodzie wciśnij sznurek, który po osadzeniu szyby w otworze wyciągaj równomiernie by warga uszczelki wywinęła się ustalając ostatecznie szybę w nadwoziu.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » sob paź 04, 2008 21:42

Witam! z szybą się trzeba trochę namęczyć w MKII jest ona na uszczelce trzeba zacząć od rogu prawego górnego od środka auta i podważać lekko uszczelkę np. śrubowkrętem płaskim a kciukiem drugiej ręki wpychać uszczelkę za płaski kawałek blachy w podszybiu i co jakiś czas ręką szybę lekko wypychać na zewnątrz i tak aż podważymy całą górę szyby i oba boki po ok 20cm w dół to wtedy można lekko cisnąć dwoma rękami za oba górne rogi powinna już wychodzić a jak się zrobi lekka szpara u góry to można ciągnąć od zewnątrz to mamy pewność że zostanie nam w rękach a nie spadnie na maskę :grin:

pozdro :okej:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » sob paź 04, 2008 22:17

dan_25
tego sposobu bym nie polecal :jezor:
stracilem tak szybe

najlatwiej usiasc na srodku nad tunetlem i pchac nogami od gory kilka cm od rogow
i BEZ butów
wychodzi dosc latwo
z wkladaniem jest gozej

jak masz przeciek
to przygotuj sie niestety na to ze moze ruda siedziec

ja mialem podszybie przezarte dos powaznie jak juz sie za nie wziolem to byla dziurka na wylot


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz paź 05, 2008 00:47

Tylko laik wypycha szybe nogami.Najwieksze prawdopodobieństwo pęknięcia.
Zabierz kilka płaskich śruboktów,jak nie masz to kilka gwoździ lub nitów,odwijaj uszczelke i zakładaj tak ok co 5 lub 6 cm.Wkładaj je od góry.Po rogach nawet daj troche gęsciej.Lekko popchniesz i szyba sama wyjdzie.
Do włożenia potrzebujesz troche sznurka (dosyć mocnego).Wciągasz go do rowka uszczelki,trak żeby dołem się sznurek skrzyżował.Potem z pomocą drugiej osoby połuż szybe na auto i ją mniej więcej ustaw.Ty wskakujesz do auta,a druga osoba lekko przytrzymuje szybe.Jak nie wskoczy po rogach, wyjmij szybe jeszcze raz i próbuj od nowa.Nie próbuj jej pobijać,dociskać,bo pęknie.


Jacek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz paź 05, 2008 01:41

jackyz pisze:Tylko laik wypycha szybe nogami.Najwieksze prawdopodobieństwo pęknięcia.
zgodze sie z tym ze wtedy najłatwiej pęknie....przednia szyba przecież siedzi dość dobrze nie wyobrażam sobie tak dużą szybe wypchnąć nogami :/// no chyba ze siedzi kiepsko bo uszczelka jest do d....lub coś innego.

2 razy wyciągałem szybę z mk2, mój tata kilka i zawsze sposobem ze śrubokrętem opisanym wyżej :gora:
zakładaliśmy zawsze sposobem ze sznurkiem / kablem :)

Dodam ze jeśli zbyt mocno podważysz szybe znaczy uszczelkę śrubokrętem to pęknie na bank.... dodatkowo jeśli jest odbicie od kamienia blisko krawędzi szyby to na90% poleci krecha :///
Dlatego tez wg mnie najbezpieczniejszy sposób który wymaga kupienia drugiej uszczelki :P to taki zeby wziąść ostry nóż i wyciąć uszczelke :) poprostu przeciąć objechać do okoła szyba wyjdzie lekko a zakładająć uzyć nowej uszczelki :)
Najmniejsza szansa ze szyba pęknie !! a nowa to 160 - 200zł
Ostatnio zmieniony ndz paź 05, 2008 01:43 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » ndz paź 05, 2008 06:20

Nogami to się wypychało szyby w maluchach ,bo mała powierzchnia jest a w golfie bym nie polegał no chyba że chcesz kolego nową szybkę mieć :hehe: :hehe:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości