Klimatronik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czyzak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice - Paniówki
Kontakt:

Klimatronik

Post autor: czyzak » wt wrz 30, 2008 17:54

Kilka pytań:

1.Przycisk auto to znaczy że chłodzi klimatyzacja by w aucie była taka temperatura jaka jest ustawiona. Co zatem robi przycisk Econ? Gdy nie pisze nic to jest zwykły nawiew?

2. Na razie wożę się bez radia, więc słychać, że po jakimś czasie klimatyzacja zaczyna tak jakby tykać. Częstotliwość tykania większa im szybszy nawiew. Jak można to usunąć?

3. Nie działa podświetlenie. Ktoś mi już napisał na forum, żebym udał się do ASO po lampki czy coś. Gościu mi powiedział, że nie mają czegoś takiego i oni mi z przyjemnością wymienią cały panel który kosztować będzie mnóstwo $$$. Ktoś może wie jakie tam żaróweczki mam zakupić?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215916]MI BELLA[/url]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt wrz 30, 2008 19:11

Tryb AUTO oznacza samoczynne ustawienie siły i kierunków nawiewu tak, by jak najszybciej uzyskać żądaną temperaturę, brak napisu to utrzymywanie zadanej temperatury ale przy regulacji siły i kierunków nawiewu przez właściciela - kosztem nieco wolniejszego dojścia do tej temp. - wszystko to przy używaniu (w razie potrzeby) chłodzenia powietrza wpadającego do kabiny. Tryb ECON to utrzymywanie temperatury ustawionej na wskaźniku ale tylko w granicach mozliwych bez używania chłodzenia (ECON stąd że bez pracy kompresorka jest nieco mniejsze zużycie paliwa).
Co do drugiego pytanka - to nie wiem, nie spotkałem się z tym.

Podświetlenie Climatronica jest na samym końcu tego tematu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=185785

Kolega Koz3r przerabiał to "ustrojstwo".
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 19:20 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » śr paź 01, 2008 13:34

a no przerabialem w moim golfiku , ja mam aktualnie zrobione przy uzyciu diod kątowych SMD - duuzo z tym zabawy :) ale ostatnio robilem eksperymenty ze zwykla dioda w ktorej zeszlifowalem soczewke zeby nie swiecila punktowo i dodatkowo robilem nawiert aby zrobic soczewke wklęsłą i dioda zaczela swiecic rowniez na boki . Takie diody widzielm tez na allegro. Robilem cos podobnego do tego : http://allegro.pl/item431840901_dioda_d ... biala.html .

Nie wiem jak to w golfie II wyglada , ale zawsze jakis sposob sie znjadzie ;]

Pozdrawiam


Obrazek

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr paź 01, 2008 14:40

Do podswietlenia musisz kupic diody szerokokatne, a najlepiej wybrac sie do innego ASO i powiedziec ze chcesz diody do podsietlenia deski rozdzielczej, w waie mieli jak sie kiedys pytalem i to za jakies grosze z tego co pamietam.
Co do tykania to mi to wyglada na wentylator, który znajduje sie pod krateczka obok radia, mi chalasowal to rozebralem i WD40 nawalilem i chodzil cicho przez prawie pol roku.
Diody do podswietlenia dostaniesz na allegro to sa chyba takie z tego co pamietam http://moto.allegro.pl/item445939908_di ... ikiem.html
pozdrawiam



Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » wt paź 07, 2008 21:13

Po wciśnieciu przycisku ECON klimatronic dziala jak zwykly nawiew, czy nie do konca?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt paź 07, 2008 22:05

Dokładnie biorąc jak urządzenie montowane w niektórych VW: Thermotronic czyli utrzymywanie nastawionej temperatury w miarę możliwości urządzenia ale bez chłodzenia powietrza. Np.: rano na zewnątrz jest +15°C, nastawiamy +21°C i urządzenie dogrzewa na te 21°, zbliża się południe, słoneczko przygrzewa i temp na zewnątrz wzrasta do +23°C i co się dzieje? Urządzenie przestaje grzać i wpuszcza powietrze takie jak na zewnątrz (+23°C) bo nic więcej bez włączonej sprężarki chłodzącej nie może zrobić.
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 22:06 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice - Paniówki
Kontakt:

Post autor: czyzak » pt paź 10, 2008 11:11

Marioo pisze:a najlepiej wybrac sie do innego ASO i powiedziec ze chcesz diody do podsietlenia deski rozdzielczej, w waie mieli jak sie kiedys pytalem i to za jakies grosze z tego co pamietam.
Byłem dziś w ASO w Zabrzu. mieli na razie tylko dwie. Koleś mi je daje, ja otwarłem portwel z drobnymi, a on, że 1 kosztuje coś ponad 15 zeta... No cóż... jak mus to mus. Te z Allegro nie pasują :(


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215916]MI BELLA[/url]

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » pt paź 10, 2008 15:06

To ja bym kupił 4 diody LED i pokombinował tak jak pisalem wyzej . Za 4 superjasne diody zaplacisz max 5-8 zł plus 4 rezystory za pare groszy doslownie , troche zabawy i gotowe :bigok:


Obrazek

piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotras84 » ndz paź 12, 2008 05:29

Witam. Powiedzcie mi jak działa ten klimatronic? Chciałem sprawdzić jak bardzo ta moja klimatyzacja chłodzi i szczerze żadnej rewelacji, no! chyba że źle ją włączam. Zszedłem z tem. do pozycji "LO" i wcisnąłem AUTO. Jeśli źle to robię to może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić Klimę żeby naprawdę chłodziła.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz paź 12, 2008 08:32

Dobrze robisz tylko, ze jak jest na dworzu zimno na AUTO nie będzie ci chlodzic bo AUTO utrzymuje temperature na jdenym poziomie, jak cchesz teraz sprawdzic jak ci chłodzi klima, to włącz sobie dmuchawe na maks temperature na LOW i nawiew na srodek wtedy sprawdz temperature powietrza wylatujacego z nawiewu powinna być ok 5st przy takich temperaturach jakie sa teraz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości