Lipa z oświetleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Lipa z oświetleniem

Post autor: daroVW » wt wrz 30, 2008 08:03

Mam kilka problemów:

1 w prawych przednich drzwiach nie świeci lampka (w lewych -kierowcy świeci) mimo ze sprawdzałem bezpieczniki i jak ktoś już tu pisał szukałem też diody ale takowej nie znalazłem ani w lewych ani w prawych drzwiach przednich co robić

2. brzęczyk który sie uruchamia gdy sie otworzy drzwi kierowcy przy niewyłączonych światłach raz działa raz nie

3. w bagażniki podobna sytuacja z lampką raz świeci raz nie, nie wiem od czego to zależy

4. gdy wyłączę centralny zamek i otworze tylna klapę za parę sekund centralny zaskakuje i zamyka samochód

Co robić czy tow ina instalacji czy są jakieś przekaźniki czy jak nie mam pojęcia od czego zacząć pomóżcie
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 11:12 przez daroVW, łącznie zmieniany 2 razy.



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » wt wrz 30, 2008 08:12

sprawdzić trzeba czy do tej lampki dochodzi napięcie być może kończy ci się mikrowyłącznik w tych drzwiach posprawdzać trzeba luty w lewych drzwiach


Mirek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt wrz 30, 2008 08:30

daroVW pisze:3. w bagażniki podobna sytuacja z lampką raz świeci raz nie, nie wiem od czego to zależy

4. gdy wyłączę centralny zamek i otworze tylna klapę za parę sekund centralny zaskakuje i zamyka samochód
Nieświecąca lampka w bagażniku ma związek z zamykaniem się centralnego przy otwartej klapie. Nie działa lub jest na wykończeniu mikrowłącznik w zamku tylnej klapy.
Przy otwartej klapie mikrowłącznik nie daje sygnału o jej otwarciu i zamek się zamyka.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daroVW » wt wrz 30, 2008 08:34

ten mikro włącznik jest w zamku i trzeba całe drzwi rozebrać żeby go wymienić czy cały zamek

[ Dodano: 30 Wrz 2008 08:35 ]
mikrowłącznikk w klapie to tak sama jak w dzrwiach jest zmontowny przy zamkku ?? czy mozna wymienic tylko sam mikro wyłącznik czy cały zamek trzeba??

[ Dodano: 30 Wrz 2008 08:37 ]
a wdrzwiach mam elektryczne szyby i czy musze je wyciagac zeby dostac sie do zamka w dzrwiach jeskli tak to czy macie jakas dobra intsrukcie demontazu tego ???

[ Dodano: 30 Wrz 2008 08:38 ]
Mirek39m, a gdzie szukać tych lutów



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt wrz 30, 2008 08:45

W tym temacie masz co nieco opisane: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

A co do mikrowłącznika to tak, jest w zamku zarówno w drzwiach jak i w klapie.
W drzwiach nie powiem Ci jak dokładnie jest bo nie rozbierałem.
W tylnej klapie ja u siebie wyjąłem, rozebrałem go i przeczyściłem no i jak na razie działa. Z tym, że jest on tak jakby nitowany plastikowymi nitami i trzeba go dość delikatnie wyciągnąć.

Jak się orientowałem to w serwisie VW nie mają samych mikrowłączników. Sprzedają całość w komplecie z zamkiem.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daroVW » pn lut 02, 2009 11:04

Pojawił się nowy problem podczas jazdy zaczelo mi pikać i świecic na desce że mam otwartą klape od bagażnika Zatrzymałem sie klape zamknąłęm jescze raz i nic, kluczykiem w lewo w prawo i nic. Zamknąłem samochod a tu nagle alarm zaczał trąbić (nawet nie wiedziałem że mam -seryjny)

Zdemontowałęm ten plastik na tylnej klapie i co sie okazalo wszytkie kable w calości zajrzalem do zamka tam dochodzi kostka taka mała z trzema przewodamidwa brązowe chyba dwa i bialy jesli sie nie myle. odłączyłem ją i wskazanie otwartej kalpy zniknelo. Gdy wlaczylem tą kostkę na miejsce juz nic nie świeci nawet jesli klapa jest otwarta. (oświetlenie bagażnika tez nie-żaróka ok) O co kaman,
Musze to zrobić bo znow mi sie wlaczy alarm i nawt nie bede wiedzial zo to moj.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » sob lut 07, 2009 12:57

ja też parę dni temu rozebralem cały zamek tylnej klapy, bo oświetlenie zniknęło ponad rok temu :wink: gdy chciałem wyciągnąć tą małą wtyczkę to był problem.
ostatecznie wyciągnęła się ale z dwoma pinami w środku. w tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zastosować inny mikrowłącznik.
u mnie sytuacja jest troszkę inna ponieważ nie mam kontrolki na desce od klapy.
nie wiem czy dobrze piszę, ale czy to nie jest tak, że klapa nie przerywa obwodu alarmu?
z tym alarmem to może być tak, że prawdopodobnie włączenie go spowodował któryś z mikrowłączników drzwi.
co do kostki przy zamku sprawdź czy piny całe, skoro kable masz ok to zobacz czy nie ma syfu w środku kostki. może pomoże zastosowanie preparatu poprawiającego styki elektryczne.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości