Zdzieranie opon z przodu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Zdzieranie opon z przodu.

Post autor: Kursky » pn wrz 29, 2008 18:02

Witam !!
Miałem niskie zawieszenie w swoim MK3, zbierało mi trochę opony od zewnątrz (szczególnie lewą), na zbieżności i kątach wszystko niby było ok... Teraz zmieniłem na normalne seryjne zawieszenie bo jechałem za granice trochę załadowany. Po zmianie zrobiłem zbieżność i kąty. Byłem w warsztacie, w którym mieli naprawdę super sprzęcik jeszcze nowiutki w folię zapakowany ... Sam byłem przy tej zbieżności wszystko w normach, kąty praktycznie poustawiane do zera równiuteńko z obu stron. Opony były zjechane od zewnątrz więc zmieniłem je stronami (bo opony kierunkowe) tak żeby bieżnik było ładny widać. Przyjechałem do Anglii tylko na wakacje i praktycznie przez ten czas lewa opona z zewnątrz zjechana maksymalnie nadaje się tylko do wymiany... Już nie mam pojęcia co w tym samochodzie siedzi... Sworznie z przodu wymienione, gumy w wachaczach, gumy amortyzatora u góry, nowe amorki. A opone jak zbierało tak zbiera. Gdybym nie widział na własne oczy tej zbieżności to bym stwierdził że mechanik zepsuł ale ja przy tym byłem, wskazania na komputerze wszystkie w normach. Co może być przyczyną zbierania tej opony ?? Aha i jeszcze od dluższego czasu coś strzela jak cofam do tyłu. To znaczy jest to jeden dźwięk tak jakby coś się przestawiało, wskakiwało na swoje miejsce. PROSZĘ O POMOC bo pod koniec tygodnia czeka mnie trasa spowrotem a nie chcę marnować pieniędzy na opony...


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 29, 2008 18:45

nie bardzo mozesz się oprzeć w ocenie obecnego ustawienia, że zdarło ci opony które już były z drugiej strony zdarte. Będziesz miał nówki to wtedy obserwuj.
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 18:46 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Post autor: Kursky » pn wrz 29, 2008 20:01

Tylko właśnie w tym problem że to prawie 1800 km. i jak coś bedzie nie tak z tymi kołami to mam po nowych oponach... Nie da się jakoś sprawdzić przynajmniej kątów domowym sposobem??


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn wrz 29, 2008 20:06

słuchaj zajedz na stacje i niech ci tylko sprawdzą czy jest dobrze ale na jakąś inna niż wcześniej ustawiałeś Niech tylko Ci powiedzą czy jest dobrze czy źle napewno nie wezmą dużo kasy napewną taniej Cie wyniesie niż drzec opone.
a po drugie jeśli ustawiali Ci całą geometrie i zrobili to dobrze to jest niemożliwością żeby darło opony. bo nawet jakbyś miał krzywą podłużnice czy jakiś tam inny dziwny przypadek to po prostu nie dałobysię nawet ustawić tej geometri.
a więc moim zdaniem źle Ci ustawili te kąty!

Jak sie myle to niech ktoś poprawi...
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 20:08 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr paź 01, 2008 11:04

jeśli kąty ustawili ci na 0 to źle. Kąty powinny być minimalnie w negatywnie, chyba coś koło 0,3 stopnia ale to do sprawdzenia.
Nie moża też wykluczyć że ustawiali nie do tego auta i mimo że na ekranie widziałeś na zielono wszystko to bedzie źle.
wojtas4589 pisze:jest niemożliwością żeby darło opony. bo nawet jakbyś miał krzywą podłużnice czy jakiś tam inny dziwny przypadek to po prostu nie dałobysię nawet ustawić tej geometri.
nie zgodzę się. Bardzo pogięte auto mozna ustawić że bedzie jechał prosto ale przy skrętach będą sie działy różne dziwne rzeczy (zmiana teoretycznie nierugulowanego kąta wyprzedzenia sworznia). Autko moze gubic geo podczas skretu a na wprost jest OK



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » śr paź 01, 2008 13:19

Kursky, ja bym zrobił jeszcze raz geometrię.. wystarczy że za słabo dokręcili zwrotnice do amortyzatora i się przestawiło, być może jest gdzieś luz albo coś jest niedokręcone..
i jak możesz to wklej wydruk
sas_gti pisze: auto mozna ustawić że bedzie jechał prosto ale przy skrętach będą sie działy różne dziwne rzeczy (zmiana teoretycznie nierugulowanego kąta wyprzedzenia sworznia).
to by wyszło na geometrii



Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Post autor: Kursky » śr paź 01, 2008 15:34

No nic ryzyk-fizyk... Zalozylem nowe opony i wracam do Polski... Tutaj w Anglii to nawet nie maja pozadnego sprzetu do geometrii... Dam odpowiedz po powrocie


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości