instalacja poduszek powietrznych bocznych??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

instalacja poduszek powietrznych bocznych??

Post autor: marnog » sob wrz 27, 2008 18:22

Witam, mam problem, nie wiem jak podłączyć poduszki powietrzne boczne w siedzeniach, otóż samochód został rozkradziony(siedzenia) razem z wtyczkami, i teraz jak kupiłem siedzenia to w nich są trzy kable od poduszek brązowy, czarny i niebieski a z samochodu mam też trzy kable ale o kolorach zielonym, brązowym i białym...instalacja fabryczna...domyślam się że brązowy łącze z brązowym bo to minus a reszta?proszę o pomoc...



greg

Post autor: greg » sob wrz 27, 2008 22:37

marnog, ukradli wtyczki z siedzeń czy z auta

[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 10:38 pm ]
i jaki rok auta



marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » ndz wrz 28, 2008 04:26

ukradli siedzenia z wtyczkami z samochodu, po prostu je odcięli:( siedzenia teraz mam nowe tylko że nie wiem z którego roku bo karteczka z rokiem jest zdrapana, a rok samochodu to 2003...jak by ktoś miał to prosiłbym o jakiś schemat instalacji poduszek, bo niestety nie posiadam..



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » ndz wrz 28, 2008 08:16

marnog pisze:to prosiłbym o jakiś schemat instalacji poduszek, bo niestety nie posiadam..
Ok,
ale dopiero w poniedziałek wieczorem wrzuce na forum. Mam to w pracy.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

greg

Post autor: greg » ndz wrz 28, 2008 10:22

marnog, jakby co mam wiązkę kompletna poduszek z 2002 roku
a schemat masz tu http://rapidshare.com/files/149032668/a ... u.pdf.html



marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » ndz wrz 28, 2008 21:54

greg(dzięki za schemat), już wiem jak podłączyć, na wtyczkach te piny są ponumerowane 1 2 3 i na schemacie też jest to opisane...jeszcze raz dzięki za schemat...

jeszcze jedno pytanie: czy podłączać to wszystko przy odłączonym akumulatorze?(poduszka nie wywali?)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 28, 2008 22:08 przez marnog, łącznie zmieniany 3 razy.



mariuszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariuszu » wt paź 28, 2008 16:52

Może trochę późno piszę bo autor już pewnie się uporał z montażem, ale tak dla osób które tu trafią a jeszcze tego nie wiedzą:
Wszystkie czynności związane z poduszkami powinny być wykonywane po odłączeniu akumulatora i odczekaniu kilkunastu minut. Co więcej, chcąc zachować pełne bezpieczeństwo nie powinno się nawet dotykać styków idących do poduszki (ładunki elektrostatyczne). Być może 1000 razy nic się nie stanie, ale nie polecam być 1001 osobą. Wiem to ze źródła czyli od producenta gdzie obserwowałem testy. Oczywiście nie należy popadać w panikę. Wystarczy przestrzegać zasad.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości