Czym przykleić tą listwę?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Czym przykleić tą listwę?

Post autor: Reksio » wt wrz 23, 2008 22:51

Witam! W moim MK4 po przestanym lecie na dworze odkleja się listwa wykończeniowa lub inaczej nazywając uszczelka, która jest poprowadzona po zarysie drzwi od wewnątrz, pokazuję ją na fotkach. Moje pytanie to czym ją przykleić, jakim klejem, a musi być dobry, bo ta listwajak się ją dociska to sprężynuje, gdyż od środka ma powierzchnię gumową. Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt wrz 23, 2008 23:12

spróbuj zwykłym klejem montażowym, taki żółty do paneli czy styropianowych listw przyklejanych do ściany(tylko nie butapren). Po posmarowaniu listwy dociśnij ją na jakieś 2 godziny, aby się przykleiła, powinno być OK. Podczas smarowania klejem uważaj, abyś nic nie pobrudził, klej jest trudny do wyczyszczenia.


Obrazek
Obrazek

mexico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: mexico » wt wrz 23, 2008 23:22

Przerabiałem to... Byłem u mechanika i przykleił mi klejem do listew ochronnych (tych czarnych). Trzyma się już 3 miesiące. Nazwy kleju niestety nie pamiętam. Wiem tylko, że kupuje się go w dużej puszce i jak dla mnie byłby to nieopłacalny zakup.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » śr wrz 24, 2008 16:01

W necie znalazłem coś takiego "Pattex Moment" : http://www.pattex.pl/content/view/161/201/ może będzie dobry, co o tym sądzicie? Firma kleju markowa.



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » śr wrz 24, 2008 17:06

A może klej w aerozolu teraz to popularne jest :grin: Zasłonisz ładnie jak przy malowaniu i delikatnie psikniesz. Na alegro mozna znaleźć taki klej :grin:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » śr wrz 24, 2008 17:12

prezesso pisze:spróbuj zwykłym klejem montażowym
Jeżeli podziała to na chwilę. Kleiłem tym brewki no i pod wpływem mrozu klej tak stwardniał, że puścił. Moim sprawdzonym sposobem na klejenie i przy okazji uszczelnianie elementów z tworzyw, gumy, blach jest masa uszczelniająco - klejąca Boll (dostępna w kol. czarnym i białym) Wiąże szybko (pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu) i nic jej nie rusza. Pomoże na 100%


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 400 gości