Kopci na biało

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Kopci na biało

Post autor: marhiw » śr wrz 17, 2008 17:02

Witam

Poradzcie mi prosze co to moze byc ze moj golf kopci mi białym dymem z rury.Normalnie chmura dymu(nie smierdzacego).Czy to wina uszczelki pod głowicą?
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 21:30 przez marhiw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 17, 2008 17:18

róznica temperatur :bajer:
a teraz konkrety ubywa płynu chłodz ? ??
lub oleju w silniku ?
czy te spaliny są widoczne na zimnym ?? czy ciepłym silniku??
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 17:20 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Post autor: marhiw » śr wrz 17, 2008 17:20

no przyznam ze zauwazyłem ze ubywa tego płynu.Ale nie tak szybko...Po miesiacu mozna zaobserwowac róznice stanu.Spaliny sa zarówno na zimnym jak i cieplym silniku.Oleju nie ubywa.Ale ten płyn to faktycznie.Przeciez nie powinien az tak szybko ubywac...Jakies dwa trzy miesiace temu kupiem litre i wlałem był stan.Teraz jakies trzy cm ponizej minimum juz...
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 17:24 przez marhiw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 17, 2008 17:23

powiem ci, ze kiedy z rana odpalę równiez jest za mną biało ale tak już mam w okresie jesienno zimowym kiedy jest chłodno na dworze tym bardziej po nocy
i tak juz 3 lata



marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Post autor: marhiw » śr wrz 17, 2008 17:26

to chyba nie jest normalne?Płyn powinien byc cały czas na stanie rawda?A takie ubywanie to oznaka uszkodzonej uszczelki pewnie



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » śr wrz 17, 2008 17:39

Jeżeli kopci tylko wtedy gdy odpalasz go za pierwszym razem rano, to na bank masz do wymiany uszczelniacze zaworowe, które przeuszczają drobinki oleju.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 17, 2008 17:46

marhiw pisze:A takie ubywanie to oznaka uszkodzonej uszczelki pewnie
dalczego zakl;adasz tak od razu czarny scenariusz ?
mozesz mieć gdzieś minimalny wyciek nawet tego nie zauwazysz płyn szybko odparowuje ale i zostawia ślady w postaci sproszkowanego nalotu (gdzieś na bloku - głowicy - połaczeniach węza np z króćcem termostatu

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 17:48 ]
ok a co np z korkiem wlewu oleju niema tam przypadkiem nadmiernej ilości serowatej substancji ?
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 18:25 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr wrz 17, 2008 18:19

marhiw pisze:Czy to wina uszczelki pod głowicą?
To zależy kiedy kopci. Sprawne auto będzie kopciło w niskiej tamp na biało. To poprostu para wodna.
Jesli kopci cały czas i w zbiorniczku od płynu sa tłuste oczka to uszczelka pod głowcią. A gdy było ciepło tez tak dymiło bo jesli nie to myslę że nie ma sie czym martwic.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
chudi01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:32
Lokalizacja: Przemyśl okolice

Post autor: chudi01 » śr wrz 17, 2008 20:02

nie chcę cię martwić, ale twój silnik prawdopodobnie spala płyn chłodniczy na którymś z cylindrów...

Sam tak miałem - normalnie zasłona dymna za tobą z białego dymu :grin:

Najczęstsza przyczyna takiego zachowania to walnięta uszczelka pod głowicą - na 99,9%
tak więc nie szukaj sobie niczego innego tylko kup dobrą uszczelkę i do wymiany
Pamiętaj też żeby kupić uszczelkę o odpowiedniej grubości - znaczone są nawierconymi otworkami na niej lub wyciętymi ząbkami - nie wiem jak to jest u Ciebie ale u mnie to znaczki te widać na uszczelce z przodu silnika (mniej więcej pośrodku ) jest takie wysunięte pole uszczelki i w nim właśnie są wiercone otworki



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr wrz 17, 2008 20:34

ludu boży, każdemu na zimnym silniku w takich temperaturach jak teraz mamy na dworze silnik bedzie kopcił na biało/szaro to wina skraplania się pary wodnej a nie uszczelnaiczy.
Uszczelnaicze to ja mam do wymiany, go odpalam go po nocy naprzykład, zakopci mi na NIEBIESKO, i po chwili przestanie.

A ten ubytek jest zbyt mały by Ci tak kopcił - to normalne raczej, myśle ze masz gdzies jakis malenki wyciek z ktoregoś kruća/chłodnicy..


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » śr wrz 17, 2008 20:45

chosen pisze:ludu boży, każdemu na zimnym silniku w takich temperaturach jak teraz mamy na dworze silnik bedzie kopcił na biało/szaro to wina skraplania się pary wodnej a nie uszczelnaiczy.
Uszczelnaicze to ja mam do wymiany, go odpalam go po nocy naprzykład, zakopci mi na NIEBIESKO, i po chwili przestanie.

A ten ubytek jest zbyt mały by Ci tak kopcił - to normalne raczej, myśle ze masz gdzies jakis malenki wyciek z ktoregoś kruća/chłodnicy..
u mnie przy zuzytych uszczelniaczach kopci w korku jak silnik sie nagrzeje na zimnym nie...w zime bardzo mało..a przy odpalaniu zimnego w ogóle nie kopci...z tym ze ja mowie o niebieskim dymie

natomiast jak koledze dymi na rozgrzanym silniku na biało to ja obstawiałbym uszczelke
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 20:46 przez Dehumanizer, łącznie zmieniany 1 raz.



marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Post autor: marhiw » czw wrz 18, 2008 17:11

ostatnio wymieniłem pasek rozrzadu i zauwazyłem ze zaczał mi w jednym miejscu ocierac o obudowe.Nie wiem co teraz zrobic.. Sciagnalem obudowe i jezdze dalej..



Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » czw wrz 18, 2008 19:38

marhiw pisze:ostatnio wymieniłem pasek rozrzadu i zauwazyłem ze zaczał mi w jednym miejscu ocierac o obudowe.Nie wiem co teraz zrobic.. Sciagnalem obudowe i jezdze dalej..
no to bardzo fajnie ale co to ma wspólnego z tym tematem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości