problem z pompą ABS w 1Z

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

carlo44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 15:38
Lokalizacja: LWL
Auto: MK4
Silnik: AQY
Kontakt:

problem z pompą ABS w 1Z

Post autor: carlo44 » wt wrz 16, 2008 00:44

Witam!
Mam problem z pompą ABS, silnik 1Z 1.9TDI, 90KM, 1996r.

Udało mi się spisać jakieś drobniutkie numerki...
AMP
964789
ZSB 966577
ZSB 140 373 215 A
140 373 327 A

(chyba tak to szło bo ciężko było przeczytać)

Mam również foto:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Może ktoś ma o tym pojęcie ale nie działa mi jeden kanał, tzn nie pompuje mi na jedno koło, prawie nie ma ciśnienia, pozostałe 3 pompują elegancko, nie daje ciśnienia na wyjście natomiast na powrocie wszystko działa... Może ktoś coś doradzi... Zaczęło się od tego że skończyły się hamulce w przednim lewym kole. Przy ostrym hamowaniu ściągało na pobocze. Myślałem że jest przytkany przewód od pompy do koła, ale niestety. Pompa hamulcowa też teraz daje jak trzeba... Co się okazało zaworek do odpowietrzana przy kole był zupełnie suchy, tzn płyn nie dochodził, a płyn hamulcowy był niesamowicie brudny, raczej nie wymieniany od nowości... Jedna sekcja pompy hamulcowej też nie pracowała, wydaje mi się że pompa ABS pracowała "na sucho" i mogło coś stanąć... Pompa hamulcowa jest nowa, daje teraz na 2 sekcje, a wcześniej na jedną i pompa ABS nie dostawała płynu z jednej sekcji... Nie wiem czy dobrze to opisałem, jeżeli są jakieś nieścisłości proszę pytać, odpowiem na miarę mojej wiedzy technicznej... Dodam jeszcze że lampka od ABS zapala się przy zapłonie i gaśnie tak jak powinna...

Czy może mi ktoś podać jej numery (bo nie wiem czy w tych co spisałem nie ma błędów...)

Z góry dziękuję za pomoc...
Ostatnio zmieniony wt wrz 16, 2008 22:00 przez carlo44, łącznie zmieniany 4 razy.


...::: G R U P A L U B E L S K A :::...

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr wrz 17, 2008 13:24

carlo44, na ostatnim zdjeciu masz nr tego modułu hydraulicznego 3a 0 itp



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości