Choinka, akumulator rozladowany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

QNEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 22:53
Lokalizacja: P-ń

Choinka, akumulator rozladowany

Post autor: QNEO » wt wrz 16, 2008 00:18

Witam serdecznie!

Potrzebna pilna pomoc. Samochód stał dłuższy czas. Naładowałem akumulator odpalił, przejachałem 20 km. Potem parking i następnego dnia lipa.
Brzęczał mi przekaźnik (chyba od swiec żarowych). Kontrolka od kierunków migała jak szalona. Silnik nawet nie zakręcił. Wyjąłem przekaźnik. Ledwo zakręciło i nic. Akumulator wyładowany na amen. Znowu podładowałem, ale nic to nie dało. Na lince odpalił, ale po włączeniu świateł wszystko przygasło i obrotomierz spadł z 900 na 0.

No to wstawiłem nowy akumulator. Odplił pieknie ale na krótkich mam włączona kontrolke długich. Jak włącze długie światła to gaśnie zegarek elektroniczny i nie ma oświetlenia zegarów. O co tu chodzi?
Ostatnio zmieniony wt wrz 16, 2008 09:10 przez QNEO, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt wrz 16, 2008 01:28

Gdzieś w pojeździe ma Kolega duże zwarcie. Należy starannie, wzrokowo sprawdzić kable w okolicy skrzynki bezpieczników, na kolumnie kierownicy i za zegarami. Szczególnej uwadze polecam kabel koloru białego, jest on od świateł długich. Rozpoczyna się na przełączniku na kierownicy i idzie do skrzynki bezpieczników.
Jeśli nie pali bezpieczników to zwarcie jest jeszcze przed nimi czyli w kabinie, za skrzynką czyli pod maską nie ma zwarcia - poszły by od razu.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » wt wrz 16, 2008 08:45

Sprawdź masę przy akumulatorze może być któryś kabel źle przymocowany lub pęknięty.



QNEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 22:53
Lokalizacja: P-ń

Post autor: QNEO » wt wrz 16, 2008 20:54

Zico63b pisze:Należy starannie, wzrokowo sprawdzić kable w okolicy skrzynki bezpieczników
Dziękuję! I właśnie tutaj był pęknięty kabelek od masy. Wszystko ożyło i smiga jak złoto!
Mam nadzieje, że jutro odpali :helm:

Pokój!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości