Rezonans pod maską

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Rezonans pod maską

Post autor: Andrzej1963 » pn wrz 15, 2008 17:46

Cześć, zaraz po odpaleniu silnika przenoszą się do kabiny drgania(z początku myślałem,że to wydech,ale tam wszystko jest ok), najbardziej nasilone jest to zjawisko jak silnik jest zimny (np. po nocy),póżniej "dolegliwość" jest dużo mniejsza lub ustępuje całkiem.Podejrzewam poduszkę,ale którą??,tego już nie wiem,jakbyście mogli coś powiedzieć z własnego doświadczenia,aha poduszka skrzyni jest chyba ok,bo lewarek nie ma żadnych dziwnych ruchów.Sprawa dotyczy motoru 1.8 RP.
P.S. Jakie są ewent. ceny poduszek o ile tu tkwi problem i gdzie najlepiej kupić?


Andrzej

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn wrz 15, 2008 18:13




Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt wrz 16, 2008 20:07

Lepiej napraw ssanie w twoim silniku a nie wydawaj kasy na poduszki. Niby dlaczego miałoby to ustepowac na ciepłym silniku co poduszka sie nagrzała. :D
Silnik byc może kuleje na ssaniu i przez to masz te drgania.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zielony_Laik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:39
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Zielony_Laik » wt wrz 16, 2008 23:18

Witam.
Sprawdz tak jak pisze Mackooo. Sam muszę to zrobić w jakiś piękny dzień. Mimo ze mam VW Glf III 1.9 TD z 92 roku to od pewnego czasu mam to samo. Wcześniej padły mi obie poduszki, ta przy wydechu i przy skrzyni biegów zrywając mi przegub i przestawiając wszystkie biegi. Wymieniłem przy okazji wszystkie trzy poduszki bo ta 3 tez już była wyjechana.
Na zimnym silniku jak odpalę tez czuje jak drga mi wszytko w środku a po przejechaniu jakiegoś krótkiego dystansu lub dodaniu mocniej gazu tak ze wskoczy na wyższe obroty to nagle drgania znikają i autko śmiga cichutko jakby nic się nie stało.



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » pt wrz 19, 2008 18:30

Maćkooo pisze:Lepiej napraw ssanie w twoim silniku a nie wydawaj kasy na poduszki. Niby dlaczego miałoby to ustepowac na ciepłym silniku co poduszka sie nagrzała. :D
Silnik byc może kuleje na ssaniu i przez to masz te drgania.
Wskazówka może i dobra,ale nie dla mnie. Problem polega na tym,że ssanie jest w porządku (było i jest) z tym,że wcześniej problemu nie było,a od jakiegoś czasu się pojawił. Ja obstawiałem którąś poduszkę,ale też do końca nie jestem pewien którą, stąd padło pytanie. Ale dzięki za dobre chęci.


Andrzej

Zielony_Laik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:39
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Zielony_Laik » ndz wrz 21, 2008 19:56

Ja już wiem co u mnie problemem jest. Posłałem swojego do mechanika. Powiedział ze dwie poduszki nowe, które mi wymienili są jeszcze twarde a poza tym 3 poduszka która jest stara po prostu nie jest z synchronizowana z tymi nowymi i dlatego mi tak trzepie. W sumie tej trzeciej nie muszę wymieniać poduszki, powiedział, ale teoretycznie jak się wymieniało 2 z 3 poduszek to ta 3 tez moglem. Poza tym i tak się przymierzam do wymiana tej trzeciej. Jedyny wydatek to za poduszkę bo robocizna za darmola :grin:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 19:59 przez Zielony_Laik, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości