pytanie odnosnie podgrzewanych lusterek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

pytanie odnosnie podgrzewanych lusterek

Post autor: Szymon8 » ndz wrz 14, 2008 11:59

Witam. Panowie mam problem... :crazy: na wklejce w bagazniku znalazłem nastepujace kody 3 AD oraz 3BR. Są to niby kody od podgrzewania lusterek ale mam problem czy jest mozliwosc ze w moim golfie sa takie zamontowane jesli nie sa elektrycznie regulowane ??? Jak w takim razie sprwadzic czy sa czy tez nie ?? Prosze o wyrozumiałosc ze wzgledu na to ze jestem tu nowy :grin:



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » ndz wrz 14, 2008 13:12

ogólnie jest raczej nie mozliwe bo podgrzewanie występowały raczej z elektrycznymi lusterkami no ale ajko że u niemców różnie bywa to najlepiej wyjąc szkło i zobaczyc czy pod spodem sa podłaczone 2 kabelki do niego.
A ogrzewanie lusterek załącza sie poprzez naciśnięcie przycisku ogrzewania tylnej szyby.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » ndz wrz 14, 2008 13:57

Przed chwila sprawdziłem... w tym gumowym łączeniu dzwi z karoserią są tylko dwa kable zapewne od głośników. Czyli do lusterek nic nie idzie :grrr: a szkoda. Tylko czemu jest to napisane na tej wklejce w bagażniku... to mnie tylko dziwi :bajer: Dzięki. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 14, 2008 14:02

poczekaj az ci zamarzna wlacz tylna szybe i zobaczysz ci ci odpuszcza lusterka.chyba ze odkrecisz trujkaciki od lusterek.no ale skoro masz tylko 2 kabelki ...



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » ndz wrz 14, 2008 14:04

Własnie jest jeden problem :grrr: jak mozna sciagnac ten trojkat ?? delikatnie probowałęm ale nic.. moze na chama ?



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » ndz wrz 14, 2008 14:24

3BR Lusterko wsteczne zewnętrzne (asferyczne), mech. regulowane i podgrzewane - lewe -
3AD Lusterko wsteczne zewnętrzne (wypukłe), mech. regulowane i podgrzewane - prawe -

hmm i tu z kody wychodzi żebyły ręczne elektrycznie podgrzewane.
A ten trójkąt srubokret tam i lekko do sibie ciągnij musi wyskoczyc to sie trzyma na 2 lub 3 bolcach wchodzacych tam w karoserie.Najlepszy dostep jak zdejmie sie boczek jest.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 14, 2008 14:25

Szymon8 pisze: moze na chama ?
w zasadzie tak.
Opuść szybę.
Trójkąt ma u dołu dwa zatrzaski, odepniesz wantyjąc czymś płaskim i ostrożnie żeby i odczepiając ten od przodu nie porysować lakieru.
Pozostaje kołek mocujący mniej więcej w połowie wysokości trójkąta. Podważasz czymś płaskim i szerokim i kiwając trójkątem na boki wyciągniesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » ndz wrz 14, 2008 14:36

Dzieki bede probował sie z tym jakos uporac :bigok: . A wracajac do tych kodów to juz sam nie wiem. Czy jezeli kod jest wbity na wklejce to czy wyposarzenie moze sie różnic ? :crazy:


PS. Wczoraj zauwazyłem jeszcze jeden problem natury elektrycznej :hmm: jadąc z po południowej wyprawy na rybki zaczęła mrugać kontrolka od dzwigni hamulca reczego. Gdy tylko podjechałem pod blok paliła sie juz całkiem bez przerwy. Po rozebraniu obudowy moim oczom ukazał sie pekniety przekaznik ktory odpowiada za gasniecie tej kontrolki. :panna: Moje pytanie brzmi ""Czy uda mi sie zakupic to cos w sklepie motoryzacyjnym czy skazany jestem na wyprawe po szrotach ?? :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 14, 2008 14:47 przez Szymon8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 14, 2008 14:58

Szymon8 pisze:Po rozebraniu obudowy moim oczom ukazał sie pekniety przekaznik
Chyba zwykły łącznik a nie przekaźnik. Myslę, że kupisz bez problemu w sklepie, a jeśli nie to na Allegro jest pełno Golfów przeznaczonych na części i na pewno kupisz.


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » ndz wrz 14, 2008 15:02

Słuszna uwaga ''łacznik" a nie przekaznik. Moja gafa :panna: Dzięki :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości