[MK3] Dym z osłony kolumny kierowniczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dino84

[MK3] Dym z osłony kolumny kierowniczej

Post autor: dino84 » wt lip 12, 2005 19:28

Mam taki problem. Od kiedy kupilem golfa tj wrzesien od czasu do czasu najczesciej przy odpalaniu (nie zawsze) unosza sie niewielkie ilosci dymku. Dym wydobywa sie z oslony za kierownica. Myslalem, ze moze syfu jest duzo i wyczyscilem denaturatem, ale wiele nie pomoglo.
Dodam jeszcze, ze przy skrecaniu slychac jakby "skrzypienie". Zaznacze, ze te dziwieki nie wydobywaja sie z pompy wspomagania (inny dzwiek).
Czekam na podpowiedzi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 20:06

1. Dymienie wystepowalo u mojej siostry w Polo 6N. Tez najczesciej przy odpalaniu itp. wynikiem czego wypalil sie kabel w wiazce. Grzaly sie grzaly i wkoncu ktorys nie wytrzymal. Efekt brak czasowych wycieraczek.
2. Skrzypienie to dolegliwosc chyba kazdego VW. W polo, mk2 i 3, passat we wszystkich to wystepuje :) Wez jakis srubokret albo szpikulec smar i nasmaruj przerwe miedzy kierownica a kolumna. Jest tam taka tasma w kolumnie i wystajaca blaszka w kierownicy i wlasnie ona o to ociera wydajac taki nie przyjemny dzwiek. Jest to od klaksonu.



dino84

Post autor: dino84 » wt lip 12, 2005 22:37

Widzialem ta blaszke. Jutro wezme sie za smarowanie :)
Dzieki



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 23:15

napisz czy pomoglo/pomoglem :)



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » śr lip 13, 2005 08:14

JA TEZ COŚ TAKIEGO U SIEBIE WIDZIAŁAEM W ZIME I OD TAMTEJ PORY SPOKÓJ, ROZEBRAŁEM WSZYSTKO ALE NIC NIE WIDZIAŁEM, DOBRZE WIEDZIEĆ GDZIE SZUKAĆ GDYBY SIĘ COŚ DZIAŁO,DZIĘKI



atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » śr lip 13, 2005 08:28

U mnie w passacie 90r lecial sobie dymek z pod oslony kolumny kierwnicy a przyczyna byl upalony zintegrowany przelacznik kierunkow i swiatel. Caly problem polegal na tym ze Vw chcac chyba zaoszczedzic, fabrycznie nie dał przekaznikow na swiatla w instalacji elektrycznej (przelaczanie krotkie/dlugie) i poniewaz prad, duzy prad przelywal tylko przez ten zintegrowany przelacznik, on w biegiem czasu sie poprostu upalil. Znajomy elektryk wstawil mi przekazniki od malucha (za 30zl komplet) co nie dosc ze poprawilo swiatla to jeszcze oszczedza moj nowy przelacznik
Pozdrawiam



Lippi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 02, 2005 11:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lippi » śr lip 13, 2005 12:22

Warto byłoby także zajrzec do stacyjki. Plastikowe elementy mogą się całkowicie stopić, czego efektem będzie brak rozruchu, zapłon będzie. Nie szukałbym raczej przyczyny w wycieraczkach, itp. gdyż w momencie rozruchu chyba z tego nie korzystasz. Sprawdź dokładnie przewody od stacyjki, zazwyczaj są sztywne (linka 2,5), jeśli trafisz na jakieś załamanie na przewodzie lub będzie gdzieś bardziej miękki, to najprawdopodobniej masz winowajcę. Nie lekceważ tego, bo jak Ci się zgrzeje stacyjka, to możesz dodatkowo popsuć rozrusznik, będzie cały czas kręcił dopóki nie zdejmiesz klemy z akumulatora. A skrzypienie: no cóż, to są wspaniałe dźwięki tych samochodów, mają swój wiek, a VW to zawsze będzie VW:)


A imię jego było czterdzieści i cztery... LBR44...

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » śr lip 13, 2005 12:25

sprawdż czy działa ci klakson
umnie jak założyłem sport kiere to naba dotykała blaszki i kabla z klaskonu
połowa elektryki mi wygorała
całą wiązkę pod kierownicą miałem do wymiany


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 483 gości