Problem z wyborem tarcz hamulcowych!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Problem z wyborem tarcz hamulcowych!

Post autor: TOMMy_VW » sob wrz 13, 2008 12:20

Witajcie! Mam zamiar zmienić tarcze i klocki w moim Golfie (1,6 75 koni AEE) bo są już na wykończeniu na wentyle, mogą też być nawiercane. Szukałem i czytałem dużo na forum i generalnie ludzie polecają tarcze brembo..., ale przeczytałem też dużo opinii, że są do pupy i szkoda kasy. Wtedy zacząłem poszukiwać innych tarcz, padło na ATE i to samo. Niektórzy piszą, że nie ma efektu, że kasa w błoto, itp. Z klockami nie będzie problemu, bo jak tarcze już dobiorę to i wtedy odpowiednie klocki się znajdą. Co polecacie, bo już nie mam pojęcia co wybrać i gdzie szukać. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, które zadowoliłby mnie w 100%.

Proszę o wypowiedzi kogoś kto jeździł na danych tarczach i ludzi, którzy nie są laikami, pozdrawiam!


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob wrz 13, 2008 12:27

Ja śmigam na tarczach brembo. Po 18 000 km. tarcze są pofalowane, przy prędkości ok 50km/h czuć wyraźne bicie i ogólnie jakoś to tak nie fajnie się zrobiło. Co do skuteczności hamowania, to jest ok. Może poszukaj jeszcze czegoś innego.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Problem z wyborem tarcz hamulcowych!

Post autor: danioo » sob wrz 13, 2008 12:56

TOMMy_VW pisze:Witajcie! Mam zamiar zmienić tarcze i klocki w moim Golfie (1,6 75 koni AEE) bo są już na wykończeniu na wentyle, mogą też być nawiercane. Szukałem i czytałem dużo na forum i generalnie ludzie polecają tarcze brembo..., ale przeczytałem też dużo opinii, że są do pupy i szkoda kasy. Wtedy zacząłem poszukiwać innych tarcz, padło na ATE i to samo. Niektórzy piszą, że nie ma efektu, że kasa w błoto, itp. Z klockami nie będzie problemu, bo jak tarcze już dobiorę to i wtedy odpowiednie klocki się znajdą. Co polecacie, bo już nie mam pojęcia co wybrać i gdzie szukać. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, które zadowoliłby mnie w 100%.

Proszę o wypowiedzi kogoś kto jeździł na danych tarczach i ludzi, którzy nie są laikami, pozdrawiam!
podłączam się pod temat kolegi


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: VRedny » sob wrz 13, 2008 13:42

Witaj. Cóż spesem może nie jestem ,ale kupiłem do sweojego VR-a tarcze ATE i sprawują się coraz lepiej. Z uwagi na mój styl jazdy pracują w dość ciężkich warunkach. No i cena dość przystępna , razem z klockami to raptem 360 PLN. Jak na VR-A to nawet nawet.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Re: Jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: wolfzan » sob wrz 13, 2008 13:50

VRedny pisze:No i cena dość przystępna , razem z klockami to raptem 360 PLN..
Nie wiem czy to taka przystępna cena, bo komplet tarcz Brembo i klocków Ferrodo ja kupiłem za 120 zł :jezor:



Awatar użytkownika
vcx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 15:31
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: vcx » sob wrz 13, 2008 13:57

Witam... Mam Golfa 2.0e w ostatnim czasie wymieniałem tarcze... kupiłem Lucas'y jak narazie nie narzekam, skuteczność hamowania bardzo dobra. za tarcze i klocki to wszystkich kół zapłaciłem około 900 zł. co do hamulców poradzę Ci zebyś sobie nie żałował kasy, kup raz drogo a porządnie
Pozdrooo... :helm:


Żyć... aby jeździć...
Jeździć... aby żyć...

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » sob wrz 13, 2008 16:48

wolfzan, Wiesz wolę zapłacić więcej niż póżniej wyczuwać jak to napisałeś ..."czuć bicia" Wybacz ale to żadna reklama brembo.Nawet cena 120 PLN za coś co za 18000km jest do du..... Wolę zapłacić za mniej markowe ATE i" spokojnie "sobie gnac po naszych uliczkach. Druga sprawa to różnica wymagań jakie powinny spełniać tarcze dla samochodów że tak napiszę wolniejszych. To też pewnie podbija cenę.

[ Dodano: 13 Wrz 2008 16:55 ]
vcx, Szacunek dla takiego rozumowania.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Fahoo » sob wrz 13, 2008 17:22

wolfzan pisze:
VRedny pisze:No i cena dość przystępna , razem z klockami to raptem 360 PLN..
Nie wiem czy to taka przystępna cena, bo komplet tarcz Brembo i klocków Ferrodo ja kupiłem za 120 zł :jezor:
jasne ale nie wentylowane za taki hajs


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Re: Jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: wolfzan » sob wrz 13, 2008 17:53

Fahoo pisze:jasne ale nie wentylowane za taki hajs
Ale zamiana tarcz ze zwykłych na wentylowane to nie jest tylko zakup nowych tarcz....



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 13, 2008 18:01

no ale do nowych tarcz zawsze należy zakładać także nowe klocki prawda? :bajer: więc wystarczy te kupić cieńsze (jest tylko jeden znany mi wyjątek - golf z tarczami 10 mm grubosci i zaciskami innymi niż VW II - w nim zacisk jest za wąski pod tarcze 20)



Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » sob wrz 13, 2008 19:46

Fahoo, czyżbyś watpił że 360 zeta można kupić wentylowane tarcze ATE i tej samej firmy klocki? Jest jeden warunek .................szwagier w InterCars i upust pracowniczy. :P



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 13, 2008 23:58

VRedny, przeciez to bylo do Wolfzana a nie do ciebie



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz wrz 14, 2008 10:07

sas_gti, :grin:
VRedny, :panna:
ehh kłania sie czytanie ze zrozumieniem VRedny, sam prawie tyle samo płaciłem za tarcze went.ATE power disc+ferrodo premier do seata wiec co mam nie wierzyc
Ostatnio zmieniony ndz wrz 14, 2008 10:07 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » ndz wrz 14, 2008 10:52

Dziękuję koledzy, że się tak licznie wypowiadacie! Tak jak kolega wolfzan, pisał,
wolfzan pisze:Ja śmigam na tarczach brembo. Po 18 000 km. tarcze są pofalowane
ja boję się pokrzywienia tarcz i bicia. On ma taki sam samochód jak ja, więc takie wskazówki będą cenne.

Dużo czytałem, że brembo się deformują, więc może ATE, hmm? Co myślicie, a może lukasy. Nigdy nie miałem styczności z takimi tarczami, co lepsze?


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości