Padnięty regulator kąta wyprzedzenia zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Padnięty regulator kąta wyprzedzenia zapłonu

Post autor: moriel » pt wrz 12, 2008 17:39

Padł mi podciśnieniowy regulator kąta wyprzedzenia zapłonu. Dzisiaj zauważyłem, że można w niego dmuchać do upadłego (w obie strony). Na dodatek bezczelnie przy tym pstryka, ergo - pęknięta membrana.

Odkryłem to właściwie przypadkiem, bo poza nieco głośniejszą pracą silnika nie było żadnych objawów nieprawidłowego działania. Czym grozi jeżdżenie z padniętym regulatorem? Da się go naprawić czy tylko do wymiany? Jaki to numer części w ASO? Na autozłomie nie chcą sprzedać oddzielnie, tylko z całym aparatem zapłonowym i życzą sobie 180zł :goof: .

Pls help!
Ostatnio zmieniony pt wrz 12, 2008 17:41 przez moriel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt wrz 12, 2008 17:55

Jazda z padaka grozi brakiem przyspieszenia na wysokich obrotach. Silnik jest wyraznie mułowaty. Naprawic raczej sie nie da. Kup na allegro regenruja >>> http://moto.allegro.pl/item430623648_pr ... prawa.html
poczytaj tylko kup do silnika 1,3 zeby pasował.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 12, 2008 18:02

Szukaj cierpliwie znajdziesz, póki co możesz jeździć ale staraj suę unikać wysokich obrotów
np. http://allegro.pl/item428490766_aparat_ ... _polo.html
Ostatnio zmieniony pt wrz 12, 2008 18:05 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pt wrz 12, 2008 18:17

Ok, dziękuję bardzo. Skoro sprawa nie wymaga natychmiastowej interwencji to na spokojnie wybiorę coś z Allegro i po naprawie napiszę co i jak.

[ Dodano: 22 Wrz 2008 00:41 ]
Ok kupiłem zregenerowany i wymieniłem. Niedrogo, szybko i sympatycznie, potem godzinka dłubania i po sprawie :) Przy okazji ustawiałem zapłon i okazało się, że był przestawiony na oko na jakieś +2-3 stopnie zamiast na -5... Pewnie poprzedni właściciel zamiast wymienić przyspieszacz próbował załatwić sprawę garażowymi metodami. Silnik dostał teraz solidnego kopa w porównaniu do poprzedniego stanu.



Awatar użytkownika
Miqi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob paź 11, 2008 14:00
Lokalizacja: Szczecin/Otwock

Post autor: Miqi » śr gru 17, 2008 18:50

Cześć !

Nie chcę zakładać nowego tematu - mam podobny problem jak moriel. Silnik 1.8 RP. W moim wypadku, membrana w regulatorze podciśnieniowym nie jest pęknięta, dmuchając zatrzymuje powietrze. Jest tam jakieś ramie (widziałem tylko ze schematów), które idzie do aparatu zapłonowego, może być ono zapieczone ? Wozik nie ma przyspieszenia, pali z 16 literek na setkę po mieście, a w dodatku gubi ustawienia zapłonu . 8-[ Nienagrzany troszkę telepie, po nagrzaniu chodzi równiutko. Nie dymi z rury czarno. Sonda była wymieniana całkiem niedawno na Boscha LS01, palec aparatu tez jest nowy, kable są ok. Czy takie zachowanie wskazuje może wskazywać na złe ustawienie czujnika położenia przepustnicy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 17, 2008 19:41

Miqi pisze:a w dodatku gubi ustawienia zapłonu
w jakim zakrsie, skąd to wiesz, czy sprawdziłeś elektrozwór na wezyku do aparatu zapłonowego czy działa(o ile go masz w Teoim modelu), czy wężyk nie pęknięty.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Miqi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob paź 11, 2008 14:00
Lokalizacja: Szczecin/Otwock

Post autor: Miqi » czw gru 18, 2008 12:11

Ja zapłonu nie ustawiałem, na stacji diagnostycznej mi to kolo robił za pomocą lampy stroboskopowej. Ustawiał na jałowym 6 stopni, dodał gazu, potem znów na jałowy, a kąt wyprzedzenia nie był równy sześciu stopniom, (o ile dobrze pamiętam wahał się miedzy 10 -20 stopniami, ale głowy nie daje, bo jeszcze ją stracę :P ) Gość za cholerę nie mógł tego wyregulować. Wcześniej też regulowałem zapłon w tej samej stacji, po regulacji na początku szedł jak pocisk, ale po jakieś 10 km znów nie było tej werwy. W silniku RP nie ma elektrozaworu (bodajże K i KE -Jetroniki go mają) przy aparacie zapłonowym, jest tylko zawór podciśnieniowy- takie "UFO". W środku tego jest jakaś membrana, gdy do węża dmucham powietrze do aparatu zapłonowego) to membrana porusza się (słychać ją - taki dźwięk jakbyś dmuchał do papierowego worka), nie przepuszcza powietrza. Nie wiem tylko, czy tam może coś się zapiec, bo od tego regulatora idzie jakieś ramię do jakiegoś bolca w aparacie zapłonowym. Kabel podciśnieniowy jest szczelny, wymieniłem gumowe końcówki, które nakładaj się na kabel podciśnieniowy, idą one do tylnej strony wtrysku i do tego regulatora podciśnieniowego. A tak swoją drogą: czy źle ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu może aż tak drastycznie wpłynąć na spalanie ? Bo 16 literek po mieście to trochę tak jak w trzylitrowym w124 :P

Pozdrawiam!



Emilasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Emilasty » sob sty 10, 2009 10:38

Mam podobny problem
Golfik 1,8 RP z gazem.
Odłączyłem wężyk od ufo do zaczął drastycznie dużo palić. Zainstalowałem nowe ufo, nową kopułkę, nowy palec i spalanie jak było tak jest - ale tu ciekawostka tylko na benzynie. Kąt wyprzedzania zapłonu sprawdzę jak tylko lapma mi dojdzie.
Na razie brak pomysłu - wysłucham wszelkich sugestii.
Pzodrawiam



Awatar użytkownika
stelmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2008 18:09
Lokalizacja: dęblin
Kontakt:

Post autor: stelmik » sob sty 10, 2009 16:15

sonda lambda



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 141 gości