1.8 GX nie pracuje na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

1.8 GX nie pracuje na benzynie

Post autor: HugokopteR » wt wrz 09, 2008 19:02

Witam
Mam problemik

Moj golf nie chce pracowac na benzynie, na gazie chodzi bez problemu

jezeli to pomoze to mam nowe kable zaplonowe, świece, nowe filtry (wszytskie), wymieniony rozrzad i dobrze ustawiony zaplon ( wszytsko bylo robione w serwisie VW)
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 19:31 przez HugokopteR, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » wt wrz 09, 2008 19:17

Sprawdz czy paliwo dochodzi . A iskra jest.



gailbraith

Post autor: gailbraith » wt wrz 09, 2008 19:18

A działa pompa paliwa? Słychać ją po włączeniu zapłonu?



Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: HugokopteR » wt wrz 09, 2008 19:28

paliwo dochodzi na pewno ( odkrecalem przewod i pryska z niego), iskra tez jest
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 19:31 przez HugokopteR, łącznie zmieniany 2 razy.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt wrz 09, 2008 19:57

to normalnie z archiwum X
jak na gazie cyka bez problemu a na benzynie nie chce a waha dochodzi i jest iskra to dla mnie dziwna sprawa
a kolega ęłku to pozdrawiam :bigok: i to jeszcze GXa ma jak ja, na browarka trzeba sie spotkać koniecznie :pub:



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » wt wrz 09, 2008 21:42

Sprawdz zapłon i układ zasilania paliwem.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » wt wrz 09, 2008 23:02

HugokopteR pisze:aliwo dochodzi na pewno ( odkrecalem przewod i pryska z niego), iskra tez jest
Raż już o tym pisałe odnośnie mk1. Paliwo jest, tylko gdzie to paliwo dochodzi? Rozumiem że pompa chodzi i tłoczy paliwo do rozdzielacza, bo jak mGX na to pewnie KE-Jetronic. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie popychacz, który przenosi drgania klapy przepływomierza na membranę rozdzielacza się zatarł i tych drgań nie przenosił wskutek czego paliwo nie było wtryskiwane przez wtryski robocze. Wtrysnij szczypawką trochę paliwa do kolektora i zobacz czy zagada. Jak tak to wskazywać będzie na uszkodzenie rozdzielacza. Mogę się mylić, ale nie wydaje mi się aby niedziałanie wtryskiwacza rozruchowego mogło w lecie tak bardzo utrudniać uruchomienie silnika . Jak na gazie cyka to nie ma czego w zapłonie szukać


JaroW

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: HugokopteR » śr wrz 10, 2008 07:07

ale gdy juz zagada, i popracuje na gazie to jak przerzuce na benze to od razu zaczyna sie dusic i gasnie



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr wrz 10, 2008 10:00


ale gdy juz zagada, i popracuje na gazie to jak przerzuce na benze to od razu zaczyna sie dusic i gasnie
Znaczy odpalasz na gazie i potem na benzynie kiszka. Jak pisałem wygląda to na zatarty tłok sterujący w rozdzielaczu, lub uszkodzenie przepływomierza po np. wystrzale gazu. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić szczelność układu dolotowego od tarczy spiętrzającej do głowicy i układu przewietrzania silnika (odmy), oraz sprawdzić ciśnienie paliwa dochodzącego do rozdzielacza. Jak tam będzie oki a po przełączeniu na benzynę i podaniu paliwa strzykawką silnik zagada na chwile i zgaśnie to masz winowajcę Poszukaj bo jest o tym w necie np tu http://www.w114-115.org.pl/forum/cms_vi ... .php?aid=9


JaroW

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr wrz 10, 2008 10:08

a mnie dzisiaj autko odmówiło...zakręciłem i odpaliło bez żadnego ale,po3 sekundach zgasło...a teraz słychać takie ślizganie się jakby zapłon przestawiony,możliwe???



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr wrz 10, 2008 11:51

Byku21, może by tak precyzyjniej . Da się uruchomić czy nie? masz lpg?


JaroW

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr wrz 10, 2008 11:55

postoi ze 20minut to załapie tak jakby trochę paliwa dostał i gaśnie...strzela z rury przy kręceniu i ślizga się,to znaczy taki odgłos jakby wycie...po 30minutach odpali,ale siły nie ma...nie mam lpg,bo to zbyteczne///



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr wrz 10, 2008 12:33

postoi ze 20minut to załapie tak jakby trochę paliwa dostał i gaśnie...strzela z rury przy kręceniu
Może to być spowodowane faktycznie tym, ze iskra biega wewnątrz kopułki i skacze nie tam gdzie powinna. Zapłon to raczej sam się bez powodu nie przestawia, chyba że go ma (coś się popuściło lub zerwało) to da się sprawdzić. Jak wali z rury to jeszcze może sprawdzić czy się nie zalewa przez wtrysk rozruchowy. Może być zawieszony lub jego sterowanie nawaliło. wystarczy odpiąć wtyczkę
Byku21 pisze:lizga się,to znaczy taki odgłos jakby wycie
Sprawdź szczelność układu dolotowego tak jak pisałem powyżej. Twój wtrysk jest na to szczególnie wrażliwy, oraz czy to wycie nie pochodzi przypadkiem od rozrządu. Może też pochodzić od kończącej się pompy paliwa, która daje za niskie ciśnienie. Próbuje zgadywać bo nie wiem skąd ten odgłos dochodzi


JaroW

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr wrz 10, 2008 12:38

jak odepnę wtyczkę to jak mam odpalone autko to gaśnie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości