Odgrzybianie klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Odgrzybianie klimy

Post autor: Qto » wt wrz 09, 2008 11:56

Ze względu na niemiłe zpachy w aucie postanowiłem odgrzybić klimatyzację. Kupiłem środek do odgrzybiania firmy WURTH. W instrukcji napisane jest: "Wsunąć sondę do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika". Pytanko moje, gdzie szukać tego przewodu?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrvwiam.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt wrz 09, 2008 12:29




Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » wt wrz 09, 2008 17:42

to z linku u mnie nie pomogło. wania w dalszym ciągu - tylko po wyłączeniu klimy. robiełem różne cuda!!!


mirek

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » wt wrz 09, 2008 19:28

a wyminiles filtr kabinowy na podszybiu??



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt wrz 09, 2008 20:53

Qto tez odgrzybialem kilka dni temu Wurth'em. Nie masz co tam pchac pod podszybie, bo za filtrem jest dmuchawa (wentylator) chyba ze przecisniesz wezyk przez jego szczeliny. Ale poco tam grzebać.

Kup nowy filtr powietrza kabiny z weglowy (z weglem aktywnym).
Zdemontuj schowek, zdejmij dmuchawe obiegu wewnetrznego i spryskaj parownik.
Potem wcisnij przez kratki w pulpicie węzyk i spryskaj wewnatrz kanały (wsuń do konca i wysuwaj i spryskuj).
Pod fotelami tez masz wyloty powietrza tam tez wcisnij wezyk i spryskaj.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz wrz 14, 2008 17:22

Klima odgrzybiona, filtr wymieniony jednak niemiły zapach troszkę jeszcze czuć, ale tylko na wyłączonej klimie. Bez klimy zaczęły też strasznie parować szyby. Jechałem w piątek w dłuższą trasę w cztery osoby i jak wyłączyłem klime to po kilkunastu sekundach szyby były tak zaparowane, że nie było nic widać. Ktoś zna może przyczynę?



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » ndz wrz 14, 2008 19:35




Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz wrz 14, 2008 23:05

Qto a bez klimy jakie wlaczales powietrze cieple czy zimne ?



rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » wt paź 07, 2008 20:30

Uwaga. Nie polecam chemicznego odgrzybiania klimatyzacji. Chemicznym odgrzybianiem jest także tgz. metoda ultradźwiękowa. Chemia odkłada się na ściankach w postaci tłustego nalotu. Nie da się tego usunąć w żaden sposób nawet rozbierając całą klimatyzację i myjąc elementy i tak coś zostanie. Zapach który reklamuje się jako przyjemny w rzeczywistości jest nie do zniesienia i wolałem już zapach grzyba.
Uważam że metoda ultradźwiękowa jest ciekawa jednak najlepsza metoda to rozebrać wszystko i umyć.
A tak na marginesie to wolałbym aby w moim aucie nie było klimy.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt paź 07, 2008 22:03

Kolego piszesz takie brednie ze nóz sie w kieszeni otwiera. Większośc aut z klimą jest własnie w ten sposób odgrzybiana za pomocą środka chemicznego i jakos jeszcze nie słyszalem zeby ktoś miał jakies problemy z powodu nalotu wewnątrz spowodowanego własnie przez ten srodek. Puki co jest to najtansza metoda i sie ją najczęściej stosuje. Skoro Ty wolisz co sezon demontowac wszystki kanały i je czyscić to twoja sprawa, kazdy robi jak mu wygodniej. A tak wogóle jak ci ta klima przeszkadza to po co jej uzywasz?? Wypuść czynnik w kosmos zeby nie kusiło i po problemie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 07, 2008 22:17

Ogólnie dopiero dzisiaj zakończyłem walkę z klimą. Pomógł bardzo link podesłany przez zupełnie zielon, wszystko bardzo ładnie opisane. zrobiłem jak w temacie i wszystko działa. Jedynie ten problemowy silniczek musiałem przywiązać drucikiem w miejscu gdzie jest zębatka poruszajaca klapką obiegu otwrtego/zamkniętego bo wyskakiwała ona gdy silnik miał opór. Cały silnik trzyma się tylko na jednej śrubce z przodu...nie wiem czy mi się coś ułamało, czy moze jakoś źle wsadziłem to ustrojstwo bo tam qrde nic nie widać, silniczek nie trzyma się zbyt stabilnie. Najważniejsze że działa:D
Dzięki za pomoc

MarcoVW, co do temperatury to nie pamietam czy zimne dawalem czy cieple ale pewnie jednego i drugiego probowalem jak nic nie widzialem przez zaparowane szyby...
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 22:21 przez Qto, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości