Nawalił mi centralny. Wymiana sterownika pomoże?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nawalił mi centralny. Wymiana sterownika pomoże?

Post autor: Viteq » pn wrz 08, 2008 06:41

Jakiś czas temu nawalił mi centralny zamek, czy w sumie alarm, albo jedno i drugie ciężko mi powiedzieć. Po prostu w pewnym momencie auto przestało się otwierać z pilota, zaczęło się samo zamykać itd. teraz cały czas jest alarm uzbrojony i auto teoretycznie zamknięte. otwieram je kluczykiem, musiałem odłączyć syrenę żeby mi przy każdym uruchomieniu auta nie wyła. Problem jest też taki że alarmu nie miałem podłączonego do awaryjnych tylko do prawego kierunkowskazu i nie zawsze uruchamia się on od razu. Czasem po kilku minutach jazdy dopiero włącza mi się nagle prawy kierunkowskaz co już raz prawie doprowadziło mnie do stłuczki jak mi wyjechał z bocznej facet który myślał że ja będę w nią skręcał.

mam pytanie czy wymiana sterownika alarmu/centralnego na nowy mogła by pomóc. i gdzie tego sterownika szukać oraz jak on wygląda. Bo z tego co się orientuję cholerstwo które mi się wala po bagażniku to pompka od centralnego czyli nie to.

na allegro znalazłem coś takiego

czy kupno i montaż czegoś takiego ewentualnie by wystarczyło? jeśli można to zrobić we własnym zakresie wolałbym uniknąć jazdy z samochodem po jakichś serwisach i naprawiania tego starego za nie wiadomo jakie kwoty.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn wrz 08, 2008 07:09

jezeli teraz masz alarm to musisz go zlokalizowac najpierw i odlaczyc, to pomoze na dolegliwosci ktore masz teraz, alarmy pewnie powinnes szukac gdzies pod licznikami pod deska rozdzielcza, jak po odlaczeniu alarmu bedzie wszystko dobrze to zalozysz nowy alarm ze sterowaniem centralnym i komfortem jesli posiadasz, ja polecam alarmy Ampio bardzo dobre alarmy.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pn wrz 08, 2008 07:22

a ta aukcja na allegro którą znalazłem to jest tylko sterownik centralnego? na zasadzie otworze i zamknę auto pilotem ale jak mi się ktoś włamie to nie będzie nic błyskać i wyć? bo mi się mieszają te pojęcia centralny zamek i alarm. W sumie urządzałby mnie sam centralny jeśli tylko wystarczyło by odłączyć ten alarm co mam i podłączyć to cholerstwo z allegro.

a jak te alarmy wyglądają mniej więcej, bo domyślam się że jakieś tam różnice w wyglądzie miedzy różnymi modelami są. Ale teraz nawet nie wiem czego szukać żeby odłączyć.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 08, 2008 08:42

Viteq, zaklada się albo sterownik zamka cenntralnego albo alarm. Alarm spełnia te same funkcje co sterownik plus funkcje typowe dla alarmu czyli mozliwośc podłączenia czujników, wycie, blokada pojazdu itd. Z kolei niektóre sterowniki centrala maja funkcję alarmowania po otwarciu dzrwi - czyli taki uproszczony alarm.
Obsługa centralnego tut i tu działa podobnie z pilota.
A co wybrac? Wszystkie tanie alarmy sa podobne, kieruj się wyglądem pilotów, nie napalaj się na piloty scyzoryki bo nie są zbyt trwałe.
O podłączaniu znakdziesz wszystko na forum.
Ten co zapodałeś jest trochę za drogi jak na sam sterownik. A jeśli masz szyby i/lub dach elektryczny to musisz wybrać taki który posiada możliwość podanie długiego impulsu przy domykaniu, albo na kablach do sterowania centralem albo na kablu kanału dodatkowego - ok 25 sekund.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pn wrz 08, 2008 11:37

no scyzoryki faktycznie mi się podobają szkoda by było jednak jakby mi się miały połamać po miesiącu czy coś. co do szyb i dachu to mam elektrykę ale opcji domykania nie miałem przy tym alarmie co mam (teoretycznie) teraz. Jest możliwość że to było po prostu nie podłączone?


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 08, 2008 13:00

jest taka możliwość, podłączenie jest proste, opisy wszystkiego o tym sa na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości