halogeny + kierunki pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

halogeny + kierunki pytanie

Post autor: arturro1236 » sob wrz 06, 2008 07:09

Witam mam takie pytanko mam golfika III CL i w nim nie bylo halogenow tylko blenda dzisiaj maja mi przyjsc halogeny razem z kierunkami i mam pytanko jak je podlaczyc czy tam sa gdzies jakies kable do tych halogenow pzeciwmgielnych poprowadzone czy trezba prowadzic bo do kierunkow to pewnie odlaczyc od starych podlaczyc do nowych mam racje?? czekam na odpowiedz pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » sob wrz 06, 2008 07:57

Potrzebujesz włącznik świateł z opcją halogenów przednich i dodatkową wiązkę do halogenów.Więcej info na pewno znajdziesz jak poszukasz w postach kolegi rydza
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181612



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » sob wrz 06, 2008 09:02

do tych halogenow idzie jeszcze przekaznik


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturro1236 » sob wrz 06, 2008 21:17

mam wlacznik taki do przeciwmgielnego z tylu nie moge poprostu podpiac sie pod to aby wlaczaly sie oba naraz?? z przodu i tylu...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 06, 2008 21:21

możesz, tak będzie od razu jak tylko podłączysz halogeny do wtyczki nad chłodnicą.
A w dziale FAQ masz opis jak przerobić zwykły włącznik na taki z opcją halogenów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturro1236 » sob wrz 06, 2008 21:48

Paweł Marek pisze:możesz, tak będzie od razu jak tylko podłączysz halogeny do wtyczki nad chłodnicą.
A w dziale FAQ masz opis jak przerobić zwykły włącznik na taki z opcją halogenów.
mozesz mi podac tego linka bo nie moge znalesc??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 06, 2008 21:53

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1156776#1156776

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 9:54 pm ]
ja tak mam zrobione jak miś fazi poradził, minus jest taki że niemam kontrolki do halogenów i już mi sie nie chce z tym kombinować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob wrz 06, 2008 21:56

arturro1236 pisze:mam wlacznik taki do przeciwmgielnego z tylu nie moge poprostu podpiac sie pod to aby wlaczaly sie oba naraz?? z przodu i tylu...
Tylko pamiętaj, że tyle światła przeciwmgielne możesz włączyć dopiero kiedy widoczność spadnie poniżej 50m, a przednie możesz włączyć np. podczas deszczu czy nawet jadąc po bardzo krętej drodze więc według mnie nie ma sensu łączenie ich razem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 06, 2008 22:01

Ukryty sens w tym jest. Taki żeby nie włączac halogenów przednich na tak zwanej "krętej drodze" i skutecznie wszystkich oślepiać, tym bardziej w deszczu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 07, 2008 08:00

szopek87 pisze:do tych halogenow idzie jeszcze przekaznik
W maju zakładałem u siebie. Nie ma przekaźnika, co nie oznacza, że może go nie być. Wymieniłem tylko wyłącznik w kabinie (stary sprzedałem :) ), dokupiłem halogeny, krótkie blendy i kawałek wiązki z wtyczkami, zmontowałem i działa. Przekaźnika nie miałem i nadal nie mam...


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz wrz 07, 2008 09:20

i nie robia Ci sie przewody gorace??


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturro1236 » ndz wrz 07, 2008 10:25

wiec jak wkoncu lepiej podpiac bezposrednio do wlacznika swiatel przeciww mgielnych c\zy pod jakis osobny wlacznik i tez tylko napiecie wlacznik halogeny?? bo w poniedzialek mni przyjda i niewiem jak je podpiac



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 07, 2008 11:21

Przecież zapodano ci linki, wszystkie opcje opisano.
Jeżeli zostawisz swój włącznik bez przeróbek, i podłączysz halogeny do gniazda nad chłodnicą to po włączeniu świateł włącznikiem i wyciągnięciu pokrętła zapalą się przeciwmgłowe przednie i tylne razem.
Jeżeli założysz włącznik z opcją halogenów czyli dokupisz taki lub przerobisz własny będziesz miał jak w oryginale. Jedno pociągnięcie włącznika przód, drugie przód i tył
Jeżeli na kabel halogenów przednich za włącznikiem założysz dodatkowy włącznik będziesz załączał nim przednie kiedy chcesz (przy włączonych mijania lub długich).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 07, 2008 13:00

szopek87 pisze:i nie robia Ci sie przewody gorace??
Nie zauważyłem nic nie normalnego - wszystko działa.

arturro1236 - najlepiej kup sobie wyłącznik z opcją na przód i tył i po temacie (a stary sprzedaj). Przeróbka wymaga trochę czasu i zręczności, dodatkowy wyłącznik będzie h... wyglądał i też bez kombinacji się nie obędzie, natomiast podpinając się do tego co masz... no cóż... prowizorka. Na dobrą sprawę wszystko masz gotowe, tylko pozakładać parę drobiazgów. Przy okazji możesz sobie 'dorobić' prawe tylne p.mgielne wybijając zaślepkę w prawej tylnej lampie i podciągając kawałek kabla do lampy lewej... i będziesz miał full wypas ;)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 13:11 przez DrLupus, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości