lampy xenon/bi-xenon

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

foss39038
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 12:03
Lokalizacja: USA

lampy xenon/bi-xenon

Post autor: foss39038 » pt wrz 05, 2008 13:02

Moj VW MkV GTI model 2007 przyjechal razem ze mna z USA na staly pobyt w Polsce. Musi byc zarejestrowany w ciagu miesiaca. Przedtem jednak nalezy swiatla przystosowac do regulacji europejskiej.
Cztery wizyty w czterech roznych VW servisach dostarczyly czterech roznych opinii odnosnie czynnosci i ceny. Gdyby ceny nie byly tak drastycznie wysokie i rozne, mozna by bylo przystac na najprostrzy sposob, wymiane swiatel.
Problem tkwi xenonowych swiatlach ktorych rzekomo nie da sie przystosowac do wymaganej asymetrii cienia a cena za wymiane na nowe jest niebotyczna. Kiedys przy normalnych zarowkach mozna bylo to zrobic recznie. Obecnie caly szereg czynnosci regulacyjnych dokonuje sie przy pomocy programu komputera samochodowego. Otrzymalem wiec informacje w jednej z VW stacji ze trzeba by wymienic komputer !!!???

Czy jest ktos na forum, kto przeszedl juz podobna droge przystosowania xenonow do polskich wymogow ? Albo ktos, kto zna prwidlowy i mniej kosztowny sposob na rozwiazanie problemu?

foss39038


foss39038

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pt wrz 05, 2008 13:19

ja osobiście mam golfa 3 gen rację do tyłu i to z europy, ale jest jedno ważne stwierdzenie które ktoś mi kiedyś w rozmowie powiedział uniwersalne w istocie... każdy reflektor ma wybitą metrykę, numer częśći, oznaczenia no i ... HOMOLOGACJĘ. w Polsce musi być europejska, a u ciebie na reflektorze będziesz miał amerykańską. Nawet jeśli uda ci się coś wykombinować żeby światła świeciły asymetrycznie, to pierwszy lepszy policjant zauważy brak znaczka "E" na szkle i po temacie... ty mandat i zatrzymanie dowodu a diagnosta pozbędzie się uprawnień...

co do tego tekstu że wymiana komputera to myślę że serwis przegiął i wystarczyłoby zmienić same reflektory na asymetryczne żeby móc ustawić "na polskie" warunki. zresztą na 100% ta regulacja odbywa się mechanicznie i jest "na stałe" a regulacja wykorzystująca komputer jest dodatkową...

takie moje zdanie :P


vwlifestyle.pl
Obrazek

greg

Post autor: greg » pt wrz 05, 2008 20:49

http://moto.allegro.pl/item424329866_vw ... kazja.html i wszystko jasne



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości