Na gazie cacy - na benzynie - be ;(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Na gazie cacy - na benzynie - be ;(

Post autor: Baltazar » wt lis 09, 2004 10:43

jak w temacie - na gazie pracuje silnik równiutko, gdy przełączam na benzynę na niskich obrotach bardzo dziwnie się zachowuje po czym gaśnie. Tak samo przy zapalaniu na benzynie - jeśli mu nie dam obrotów - gaśnie..

coś się rozregulowało? wystarczy gdzies pokręcić (przy gaźniku??) czy mam grzać do warsztatu?

będę wdzięczny za info :)


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt lis 09, 2004 10:47

Ja bym na początek próbował kompa zresetować... Jeśli jeździłeś tylko na gazie mógł błędów połapać.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt lis 09, 2004 10:48

aha, właśnie jestem po rozmowie z warsztatem gdzie zakładałem gaz (2 miesiące temu) - powiedzieli żebym zatankował nową benzynę i pojeździł i sprawdził czy coś się zmieni - "benzyna też się starzeje" - jak powiedzieli... słyszeliście o czymś takim?


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt lis 09, 2004 10:49

kompa zresetować? to jakaś łatwa czynność czy mam gmerać wewnątrz "czarnego pudełka"? no i czy potem nie bedę musiał grzać ponownie do warsztatu na regulację..?


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt lis 09, 2004 10:59

Baltazar pisze:kompa zresetować? to jakaś łatwa czynność czy mam gmerać wewnątrz "czarnego pudełka"? no i czy potem nie bedę musiał grzać ponownie do warsztatu na regulację..?
odpinasz kleme z akumulatora, pijesz herbatkę/kawkę podpinasz i powinno byc ok, czasami ECU łapie dziwne błędy,

byc moze pompa paliwa sie skończyła, wypadało by sprawdzic ciśnienie w układzie


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt lis 09, 2004 11:03

a to taki bajer ;) proste to resetowanie ;)

wyjeżdżę tę benzynę - ciekawe czy się coś zmieni.

jak to nie pomoże - zrobię restart kompa (+kawka he..he..)

a jak to nie pomoże to dzwonię znowu do magików od gazu.. teraz troszkę żałuję że zakładałem gaz 170km od domu...


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt lis 09, 2004 11:13

Najpierw zrób reset.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt lis 09, 2004 11:15

oki - zrobię reset - teraz jestem w robocie ale jutro napiszę czy pomogło..

dzięki!


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » śr lis 10, 2004 11:49

no i podziałało! odłączyłem klemę - troszkę odczekałem - odpaliłem samochód - chodzi równiutko teraz na benzynie :)

musiał jakieś lewe odczyty łapać.. czemu sie tak dzieje? czy tę operację często trzeba będzie powtarzać? czy czymś grozi takie zachowanie się komputera? może to sygnał że coś zaczyna się psuć albo chodzi nieprawidłowo?


Pozdrawiam,
Baltazar

hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » śr gru 29, 2004 18:37

witam wszystkich forumowiczow ;)

od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem golfa III 1.8 + gaz i mam chyba podobny problem. jest zima, wiec staram sie zostawiac samochod na noc na benzynie. po >polgodzinnej jezdzie z duzymi predkosciami i przelaczeniu na benzyne silnik dusi sie, prawie gasnie, wciskanie pedalu gazu nic nie daje, przed zgasnieciem udaje sie tylko uchronic go przez 'pompowanie' pedalem gazu. jednk nastepnego dnia rano ladnie odpala na benzynie, stabilne obroty i wszystko wydaje sie ok. wieczorem po powrocie znowu ta sama historia... dodam ze po jezdzie po miescie(czyli srednie lub male predkosci) pozniejsze przelaczanie na benzyne nastepuje bez zadnego problemu. co sie dzieje?



MIKE241

Post autor: MIKE241 » śr gru 29, 2004 19:47

jezdze golfem 1.8 GT i tez mialem te problemy okazało sie ze łapie błedy komputer ale resotowanie pomogło tylko jakoś nie za bardzo mi sie uśmiechało resetować tak często .ale juz dzis odbieram samochod z warsztatu i jutro napisze dokładnie jak usunac ta wade w modelu z monowtryskiem i instalacja gazowa z komputerm Bingo



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz sty 02, 2005 15:49

Witam wszystkich!
Tez mialem taki problem jak zalozylem instalacje. Gdzie ja wtedy nie bylem. Problem lezy w tym ze zostal zainstalowany nieodpowiedni komputer do gazu lub jego calkowity brak. Moze sie tez zdarzyc ze monter instalacji gazowej zle podpial podlaczenie sondy lambda do gazu.
Objawiac sie to bedzie tym ze na gazie wszysko bedzie ok a jak przelaczycie na benzyne to roznie sie moze dziac. Moze nie spadac z obrotow i dawac odczyty ze jest uszkodfzony silniczek krokowy. Nie dajcie sie temu. ON jest dobry tylko instalacja gazowa jest do kitu. Mowie wam to z mojego doswiadczenia. Silni caly czas bedzie lapal bledy dopoki nie wymienicie komputera od gazu. Moze sie tez zdarzyc ze silnik nie bedzie wogole chcial jechac. Prawda jest to ze mozna zrobic reset kompa jak wczesniej juz ktos o tym pisal. Ale jesli ten problem pojawia sie czesto to trzeba cos z tym zrobic bo nie wskazane jest ciagle resetowanie kompa.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz sty 02, 2005 18:55

Też miałem ten problem. Winowajcą jest nieprawidłowa emulacja sondy. Reset kompa pomoże tutaj na krutko bo po 5-10km na gazie znowu zacznie wariować mieszanka.


=-Pinhead-=

hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » ndz sty 02, 2005 19:11

tez tak podejrzewam ze to jest zwiazane z kompem, jednak mam instalacje ELPIGAZ ktora podobno jest calkiem dobra...

@Pinhead
moglbys dokladniej wyjasnic co rozumiesz przez 'emulacje sondy'?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 358 gości