Problem z wbijaniem / wybijaniem biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Problem z wbijaniem / wybijaniem biegów

Post autor: Pablos891 » ndz sie 31, 2008 22:37

Witam, mam problem z biegami, który wygląda tak:

Gdy silnik jest zgaszony, czasem (nie zawsze) jest problem z wbiciem pierwszego, drugiego i wstecznego biegu.

Podczas jazdy autem również jest problem głównie z jedynka i wstecznym (jedynka nie wchodzi nawet gdy auto stoi w miejscu) np. w takich sytuacjach jak ruszanie z pod świateł. Musze przebijać na dwójkę i z powrotem na jedynkę, wtedy wejdzie, wsteczny podobnie.

Gdy silnik pracuje auto stoi w miejscu to po wciśnięciu sprzęgła muszę odczekać około 3-4 sekund aby wbijać wsteczny (gdy nie odczekam bieg wchodzi ze zgrzytem).

Przy prędkości ok 40-50 km/h wielkim wyczynem jest wbicie drugiego biegu (nie zgrzyta tylko poprostu nie chce wejść jakby go tam wcale nie było). Może raz na 10 wejdzie gładko.

Zdarza się, że biegu wstecznego nie da się czasem wybić. Trzeba wtedy ruszyć jeszcze kawałek (nawet 5 cm) do tyłu i wtedy wyjdzie.

Lewarek zmiany biegów pracuje dosyć głośno i nieprzyjemnie: np. w pozycji luz, gdy ruszam nim prawo-lewo słychać stukanie.

Proszę o wszelkie sugestie co należy naprawić/wymienić myślę ze to nie jest wina synchronizatorów tylko mechanizmów które (nie wiem jak to nazwać) bieg wybierają. Czyli lewarka itp, ale proszę o wszelkie koncepcje... Pozdrawiam

Zaznaczam że szukałem, lecz nie znalazłem postu o podobnych problemach jakie ja mam.

ps. nie znam również oznaczeń mojej skrzyni (naklejka w bagażniku jest nieczytelna dlatego jeśli ktoś by wiedział jakie skrzynie były montowane w VR-ach byłbym wdzięczny
Ostatnio zmieniony pn wrz 01, 2008 14:42 przez Pablos891, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pn wrz 01, 2008 00:14

Witam
Na poczatek mozna zmienic olej na swierzy tez mialem problem z wbijaniem 1i 2 musialem z pod swiatel najpierw 2 a potem rozpedemn a 1 inaczej nie chcial wejsc zalatwilem to regulacja drazka zmiany biegow przy skrzyni i w srodku przy drazku sdprawdz rowniez czy nie ma nigdzie luzu na calym mechaniznie zmiany biegow zwlaszcza w srodku przy drazku.
Co do wstecznego biegu i usuniecia zgrzytu to bez rozebrania skrzyni sie nie obejdzie.
Skrzynia jest po prostu (luzna) mialem to samo i strasznie mnie to denerwowalo byla to wada fbryczna zrobilem to po przez zmiane podkladki dystansowej na lozysku walka sprzeglowego na grubsza po tej operacji zadnych zgrzytow.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maciek23
Forum Master
Forum Master
Posty: 1814
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 06:41
Lokalizacja: mazowieckie / pomorskie

Post autor: Maciek23 » pn wrz 01, 2008 21:58

Podobne problemy mialem i w koncu mi linka sprzegla siadla. Teraz jest lepiej po wymianie. Takze moze ci sie rozciaga i juz nie trybi tak jak powinno. A to juz niedlugo moze ci strzelic w najgorszym momencie :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 211 gości