ja się k.... załamie!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

ja się k.... załamie!!!!!

Post autor: asmo » sob lip 09, 2005 07:16

ostatnio tzn. 4.07.2005 r. jechałem sobie spokojnie do pracy (była godz. 23.00) i jakiś cwaniak (chyba to była toyota celica - ta stasza) wyprzedza mnie przed nowym rondem na gliwickiej - nie mogłem odpuścić. pościgaliśmy się po mieście golfik dostał w dupsko niesamowicie. później gościu zjechał na stacje benzynową, czyli poczułem sie zwycięscą. do pracy zostało mi jakieś 1300m to sobie mykam powolutku i tu nagle dostaje muła (co jest?), ja mu gaz a on zgas. jak kręciłem silnikiem to nie umiał załapać tak jakby wogóle iskry nie dostawał, pokręciłem jeszcze przez chwilkę otwieram maska a tu - ze stożka spalinki lecą (pierwszy raz coś takiego widziałem). do roboty nie dałem. byłem u znajomego mechaniora i powiedział że na 99% głowica do roboty coś tam z zaworami - chyba się przegrzał (czyli krótko mówiąc kapitala mnie czeka). kapitalki tego silnika się nie opłaca robić i miałem na oku vr6 bardzo tanio silnik ale za dużo rzeczy do wymiany jest przy swapie tego silnika i czy ktoś ma kogoś kto ma np. 1.8 16V lub 2.0 16V (narazie pytam bo jeszcze nie mam kaski)


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob lip 09, 2005 10:06

no ale toyota dostala w dupsko :bigok:


a co do silnika to wytrazy wspolczucia



michaelsoltys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 09, 2005 17:12
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: michaelsoltys » sob lip 09, 2005 17:36

hehe ciekawe dlaczego od razu kapitalka, ja mialem podobnie zagotowalem co mozna bylo a tylko wymiana wtryskiwaczy, i stopil mi sie czujnik temperatury i wywailo przewody przy chlodnicy, a co do silnika oplaca sie kupic ten 1.8 bo 2,0 sa bardzo awaryjne



Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » sob lip 09, 2005 18:05

No ale gratulacje mimo wszystko.Nie bedzie nam byle japoniec plul w twarz.
Cel uswieca srodki.Ja tez czasami jak ktos podskakuje dostaje owczego pedu,zwlaszcza bmw.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lip 09, 2005 18:34

Panowie, miejcie umiar :bigok:

Można szaleć 20 letnim autem, ale to kosztuje - tak jak kolegę - jednorazowo, albo koszty są rozłożone w czasie - czyli tuning i utrzymanie w formie silnika. Całe szczescie, że tym razem wysrał się silnik a nie hamulce.... :crazy:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Dzida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 23:08
Lokalizacja: Warszawka
Kontakt:

Post autor: Dzida » sob lip 09, 2005 21:01

Ja swoim 15 letnim japońcem też czasami rajduje... Do 6,5k rpm też go kręcę, nie cały czas, ale nie oszczędzam, i jakoś nic mi się nie dzieje, (przebiej 318000, oleju jeszcze nie dolewałem) a golfik dostanie troche gazu i mu ciepło... Eh... Nic do golfó nie mam, ale nie wiem, co wy macie do "japońców"... Hę?



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » sob lip 09, 2005 21:08

pościgaliśmy się po mieście golfik dostał w dupsko niesamowicie
Czytajcie panowie uważnie. Nie dość, że przegrał to jeszcze silnik do remontu. A poczucie się zwycięzcą po tym jak celinka zjechała na stacje jest dla mnie śmieszne. A wogóle to chyba nie ten dział



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz lip 10, 2005 00:29

nie no do japonskich maszynek nie mam nic, ale zawsze mozna uukazac wyzszosc to byl oz zartem :bigok: dzis widzialrem nowa celice normalnie miodzio :food:



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » ndz lip 10, 2005 01:13

i to w moje urodzinki zazrznoles gofera;)



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz lip 10, 2005 02:11

paolo wszystkiego naj..... Twoje zdówko :piwka: A co do tego silnika to nauczka bedzie zeby nie katowac autka


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » pn lip 11, 2005 08:22

jaxes pisze:
pościgaliśmy się po mieście golfik dostał w dupsko niesamowicie
Czytajcie panowie uważnie. Nie dość, że przegrał to jeszcze silnik do remontu. A poczucie się zwycięzcą po tym jak celinka zjechała na stacje jest dla mnie śmieszne. A wogóle to chyba nie ten dział
nigdzie nie jest napisane że przegrałem, później (za rondem) ja ją wyprzedziłęm i po małym ściganku ona odpuściła !!!!!

test w tym działe bo problem jest natury technicznej i chciałem żeby ktoś mi pomógł w znalezieniu nowego motorka!!!!

a z silnikiem jest wszytko OK :okej: błędna diagnoza mechaniora, nie uwierzył jak wyszło że zapłon się przestawił - ja też w to nie wierzyłem - jak to możliwe tak samo w czasie jazdy


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Skygge » pn lip 11, 2005 11:25

No niestety nie tak łatwo się zarzyna silniki w golfie. Dla mnie też coś tu było podejrzane.

W maju miałem też przygodę z silnikiem i myślałem, że jest zatarty, a na drugi dzień odpalił jakby nigdy nic i chodzi miodzio do dziś. :) A było już nieźle - wygotowała się woda w chłodnicy i silnik się tak przegrzał, że najpierw zaczęły klepać zawory jak wściekłe a potem auto zdechło i spod maski wydobywał się śmierdzący olejem dym.

Pozdrawiam,
Skygge.



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » pn lip 11, 2005 16:31

nigdzie nie jest napisane że przegrałem, później (za rondem) ja ją wyprzedziłęm i po małym ściganku ona odpuściła !!!!!

test w tym działe bo problem jest natury technicznej i chciałem żeby ktoś mi pomógł w znalezieniu nowego motorka!!!!

a z silnikiem jest wszytko OK okej błędna diagnoza mechaniora, nie uwierzył jak wyszło że zapłon się przestawił - ja też w to nie wierzyłem - jak to możliwe tak samo w czasie jazdy
asmo ok :bigok: W takim razie przyznaje się, że ja źle zrozumiałem twoją wypowiedź. Dla mnie twierdzenie, że dostal w dupsko znaczyło, że przegrałeś. Dopiero druga twoja wypowiedź wyjaśniła wszystko.
Co do działu to jednak upierałbym się, że w tym względzie to ja mam rację :hehe: bo szukanie nowego silnika to raczej problem mało techniczny :jezor:
Mniejsza jednak o te dyskusje bo za chwilę temat znajdzie się w śmietniku. Najważniejsze, że silnik cały i problem rozwiązany i możesz znowu śmigać w spokoju :okej: Tylko tym razem nie przesadzaj z gazem.
Przyjemnej i spokojnej jazdy życze. :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości