Centralny zamek + pilot

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

miqs

Centralny zamek + pilot

Post autor: miqs » pn sie 25, 2008 18:49

Witam serdecznie! Mam następujący problem. Otóż miałem w Golfie centralny zamek z pilotem. Po pewnym czasie przestał działać pilot. Zamek normalnie cały czas działa. Pomyślałem, że pewnie rozkodowały się kluczyki, ale nie szło mi ich zakodowanie, więc podjechałem do serwisu, tam po 4 godzinach bojów gościu oświadczył, że nic nie zrobili, bo być może komputer padł, ale to na razie nie wiedzą i dalsza diagnostyka to 300 zł jak to będzie coś prostego, a jak komp padł to 1000 zł. Więc szukałem alternatywy i znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item417536257_sam ... _4_iv.html

Czy jeżeli kupię taki zestaw, to zacznie działać mi centralny z pilota? Czy nie koniecznie, bo może coś innego padło. Nie znam budowy takiego urządzenia, ale wydaje mi się, że po prostu po kablach idzie impuls do drzwi kierowcy i on rozchodzi się z tamtąd do pozostałych drzwi. Co za tym idzie wydaje mi się, że przy zakupie takiego sterownika wszystko powinno być cacy, ale chciałbym się jeszcze upewnić :)



greg

Post autor: greg » wt sie 26, 2008 18:01

jaki miałeś pilot do tego swojego centralnego - daj fotkę - chyba że to kluczyk scyzoryk



miqs

Post autor: miqs » wt sie 26, 2008 22:58

Fabryczny centralny zamek z kluczykiem typu scyzoryk, bez opcji otwierania klapy bagażnika oddzielnie ( tylko 2 przyciski)
Ostatnio zmieniony wt sie 26, 2008 23:00 przez miqs, łącznie zmieniany 1 raz.



jarek.j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 14, 2008 02:37
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jarek.j » wt sie 26, 2008 23:15

Spróbuj przytrzymać oba przyciski na pilocie przez około 30 sekund a następnie przycisnąć przycisk otwierania lub zamykania drzwi.



miqs

Post autor: miqs » śr sie 27, 2008 09:05

Jarek wszystkiego próbowałem, nawet w serwisie mi próbowali to zrobić.



jarek.j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 14, 2008 02:37
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jarek.j » śr sie 27, 2008 10:35

A baterie w kluczyku przypadkiem nie są już "słabe"? Czasami przyczyna jest bardzo prosta...



miqs

Post autor: miqs » śr sie 27, 2008 11:10

Niestety, w obu wymieniłem te baterie i nic nie działało. Poza diodą, ale na starych bateriach też migała po wciśnięciu przycisku.



jarek.j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 14, 2008 02:37
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jarek.j » śr sie 27, 2008 11:21

Próbowałeś podpiąć pod Vaga i sprawdzić czy są błędy w sterowniku od centralnego?



greg

Post autor: greg » śr sie 27, 2008 12:02

zakałdając ze piloty są orginalne i od tego auta - trzeba najpierw sprawdzić VAGiem błędy a potem zgodnie zprocedurą adaptacji spróbować zaadaptować - jeśłi to nie pomoże należałoby sprawdzić numer na pilocie ustalić częśtotliwość a następnie w kodowaniu modułu komfort sprawdzić czy aby na pewno ta częstotliwość jest ta sama. Jeśli jest ta sam - musi działać



miqs

Post autor: miqs » śr sie 27, 2008 12:39

Jak rozmawiałem z mechanikiem w serwisie to mówił, że próbował na różne sposoby adaptować pilota, jednak nic nie dawało rezultatu. Zaproponowali wyjęcie komputera, ale to potem są wysokie koszta, dlatego chciałem się dowiedzieć, czy jak kupię ten element to mi zacznie działać pilot( nawet ten dołączony)



greg

Post autor: greg » śr sie 27, 2008 18:52

miqs, jak dobry mechanik to powinien być sprawdzić:
1. jaki masz moduł
2. jak zakodowany i na jaką częstotliwość
3. jaki masz pilot o jakiej częstotliwości
4. zaadaptować twój pilot do innego auta i zaadaptować pilot innego auta do ciebie
Skoro tego nie zrobił to za przeproszeniem du.. a nie mechanik. Jak masz ochotę to zajrzyj do mnie i zabawimy się twoim modułem komfort (mam jakby co 2 w zapasie to jest co podmieniać)



miqs

Post autor: miqs » śr sie 27, 2008 23:24

Nie umiem odpowiedzieć, bo tak się na tym znam jak na budowie silnika czyli wcale :D Dlatego wymyśliłem, że wsadzę ten produkt, żeby to wszystko zadziałało i tyle :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości