podswietlanie swiatel dziala tylko na pozycyjnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

podswietlanie swiatel dziala tylko na pozycyjnych

Post autor: niuteq » ndz sie 24, 2008 21:16

mam taki problem, nie dziala mi podswietlanie przelacznika swiatel,
jak przekrece na pozycyjne to swieci sie podswietlanie
jak przekrece na mijania to znika podswietlanie przelacznika
gdzie moze byc przyczyna?? raczej chyba to nie bezpieczniki bo w pozycji postojowe dziala a czemu nie dziala na mijania??
moze ktos ma propozycje???jutro wyciagne przelecoznik i mu sie przyjze, dzis juz za pozno i ciemno na grzebanie pod blokiem
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 13:39 przez niuteq, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » ndz sie 24, 2008 21:34

niuteq, co prawda nie mam mk3 ale czy nie tak ma byc?? moze to taka sygnalizacja ze masz wlaczone mijania jak nie pali sie podswietlenie przycisku?? i na odwrot...


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » ndz sie 24, 2008 21:36

Conscious, no nie wiem wydaje mi sie za wczesniej podswietlalo na pozycyjnych i na mijania



Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » ndz sie 24, 2008 21:40

niuteq, ja w moim mk2 chyba mam tak samo czyli jak wlacze mijania to wlacznik gasnie a jak mam na postojowkach lub wylaczone to sie swieci...moze wypowie sie ktos kto ma mk3 :helm:


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » pn sie 25, 2008 07:19

co jest jeszcze ciekawe to doklnie nie swieca ikonki "swiatla pozycyjne" i "swiatla mijania" natomiast dioda na samym pokretle wskazujaca polozenia przelacznika swieci caly czas, moze kts z mk3 mial podobny problem-jesli mozna nazwac problemem tak mala "usterka"



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn sie 25, 2008 10:32

Wszystko jest tak jak powinno być...
na pozycjach się świeci, na mijania nie.
co do konsoli to nie ma tam żadnych ikonek informujących o zapalonych światłach (tylko drogowe).



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sie 25, 2008 10:33

ja nie mam takiego problemu, ale mogę powiedzieć tylko tyle że lampka od pokrętła świeci zawsze (nawet przy wyłączonych światłach) a cały przełącznik świeci i na pozycyjnych i na mijania


Obrazek

Awatar użytkownika
SzostakP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 17:31
Lokalizacja: Nadbrzeż
Kontakt:

Post autor: SzostakP » pn sie 25, 2008 11:04

niuteq, mam tak samo jak Ty, ale to nie jest prawidłowo ponieważ kiedyś mialem zawsze podswietlenie, a jak zgaslo to juz sie nie zapala :grrr: To chyba spalila sie jedna żarówka za przelacznikiem. Podswietlenie zawsze powinno byc. Jezeli masz regulacje podswietlenia licznika i wysokosci swiatel to pewnie tez ci sie to nie podswietla, a powinno.



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » pn sie 25, 2008 11:21

pelsonpnk, większych głupot dawno nie słyszałem!niuteq, Przełącznik powinien świecić i na pozycji świateł pozycyjnych i na mijania. Myślę, że musisz rozkręcić ten przełącznik i pewnie jakaś głupia blaszka nie styka!

Tak dla ścisłości to u mnie się ten przełącznik świeci na obu pozycjach! POZDRO!

[ Dodano: 25 Sie 2008 11:46 ]
niuteq, mam tak samo jak Ty, ale to nie jest prawidłowo ponieważ kiedyś mialem zawsze podswietlenie, a jak zgaslo to juz sie nie zapala :grrr: To chyba spalila sie jedna żarówka za przelacznikiem. Podswietlenie zawsze powinno byc. Jezeli masz regulacje podswietlenia licznika i wysokosci swiatel to pewnie tez ci sie to nie podswietla, a powinno.
A Tobie jak w ogóle nie świeci to żarówka poszła, tam jest chyba 1.
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 11:45 przez TOMMy_VW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn sie 25, 2008 12:23

może źle sie wyrazilem: chodziło mi o kontrolkę nad przełącznikiem (świeci na pozycjach).
podświetlenie przełącznika oczywiście świeci zawsze...sorry jeśli wprowadzilem kogos w błąd



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » pn sie 25, 2008 12:51

oki wyciagne dzis przelaczni i sprobuje sie przyjzec co tam styka a co nie moze dobiore sie zaroweczki i sprawdze
SzostakP pisze:Jezeli masz regulacje podswietlenia licznika i wysokosci swiatel to pewnie tez ci sie to nie podswietla, a powinno.
zeczywiscie mam regulacje swiatel i regulacje podswietlania deski i te zarowki tez nie nie sa podswietalne moze cos nie styka



Awatar użytkownika
SzostakP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 17:31
Lokalizacja: Nadbrzeż
Kontakt:

Post autor: SzostakP » pn sie 25, 2008 14:11

TOMMy_VW, Zaroweczka chyba jest jedna co podswietla wszystko, własnie ona sie spalila a od kontrolki pozycyjnych jest druga (i jeszcze jak ktoś ma to od przeciwmgielnych są dwa swiatelka). Na pozycyjnych mi kontrolka swieci a jak na mijania przelacze to gasnie i nic nie widac.
niuteq, jak rozbierzesz to napisz czy duzo grzebania z tym, ja kiedys na parkingu jak na kogos czekalem chcialem rozebrac ale dalem sobie spokój :grin:
I jak Ci sie uda rozebrać to napisz jaka Żarówka tam siedzi.
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 14:14 przez SzostakP, łącznie zmieniany 1 raz.



minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » pn sie 25, 2008 14:37

Mnie nawalił ten przełącznik tak ze wogóle nie załaczał swiatła na pulpicie.Dałem tam jakis mostek na swiatła pozycyjne bo styk załaczajacy tablice wysiadł.Ten wyłacznik raczej trudno rozebrać.Ja w kazdym razie dałem sobie spokój.


opony to podstawa

Awatar użytkownika
GS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 21:40
Lokalizacja: A-chow
Kontakt:

Post autor: GS » pn sie 25, 2008 15:08

Też mam problem z tym panelem od świateł. Nie działa mi podświetlenie ikonek świateł w pozycjach "0", postojowe, mijania, nie działa podświetlenie przeciwgielnych, nie działa podświetlenie regulacji jasności i wysokości strumienia z reflektorów. A za to ikonka żarówki na pokrętle jest podświetlana prawidłowo... Natomiast wszystkie kontrolki (postojowe - gaśnie na mijania - i dwie od przeciwmgielnych) na tym panelu są sprawne... :kac:

Żeby było śmieszniej, ten problem mam w moim Golfie od "nowości" i nawet nie wiedziałem, że ten panel świeci się w całości. Dopiero jak jechałem Golfem znajomego, to się zorientowałem i mówiąc szczerze bardzo mnie to irytuje... :/

Próbowałem dobrać się do tego panelu, ale na dodatek on nie jest skręcany, tylko złożony na jakichś dziwnych zatrzaskach, które przy próbie otwierania pewnie się połamią... Wygląda na to, że jedyna opcja to kupno nowego panelu w całości. ;/ A może ktoś miał podobny problem i jakoś się do jego wnętrzności dostał??
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 15:09 przez GS, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości