Samoistnie wyskakujący drugi bieg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukaszch23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 23, 2008 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Samoistnie wyskakujący drugi bieg

Post autor: lukaszch23 » ndz sie 24, 2008 19:26

Witam gorąco, mam pewien problem dosyć uciążliwy, polegający na tym iż podróżując dosyć często po nierównościach, zmuszany jestem przytrzymywać ręką wajchę zmiany biegów ponieważ w przeciwnym wypadku bieg wyskakuje na luz. Szczerze mówiąc w tym temacie nie mam zielonego pojęcia i nie wiem jak do tego w ogóle się zabrać, dlatego proszę was o pomoc!!! Pozdrawiam hej


lukaszch23

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz sie 24, 2008 19:36

sprawdz w pierwszej kolejnosci mechanizm zmiany biegów ten przy lewarze i na skrzyni sprawdz luzy


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz sie 24, 2008 23:22

Moim zdaniem niestety nie wróży to zbyt dobrze. Skłaniałbym sie ku wymianie skrzyni. Kiedys o tym czytałem. Jesli dobrze pamiętam własnie wskazuje to na zużytą skrzynię biegów. Dopisz moze jeszcze czy pozstałe biegi wchodzą czy nie wyskakują i jak wogóle biegi pozwalają się wkładać.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

bart1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 15, 2008 11:04
Lokalizacja: Szczecin

Samoistnie wyskakujący drugi bieg

Post autor: bart1985 » pn gru 15, 2008 11:12

Witam. Mam podobny problem w golf II, tyle ze wyskakuje mi 5 bieg, a czasem nie mozna go nawet wbic bo skrzynia zaczyna zezic. Pozostale biegi chodza jak igla, na zimnym czy cieplym silniku bez problemu. Moj znajomy mial kiedys podobny problem ale dalo sie to naprawic. Moze ktos wie co trzeba zrobic?? Z gory dzieki za pomoc



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Re: Samoistnie wyskakujący drugi bieg

Post autor: Kriscc » ndz gru 28, 2008 12:17

Dołączam się do pytania kolegi bart1985. U mnie jest podobnie przy wrzucaniu 5 słychać zgrzytniecie. Dopóki przyspieszam lub utrzymuje prędkość to bieg siedzi po puszczeniu gazu wyskakuje. Dlaczego tak się dzieje??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości