Tylny boczek trzeszczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Tylny boczek trzeszczy

Post autor: Maniek71 » sob sie 23, 2008 17:36

Witam mam mały problem z tylnym boczkiem posiadam wersje 3d i przy hamowaniu trzeszczy boczek z tylu od strony kierwocy! Co można z tym zrobic bo już wychodzę czase z siebie!!! :grrr:
Ostatnio zmieniony sob sie 23, 2008 22:08 przez Maniek71, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » sob sie 23, 2008 18:10

Najlpiej zdejemij tapicerke i szukaj jakiegos ruchomego elementu co moze latac, a do tego proponuje zeby ktos usiadl z Toba podczas jazdy z tylu i posluchal gdzie dkolandnie trzeszczy, ja w sumie mialem podobnie i ku mojemu zdziwieniu trzeszczal nie boczek za mna tylko... szyberdach :grin:


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Post autor: Maniek71 » ndz sie 24, 2008 06:17

Tu jest problem bo ponoc trzeszczy w samym srodku i kolo szyby a zdjołem tapicerke i niczego nie ma wiec wychodzi na to ze jak by boczek sie łamał!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2795486#2795486 Zapraszam do oceny

Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Post autor: Mario Mario » ndz sie 24, 2008 06:49

Niewiele zrobisz. Im więcej razy rozkręcasz tym bardziej oslabiasz mocowania na śrubach. Jak zauważyleś większośc to plastiki i wyrabiają się co w konsekwencji daje, że slabiej trzymają dokręcane elementy, a te ruszają się i ocierają jeden o drugi i trzeszczą. A więc trzeba sprawdzić czy gniazda tych śrub i wkrętów jeszcze są w miarę dobre, jak nie to trzeba powymieniać i uzupelnic, żeby byl komplet. Sprawdź od początku czy wszystko jest podokręcane, caly środek w boku. wystarczy, że jakis element się poluzowal i będzie ocieral o drugi i w efekcie będziesz slyszl trzeszczenie. Pozdro.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 24, 2008 08:44

fighter17, nie mam fotek żeby dokładnie opisac o co mi chodzi. Boczek prócz śrób trzyma się na takich blaszkach u gory, nie trafisz w jedną przy składaniu i trzeszczenie gotowe.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » ndz sie 24, 2008 10:22

Paweł Marek,

mialem tak jak mowisz - nie zachaczylem jednej z blaszek i boczek halasowal - sprawdz to fighter17,

u mnie tez cos trzeszczalo - rozebralem caly boczek zlozylem i nic nie pomoglo

pozniej jezdzilem po dziurach z kumplem i szukalismy przyczyny

w pewnym momencie otworzylem drzwi kulajac sie po dziurach - i okazalo sie ze nasmarowanie zamka pomoglo ;)

zobacz moze u ciebie tez to bedzie to?
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 10:23 przez kedzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Post autor: Maniek71 » ndz sie 24, 2008 15:32

Dziekuje bardzo koledzy juz zrobione jak narazie nie stuka odpukac by nie zapeszyc przesmarowałem zamkii i jak reka odjol!! Dzieki kedzior masz u mnie :pub:
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 16:01 przez Maniek71, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości